Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pościg ulicami Myślenic
Policjanci z myślenickiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego kierującego mitsubishi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym. Kierujący nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać.
Kraków -
Szczątki trzech niemieckich żołnierzy znalezione w Konarach
Wczoraj w Konarach znaleziono szczątki ludzkie. Okazało się, że ziemia przez kilkadziesiąt lat ukrywała kości i elementy umundurowania należące do trzech żołnierzy armii niemieckiej, poległych w czasie II Wojny Światowej.
Radom -
„Dostałam szansę uratowania komuś życia” - sierż. szt. Anna Banaszewska-Jaszczyk
Policjantka z izby dziecka oddała swoje komórki macierzyste chorej na nowotwór krwi kobiecie z USA. W ten sposób podarowała najcenniejszy dar – szansę na zdrowe życie. Poznajcie historię Ani. A może zainspirowani jej historią zarejestrujecie się w bazie DKMS i być może i Wy będziecie mogli uratować komuś życie? Gorąco zachęcamy!
Gdańsk -
80-latka upadła w mieszkaniu raniąc się w głowę – na pomoc ruszyli policjanci
O dużym szczęściu może mówić seniorka z Ostrołęki, która tuż przed północą upadła w swoim mieszkaniu dotkliwie raniąc się w głowę. Kobieta z powodu urazu nie była w stanie wstać. Nie wiadomo jakby ta sytuacja się skończyła, gdyby nie czujna sąsiadka, która usłyszała wołanie o pomoc i wezwała policjantów. Na miejscu już po kilku minutach byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego i strażacy. Po wyważeniu drzwi udzielili oni pierwszej pomocy rannej kobiecie, która następnie została zabrana do szpitala.
Radom -
Uważajmy na fałszywych pracowników wodociągów - próbują oszukać seniorów!
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. W czasie gdy jedna osoba prowadzi właściciela do łazienki, druga okrada mieszkanie. Ostrzegamy seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112.
Gorzów Wlkp. -
Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników banku
Policjanci z powiatu krakowskiego ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust podający się za konsultanta banku uzyskuje dostęp do konta swojej ofiary i zgromadzonych na nim pieniędzy. W ten sposób mieszkanka powiatu krakowskiego straciła swoje oszczędności, a z jej konta bankowego zaciągnięto dwa kredyty.
Kraków -
Pokonali koronawirusa. Oddali osocze i krew
Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu , który są ozdrowieńcami po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej i oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą. Pozostali mundurowi oddali krew. To już kolejna tego typu inicjatywa ze strony funkcjonariuszy i jak zapewniają - nie ostatnia.
Lublin -
„Dachował” mając prawie 3 promile. Pijanego kierowcę zatrzymała policjantka
Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał 59-latek, który po doprowadzeniu auta do „dachowania”, uciekł do lasu. Próba uniknięcia odpowiedzialności nie powiodła się. W pościg za nim ruszyła policjantka, która po zatrzymaniu mężczyzny doprowadziła go do radiowozu. Kierowca przyznał się do prowadzenia samochodu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Ślubowali na sztandar
"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą właśnie w naszym garnizonie złożyło 32 nowych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość ma skromniejszy charakter i odbywa się także w tych jednostkach, do których nowo przyjęci policjanci zostali przydzieleni. Teraz adepci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.
Opole -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w garnizonie śląskim
Szeregi śląskiego garnizonu Policji zasiliło 81 nowych mundurowych, w tym 4 kobiety. Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa miało ono skromniejszy charakter i odbywało się w 4 turach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Policjanci, którzy złożyli dziś rotę ślubowania wzmocnią stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale oraz bielskim i częstochowskim pododdziale prewencji policji, a także w wydziale konwojowym.
Katowice -
Oszustwo "na amerykańskiego lekarza"
Poznali się ponad miesiąc temu na jednym z komunikatorów. On pisał, że jest amerykańskim lekarzem wojskowym przebywającym na misji w Afganistanie. Zaproponował, że wyśle na jej adres paczkę z oszczędnościami swojego życia. W przypadku jego śmierci miała ją przekazać jego córce. Kobieta musiała tylko pokryć koszty przesyłki. W rzeczywistości wpłaciła na konto oszusta 15 tys. złotych.
Katowice -
Prędkość przyczyną śmiertelnego potrącenia na przejściu
Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Sznajdera w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 51-letnia mieszkanka miasta, została potrącona przez nadjeżdżające bmw. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną potrącenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 36-letni kierowca auta.
Katowice -
Policjanci zatrzymali dwie osoby pod zarzutem zabójstwa
Zgierscy policjanci w Aleksandrowie Łódzkim zatrzymali dwie osoby związane z zabójstwem 49-latka. W nocy z 12 na 13 listopada w mieszkaniu doszło do awantury między dwoma mężczyznami. W wyniku tej awantury zginął 49-letni mężczyzna.
Łódź -
Sopoccy policjanci otrzymali dwa nowe oznakowane motocykle BMW
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymali dwa nowe motocykle BMW F900 XR. Dziś przed budynkiem sopockiej komendy Wiceprezydent Miasta Sopotu Marcin Skwierawski przekazał kluczyli do jednośladów Komendantowi Miejskiemu Policji w Sopocie insp. Markowi Stanulewiczowi. Motocykle zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Sopotu i Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze będą je wykorzystywać w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców kurortu.
Gdańsk -
Będąc na wolnym, odnalazł skradzionego quada
Kryminalny z komisariatu w Bychawie w czasie wolnym od służby odnalazł skradzionego kilka dni wcześniej quada. Sprawcy po dokonaniu kradzieży ukryli pojazd w jednym z kompleksów leśnych. Dzięki ustaleniom i zaangażowaniu funkcjonariusza quad warty 25 tysięcy złotych niebawem będzie mógł wrócić do właściciela.
Lublin -
Po długiej chorobie zmarł nasz kolega asp. szt. Grzegorz Tomczyk
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14 listopada 2020 roku, po długiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel asp. szt. Grzegorz Tomczyk. Miał 45 lat. Pozostawił pogrążonych w smutku rodzinę i przyjaciół. W imieniu Komendanta Głównego Policji, kierownictwa, policjantów i pracowników KMP w Sosnowcu, jego najbliższym i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Katowice -
Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność za kierownicą
Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym w Szczawnie-Zdroju. Rozpoczęło się od niegroźnie wyglądającej kolizji, a mogło zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. 79-letni mężczyzna najpierw nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się już na rondzie 43-letniej kierującej samochodem osobowym, chwilę później był bliski potrącenia pieszej, by ostatecznie po staranowaniu ogrodzenia wjechać na teren budowy obwodnicy.
Wrocław -
Poszukiwany przez Interpol za uprowadzenie został zatrzymany
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez Interpol za uprowadzenie, pobicie i groźby. 25-latek ma spędzić w więzieniu w Mołdawii 6 lat. Mężczyzna trafił w ręce policjantów po tym jak na jednej z gorzowskich ulic zaatakował przechodnia. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim zdecydował o areszcie dla 25-latka.
Gorzów Wlkp. -
Mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu wśród ostrowskich policjantów
Trzy lata intensywnych treningów na macie przyniosło efekty. Adam Laskowski z ostrowskiej komendy zdobył złoto w kategorii "Masters 1" i srebro w kategorii "Masters 3" na dwudniowych XVI Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Zawody odbyły się w Mosinie.
Radom -
Zapobiegli tragedii
Bialscy policjanci wspólnie ze świadkami zdarzenia uratowali życie 52-latce, która chciała targnąć się na własne życie. Wcześniej kobieta poinformowała swoich bliskich, że znajduje się w rejonie rzeki, jednak na widok nadjeżdżającego samochodu wskoczyła do wody. Mundurowi dotarli na czas i pomogli wyciągnąć na brzeg wyziębniętą i zmęczoną kobietę. 52-latka trafiła pod opiekę lekarzy.
Lublin -
Konwój do aresztu zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego
Łódzcy policjanci pełniący służbę konwojową w trakcie przejazdu z budynku sądu do aresztu śledczego przy ulicy Smutnej w Łodzi, zauważyli kierowcę tira, który najechał na sąsiedni pas ruchu i obtarł bok samochodu osobowego. Po zmianie świateł kierujący próbował odjechać z miejsca zdarzenia, co nie uszło uwadze czujnych policjantów.
Łódź -
Mysłowiccy policjanci otrzymali "serdeczne karteczki"
Dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 6 wykonały „serdeczne karteczki” dla mysłowickich policjantów. Karteczki są dowodem wdzięczności dla służb za ich codzienną pracę, trud, poświęcenie i niesienie pomocy, szczególnie w czasie pandemii.
Katowice -
Historia jak z kryminalnej komedii - zaklinował sobie rękę w samochodzie, który próbował ukraść
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód bmw na jednym z osiedlowych parkingów. Jednemu z nich ręka zaklinowała się pomiędzy dachem, a drzwiami samochodu. Mężczyźni, którzy mieli w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu próbowali jeszcze okłamać policjantów, że samochód należy do jednego z nich. Obydwaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty karne – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Podejrzany o udział w oszustwie metodą "na policjanta" w rękach kryminalnych
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu w Łodzi zatrzymali 24-latka podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Mężczyzna wykorzystując ufność seniorki próbował odebrać od pokrzywdzonej znaczną kwotę pieniędzy. Dobra współpraca kryminalnych z pracownikami placówki bankowej zaowocowały udaremnieniem próby oszustwa.
Łódź -
Bezmyślność pijanego kierowcy mogła skończyć się tragicznie
Za błędne decyzje ponosi się konsekwencje. Niektórzy próbują przed nimi uciec, ale najczęściej jest to kolejny błąd, dający jeszcze poważniejsze skutki. Przekonał się o tym pewien kierowca, który próbował ucieczką uniknąć policyjnej kontroli w powiecie mrągowskim. Swoją ucieczkę zakończył na trasie Stare Kiełbonki - Spychowo, gdzie uderzył w drzewo. Okazało się, że miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Olsztyn -
Mławscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 420 tys. zł
Mławscy policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej warte ponad 420 tysięcy złotych. Kontrabandę przewoził 57-letni mieszkaniec Mławy, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Radom -
Sprawca śmiertelnego wypadku tymczasowo aresztowany
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu kierowcy podejrzewanemu o śmiertelne potrącenie rowerzysty, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku. Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Radom -
Bohaterskim czynem uratował życie starszej kobiecie
Mieszkaniec miejscowości Książki uratował kobietę, która jadąc rowerem wpadła do głębokiego wykopu i nie mogła wydostać się z niego przez kilka godzin.
Bydgoszcz -
Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 54-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego, który w takim stanie kierował audi. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjanta, będącego poza służbą. Uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce patrol policji.
Lublin -
47 nowych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie Policji
47 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiego garnizonu Policji. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa miały skromniejszy charakter. Młodzi policjanci już niebawem będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, pełniąc służbę w swoich macierzystych jednostkach.
Lublin
