Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn działających metodą „na policjanta”
Zgorzeleccy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta”. Dodatkowo jeden z nich posiadał przy sobie marihuanę. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów, sąd wydał już postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na okres 3 miesięcy. W związku z tym, że zarzuty dotyczą oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Wrocław -
Policjanci z Gliwic zlikwidowali plantację konopi
Gliwiccy policjanci zatrzymują kolejne osoby mające powiązania z narkobiznesem. Krzewy konopi indyjskich uprawiane były tym razem na terenie jednej z posesji w powiecie częstochowskim. W budynku mieszkalnym i garażu policyjni detektywi znaleźli 510 roślin w różnym stadium rozwoju oraz ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można było wyprodukować ponad 11 kg narkotyku. W tej sprawie zatrzymano 53-letnią kobietę, właścicielkę plantacji. Za uprawę marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Katowice -
Seniorze, dbaj o siebie także podczas zakupów
Torby obszyte odblaskowym pasem trafiły właśnie do seniorów z powiatu rybnickiego. Ich pozyskanie było możliwe dzięki współpracy katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tylko w tym roku na śląskich drogach zginęło aż 49 pieszych, wśród których 34 to osoby powyżej 60 roku życia.
Katowice -
Posłużył się jedenastoma cudzymi kartami płatniczymi
Policjanci z mokotowskiego wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalają w jaki sposób 49-letni obywatel Wietnamu, mieszkający czasowo w Polsce, wszedł w posiadanie 11 elektronicznych kart płatniczych na różne nazwiska, przy użyciu których wypłacił 175 tys. zł. Mężczyzna przyłapany na włamaniu na konta osobiste nie chciał nic mówić. Powiedział jedynie, że karty dostał od nieznanego mu z imienia i nazwiska Wietnamczyka. W zależności od dalszych ustaleń, mężczyźnie może grozić kara do 10 lat więzienia.
KSP -
Policjanci rozdają maseczki, kolorowe trafiają do dzieci
Policjanci z sochaczewskiej drogówki rozdają maski ochronne mieszkańcom powiatu. Najczęściej trafiają one do seniorów i zapominalskich. Nie zapominają również o dzieciach, dla których przygotowano kolorową wersję maseczek ochronnych. W czasach drastycznie rosnącej liczby zakażeń, musimy szczególnie uważać i stosować się do wprowadzonych obostrzeń. Wybierz zdrowie i życie, a nie mandat.
Radom -
Nieodpowiedzialne wezwanie służb ratunkowych - żart 39-latka znajdzie swój finał w sądzie
Policjanci krośnieńskiej komendy interweniowali dwukrotnie wobec 39-latka, który zawiadamiał o przestępstwie, którego nie było. Jak się okazało, mężczyzna dla żartu zgłosił na numer 112, że w mieszkaniu leży mężczyzna ugodzony nożem. Za fałszywe zgłoszenie 39-latek odpowie przed sądem. Policjanci wystąpią także do sądu o zasądzenie nawiązki za niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych.
Gorzów Wlkp. -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że kontrola osobista wykonywana przez policjanta jest szczegółowo opisana w prawie? (część III)
KGP -
Razem można więcej - CBŚP i SOP podzieliło się bezcennym darem jakim jest krew
W trudnym czasie pandemii, kiedy krew jest szczególnie potrzebna, Centralne Biuro Śledcze Policji i Służba Ochrony Państwa zorganizowały zbiórki tego bezcennego daru. W tym roku podczas trzech akcji funkcjonariusze, pracownicy i emeryci oddali ponad 40 litrów krwi. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
CBŚP -
O służbie w zgodzie z dewizą "Pomagamy i Chronimy"
W najnowszej odsłonie Opolskiego Rekruta odnosimy się do policyjnej dewizy "Pomagamy i Chronimy". O tym, czy nasze działania mają realny wpływ na życie mieszkańców naszego regionu, i ile satysfakcji daje policyjna służba, dowiecie się z 15 odcinka naszej serii.
Opole -
4-latek wybrał się sam na spacer – pomogli mu policjanci
Podczas patrolowania ulic stolicy Dolnego Śląska funkcjonariusze ruchu drogowego z dolnośląskiej komendy zauważyli w centrum Wrocławia małego chłopca, który zupełnie sam, bez opieki dorosłych stał tuż obok przejścia dla pieszych, próbując przekroczyć ruchliwą jezdnię. Dziecko wyglądało na zagubione, a cała sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ 4-latek niemal wszedł pod koła jadących pojazdów. Policjanci zareagowali natychmiast, zabierając chłopca w bezpieczne miejsce.
Wrocław -
Mężczyzna podejrzewany o atak na dziennikarkę zatrzymany
Policjanci już wytypowali, a także zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o atak na dziennikarkę podczas wczorajszego strajku. Nawet zakryta twarz nie pomogła mu ukryć się przed śledczymi. Ustalenia funkcjonariuszy kryminalnych doprowadziły do namierzenia mężczyzny, z którym wykonywane są obecnie czynności. Pokrzywdzona złożyła już stosowne zawiadomienia.
Wrocław -
Rzecznik praw pacjenta podziękował włodawskim policjantom
Do włodawskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów: sierżanta sztabowego Sylwestra Kosidły oraz starszego sierżanta Adama Abramczuka. Rzecznik Praw Pacjenta wyraził słowa uznania zarówno za postawę interweniujących funkcjonariuszy wobec osoby doświadczającej kryzysu jak i przełożonym za kształtowanie dobrych wzorców. Przypominamy, że policjanci bez wahania ruszyli na pomoc 23-latce, która stała za barierką mostu.
Lublin -
Policjanci z Człuchowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę podpalenia biura poselskiego
Szeroko zakrojone działania człuchowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, podejrzewanego o próbę podpalenia biura poselskiego w Człuchowie w poniedziałek w nocy 26 października. Sprawca przed drzwiami wejściowymi do biura rozbił butelkę z łatwopalną cieczą, w którą wepchnięty był palący się kawałek materiału. Na szczęście nie doszło do pożaru. Za przestępstwo, jakim jest usiłowanie podpalenia budynku mieszkalnego, a tym samym zagrożenie życiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Wyłudziła ze Skarbu Państwa pół miliona złotych
Policjanci z tomaszowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa kwotę ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.
Łódź -
Policjanci pomogli kobiecie, która zasłabła w aucie stojącym w korku
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zostali skierowani przez dyżurnego na jedną z wrocławskich ulic, gdzie w stojącym w korku pojeździe, miała źle poczuć się kierująca nim kobieta. Funkcjonariusze już po chwili byli na miejscu i udzielali pomocy 47-latce, która traciła przytomność. Mundurowi po konsultacji z dyspozytorem pogotowia, podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety radiowozem do wskazanego szpitala. Kierująca po kilku minutach została przekazana w ręce medyków.
Wrocław -
Podziękowania dla policjantów od mieszkanki Kanady za rozwiązanie sprawy sprzed 4 lat
Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od mieszkanki Kanady, która kilka lat temu została oszukana metodą tzw. na ciocię. Kobieta odzyskała przywłaszczone wówczas pieniądze i postanowiła podziękować polskiej i kanadyjskiej policji za zaangażowanie się w sprawę i zatrzymanie sprawców.
Wrocław -
Policjanci odzyskali skradzioną strażakom przyczepę
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odzyskali dwie przyczepy skradzione w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim. Jedna z nich należała do strażaków z OSP Mikołajew w Łodzi. Kryminalni ustalili również podejrzanego o kradzieże, któremu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Łódź -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca audi. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z IV komisariatu. Teraz 32-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.
Lublin -
W poszukiwaniu zegarmistrza 96-latka przeszła 10 km. Policjanci zadbali o jej bezpieczny powrót
Do ełckiej komendy przyszła seniorka. Szybko zwrócił na nią uwagę oficer dyżurny jednostki. Ustalił, że kobieta ma 96-lat i szukała w mieście zegarmistrza, a do Ełku przyszła piechotą z sąsiedniej miejscowości oddalonej o … 10 km. Kobieta chciała już wracać, dlatego policjanci, w trosce o bezpieczeństwo seniorki, odwieźli ją do domu. Apelujemy do opiekunów osób starszych, aby w trudzie codziennych obowiązków nie zapominali o ich potrzebach i ich bezpieczeństwie, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej.
Olsztyn -
Agresor odpowie za znieważenie i atak na policjantów
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 30-letni mężczyzna, który w czasie interwencji był agresywny, znieważył policjantów, a także ugryzł jednego z mundurowych. Napastnik został szybko obezwładniony przez stróżów prawa i trafił do policyjnej celi. Agresor usłyszał zarzuty. Za atak na policjantów grozi mu nawet 3 lata więzienia.
Katowice -
Był kompletnie pijany, zatrzymał go policjant po służbie
Policjantem jest się przez całą dobę, w trakcie służby, ale również poza nią. Kolejnym przykładem potwierdzającym te słowa jest postawa funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 3,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Radom -
6 nowych radiowozów dla rzeszowskich policjantów
Policjanci z Rzeszowa otrzymali 6 nowych oznakowanych radiowozów. To pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym. Ich zakup sfinansowany został ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a także środków pochodzących z Programu Modernizacji Policji 2017-2020.
Rzeszów -
Policjanci uratowali z pożaru 84-latka i jego zwierzęta
Policjanci z Olsztynka byli pierwsi na miejscu pożaru. Najpierw pomogli wydostać się w bezpieczne miejsce starszemu mężczyźnie, a następnie z pomocą jego 63-letniego sąsiada uratowali przed ogniem zwierzęta z budynku gospodarczego. Na szczęście, dzięki skutecznej i szybkiej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.
Olsztyn -
Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu i zmuszanie do prostytucji
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 44-letniego obywatela Bułgarii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wykorzystywał 16-latkę i 24-latkę. Kobiety były nakłaniane do prostytucji, a zatrzymany trudnił się stręczycielstwem oraz sutenerstwem. Obcokrajowiec działał w warunkach recydywy i grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy - policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie wykorzystywał jeszcze innych kobiet. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.
Opole -
Tragedia była blisko, jednak policjanci uratowali życie mężczyzny
Dzięki doskonałej koordynacji działań wschowskiego dyżurnego oraz doświadczenia patrolu interwencyjnego uratowano życie mężczyźnie, który opuścił miejsce zamieszkania i chciał popełnić samobójstwo. Kolejny raz okazało się, że umiejętnie podjęte w szerokiej skali policyjne działania przyniosły wymierne i nieocenione efekty. Na czas udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie, co jest nieodzownym elementem naszej policyjnej misji.
Gorzów Wlkp. -
Kierowca zasłabł na środku skrzyżowania - pomogli policjanci
Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego udzielili pomocy mężczyźnie, który zasłabł na jednym z dużych skrzyżowań w centrum Ostrołęki. Jego pojazd przez kilka minut blokował ruch na skrzyżowaniu, a mimo to nikt z osób postronnych się nie zatrzymał i nie sprawdził co dzieje się z kierowcą. Dzięki szybkim działaniom ostrołęckich policjantów, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Radom -
Cios w przestępczość akcyzową - zlikwidowana fabryka papierosów
Policjanci CBŚP zatrzymali 8 osób, zlikwidowali fabrykę papierosów, przejmując wyprodukowane papierosy i komponenty do ich produkcji. U jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli w samochodzie 130 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar. W akcji wsparcia udzielili policjanci z KPP w Dzierżoniowie. W śledztwie, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wlkp., łącznie występuje już 34 podejrzanych.
CBŚP -
Zatrzymani za nawoływanie do ataku na kościół i parlamentarzystkę
Tarnogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy w mediach społecznościowych nawoływali do ataku na kościół oraz parlamentarzystkę. Sprawcy nie pozostaną bezkarni. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Pamiętajmy - każde działanie w sieci pozostawia ślad, nawet jeśli internet daje użytkownikom fałszywe poczucie anonimowości i bezkarności. Za łamanie prawa w cyberprzestrzeni grozi odpowiedzialność.
Katowice -
Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu 33-letni mężczyzna, który miał w mieszkaniu ponad 600 gramów amfetaminy, prawie 1700 tabletek ecstasy oraz kilkadziesiąt gramów marihuany. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu prawie 20 tys. zł. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Podziękowania dla gliwickich policjantów
„Na Pana ręce składam serdeczne podziękowania dla Funkcjonariuszy Policji, którzy w nocy z 11 na 12 października 2020 r. pomogli odnaleźć mojego męża, cierpiącego na demencję. Jestem im wdzięczna za okazaną pomoc i zaangażowanie”. Takie podziękowania wpłynęły właśnie do Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. Ich autorem jest 84-letnia żona zaginionego.
Katowice

