Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi reanimowali mężczyznę
W trakcie przeprowadzanej przez dzielnicowych interwencji na ulicy Klonowej, jeden z jej uczestników przewrócił się na ziemię bez oznak życia. Okazało się, że mężczyzna nie oddycha. Natychmiastowa reakcja dzielnicowych z pierwszego komisariatu uratowała życie 73-latka.
Katowice -
Policjanci, którzy pokonali koronawirusa, oddają osocze, by ratować innych
Nasi policjanci codziennie mają kontakt z różnymi osobami, także tymi nieprzestrzegającymi zasad epidemiologicznych. A ponieważ ich interwencje wymagają błyskawicznego podejmowania decyzji, czasem z narażeniem własnego życia i zdrowia, w dobie koronawirusa o zarażenie nietrudno. Przekonali się o tym dwaj mundurowi z III komisariatu, którzy w lipcu zauważyli u siebie objawy koronawirusa – osłabienie i utratę węchu. Po testach okazało się, że mają wynik pozytywny. Gdy wyzdrowieli, postanowili zrobić coś dla innych zakażonych.
Katowice -
#Pomagamyichronimy - podziękowanie i wyrazy uznania dla wyszkowskich policjantów
Do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wpłynęły podziękowania z wyszkowskiego szpitala za udzieloną pomoc w transporcie próbki krwi na badanie toksykologiczne. Zagrożone było życie i zdrowie nastolatki, a próbka krwi musiała dotrzeć jak najszybciej do Warszawy. Do pomocy bez wahania ruszyli policjanci z Wyszkowa.
Radom -
Wzorowy korytarz życia - DZIĘKUJEMY !
W działaniach służb ratunkowych ogromną rolę odgrywa czas. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, zwłaszcza na autostradzie, korek może całkowicie zatamować ruch na kilka godzin! Pamiętajmy - każdy uczestnik ruchu może przysłużyć się osobom, które czekają na pomoc. Wystarczy, że kierowcy zrobią korytarz życia !!!
Łódź -
Po 10 latach wytężonej pracy policjanci z Bielawy dotarli do sprawcy zabójstwa
Policjanci z Bielawy po 10 latach wytężonej pracy dotarli do sprawcy zabójstwa. W 2009 r. mężczyzna ten był przesłuchiwany, ponieważ widział pokrzywdzonego jako ostatni, jednak jedyny świadek, uczestnik wspólnej libacji alkoholowej, dawał mu alibi. Pokrzywdzony poszukiwany był jako osoba zaginiona. Dzięki uporowi funkcjonariuszy różnych pionów sprawca został zatrzymany i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz czeka na rozprawę. Grozi mu dożywocie.
Wrocław -
Policjant poza służbą zatrzymał poszukiwanego
Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Kilka dni temu udowodnił to jeden z pszczyńskich dzielnicowych. W czasie wolnym, podczas treningu biegowego, zauważył mężczyznę, który od pewnego czasu był poszukiwany przez Policję. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, udało się zatrzymać poszukiwanego. Mężczyzna trafił do aresztu.
Katowice -
Policjanci uratowali życie starszemu mężczyźnie
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie mężczyźnie, który nie dawał oznak życia. Przez kilka minut do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci prowadzili resuscytację. Funkcje życiowe zostały przywrócone, a mężczyznę przetransportowano do kołobrzeskiego szpitala.
Szczecin -
17-latka wywołała fałszywy alarm bombowy
Brzozowscy policjanci ustalili i zatrzymali 17-latkę, podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy informując dyspozytora o podłożonym ładunku wybuchowym. Po przeprowadzeniu ewakuacji i dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy.
Rzeszów -
Podejrzani o rozbój zatrzymani
Nawet do 12 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom gminy Namysłów podejrzanym o rozbój. Mężczyźni w wieku od 18 do 22 lat mieli skrępować i siłą zaciągnąć 17-latka do samochodu, a następnie wywieźć do lasu. Tam go pobili i zabrali telefon komórkowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzut rozboju z jednoczesnym pozbawieniem wolności nieletniego. Wszyscy przyznali się do winy.
Opole -
Refundowane leki trafiały na wtórny rynek lub poza granice kraju
Kilkaset opakowań różnego rodzaju leków, setki recept, pieniądze oraz inne dokumenty przejęli policjanci CBŚP oraz zatrzymali 4 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą. Z ustaleń policjantów i prokuratorów Prokuratury Krajowej ze Szczecina wynika, że członkowie grupy pozyskiwali refundowane leki na podstawie nienależnych im recept, a następnie sprzedawali je na rynku wtórnym w kraju oraz poza jego granicami.
CBŚP -
Uroczystości w 20. rocznicę otwarcia Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje
Z okazji 20. rocznicy otwarcia Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje dzisiaj w Komendzie Głównej Policji odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanych z rozkazu Stalina ok. 5 tysięcy policjantów. W tych szczególnych uroczystościach uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, podsekretarz stanu w MSWiA Bartosz Grodecki oraz przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, a także delegacje Stowarzyszeń „Rodzina Policyjna 1939 r.“, przedstawiciele Federacji Rodzin Katyńskich, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, organów administracji rządowej oraz rodzin poległych funkcjonariuszy.
KGP -
Zatrzymany sprawca kradzieży BMW
Już po dwóch dniach od zgłoszenia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi odzyskali skradzione BMW warte ponad 60 tys. zł i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Teraz 28-latek odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Finał sprawy pobicia w autobusie po publikacji w mediach
Po publikacji w mediach komunikatu dotyczącego pobicia 20-letniego mężczyzny w autobusie linii 908N, do sosnowieckich policjantów spłynęła ogromna ilość informacji w tej sprawie. Co najważniejsze jednak, do I komisariatu sam zgłosił się sprawca uszkodzenia ciała młodego mężczyzny. Z uwagi na wielość wątków, nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie.
Katowice -
Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież. Straty producentów ponad 100 tys. zł
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili w jednej z hal kupieckich na terenie Krzyków, aż kilkadziesiąt sztuk nielegalnej odzieży. Ubrania te posiadały znaki towarowe producentów znanych światowych marek. Niestety, wszelkie dowody wskazują na to, że były to tzw. podróbki. Straty producentów mogły przekroczyć nawet 100 tys. złotych, a wszystko w związku z działalnością jednego z mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Osobom zamieszanym w ten proceder grożą teraz kary pozbawienia wolności nawet do 2 lat.
Wrocław -
Zatrzymany poszukiwany ENA
Policjanci z Suwałk zatrzymali 35-latka poszukiwanego przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Europejski nakaz aresztowania wydany został w związku z szeregiem włamań i kradzieży dokonanych na terenie Wielkiej Brytanii. Łączna wartość strat to blisko 2 500 000 złotych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Białystok -
Eskortowali do szpitala kobietę użądloną przez owada, na którego jest uczulona
„Nie zdążyłam podziękować osobiście, a panowie zareagowali wzorowo” - takie słowa znalazły się w podziękowaniu, które otrzymała pyrzycka komenda. Chodzi o dwóch policjantów z patrolu Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy eskortowali do szpitala kobietę z podejrzeniem wstrząsu anafilaktycznego.
Szczecin -
Policjant z sylwetką na medal
W ubiegłą niedzielę w Siedlcach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Federacji IBFF & WPF w Kulturystyce i Fitness. Sierżant sztabowy Filip Kołakowski z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pokazał się z bardzo dobrej strony i wywalczył dwa srebrne medale. Serdecznie gratulujemy!
Katowice -
Złodziej samochodu wpadł na kradzieży papierosów
Policjanci z białostockiej „patrolówki” zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu oraz kradzież tablic rejestracyjnych. Mężczyzna skradzioną dacią przyjechał do sklepu, z którego ukradł papierosy. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Policyjny „wodniak” ruszył z pomocą
Funkcjonariusz z patrolu wodnego poddębickiej komendy pomógł mężczyźnie, którego kajak wywrócił się na wodach Zbiornika Jeziorsko. Wędkarz twierdził, że zaskoczyła go fala. Nie był w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Policjant bezpiecznie przetransportował kajakarza na brzeg.
Łódź -
Uderzenie w narkotykowy biznes – pięć osób aresztowanych
Leszczyńscy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie 6 osób powiązanych z przestępczością narkotykową. Łącznie zabezpieczono aż 25 kg nielegalnego towaru. Funkcjonariusze natrafili także na laboratorium, w którym jak wszystko wskazuje, prowadzona była produkcja metaamfetaminy. Pięciu zatrzymanych aresztowano na okres 3 miesięcy.
Poznań -
Policyjny pies o imieniu Nos odnalazł zaginionego mężczyznę
Wrocławscy policjanci prowadzili działania poszukiwawcze za zaginionym 84-letnim mężczyzną. Zachodziła obawa, że może wymagać pilnej pomocy, dlatego w poszukiwania zaangażowali się również policyjni przewodnicy z psem służbowym o imieniu Nos. To właśnie obecność Nosa na miejscu, okazała się być kluczem do sukcesu poszukiwań. Czworonóg odnalazł starszego mężczyznę w piwnicy pustostanu na terenach byłej jednostki wojskowej. Na szczęście pomoc nadeszła w samą porę.
Wrocław -
Botaniczne zainteresowania elektryka z Augustowa
Choć na co dzień trudnił się elektryką, po pracy bardzo chętnie doglądał swoich roślin. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że krzewy, które uprawiał, są zakazane. 48-latek z Augustowa wpadł wczoraj w ręce świętokrzyskich funkcjonariuszy z wydziału narkotykowego. Mundurowi zabezpieczyli w specjalnie ukrytym w domu pomieszczeniu ponad kilogram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana i 175 krzewów konopi innych niż włókniste.
Kielce -
Zapomniała zaciągnąć hamulec
Wyjątkową niefrasobliwością wykazała się 66-letnia mieszkanka gminy Bełżyce. Kobieta zgłosiła, że podczas pobierania pieniędzy z bankomatu próbowano ukraść jej samochód. Sprawcy po nieudanej próbie kradzieży mieli uciec, a uszkodzone auto porzucić kilkadziesiąt metrów dalej. Funkcjonariusze, dzięki zapisom z kamery monitoringu bardzo szybko odkryli, że za sprawą nie stoją złodzieje, a niefrasobliwa właścicielka, która zapomniała zaciągnąć hamulec ręczny.
Lublin -
Lubuscy policjanci podzielili się cząstką życia. Krew popłynęła do potrzebujących
Już po raz kolejny Lubuscy policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz mieszkańcy regionu oddali krew potrzebującym. Czerwony krwiobus krwiodawstwa i krwiolecznictwa stanął przy gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., aby zebrać tę niezwykle istotną częścią ludzkiego organizmu. Robimy to cyklicznie, aby oddając cząstkę siebie ratować życie potrzebującym.
Gorzów Wlkp. -
W drodze na służbę policjantka z Tuszyna zaopiekowała się błąkającym pieskiem
Policjanci nie pierwszy raz udowadniają, że mają ogromne serca. Policjantka z Komisariatu Policji w Tuszynie jadąc na popołudniową służbę zauważyła na jednej z ulic Rzgowa błąkającego się malutkiego psa. Uciekał w deszczu między przejeżdżającymi samochodami. Niestety nikt nie zareagował poza sierż. sztab. Magdaleną Sochaczewską. Od razu zagubiony pupil znalazł schronienie w jej ramionach. A po niespełna 2 godzinach trafił do zaniepokojonej właścicielki.
Łódź -
Policjant odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wśród odznaczonych ministerialnym orderem znalazł się bialski policjant asp. szt. Janusz Prokopiuk. Funkcjonariusz honorowo oddał już 40 litrów krwi.
Lublin -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Wychłodzony, zdezorientowany i przemoknięty, ale już bezpieczny trafił do szpitala 86-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna od poniedziałku był poszukiwany przez świdnickich i lubelskich policjantów, wspieranych przez warszawskich przewodników psów służbowych, strażników miejskich oraz strażaków. Świdniczanin znaleziony został na terenie byłego poligonu w Lublinie przez funkcjonariuszy z V komisariatu. Mężczyzna wpadł do jednej z jam ziemnych i nie mógł się z niej wydostać.
Lublin -
Policyjny pilotaż siedmiolatków do szpitala
Policjanci z białostockiej "patrolówki" pomogli rodzicom z dwójką siedmiolatków. Z relacji matki wynikało, że dzieci napiły się nabłyszczacza do zmywarek. Funkcjonariusze eskortowali dzieci przez miasto pod same drzwi szpitala. Tam czekał już na nich personel medyczny.
Białystok -
Policjanci przejęli ponad 700 kg nielegalnego tytoniu
Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami sieradzkiej jednostki zabezpieczyli ponad 720 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przewozili dostawczym renault dwaj mężczyźni w wieku 35 i 44 lat. Usłyszeli oni zarzuty paserstwa akcyzowego za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Wartość strat Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosi ponad 760 tysięcy złotych.
Łódź -
Nieprzytomny i nie oddychał, uratowali go policjanci i załoga pogotowia
St. asp. Krzysztof Stajkowski i asp. Tomasz Kamiński wspólnie z załogą pogotowia uratowali mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Policjanci nie wyczuwając oddechu ani tętna prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po 10 minutach do funkcjonariuszy dołączyła załoga pogotowia i po kolejnych 15 minutach wspólnej walki o życie udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.
Poznań

