Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zniszczył 23 samochody- został zatrzymany
Policjanci z białostockiej "patrolówki" zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie 23 samochodów. Łączna kwota strat oszacowana przez właścicieli to ponad 50 tysięcy złotych. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Białystok -
Policjanci uratowali tonącego mężczyznę
Policjanci z kościerskiej komendy uratowali życie 51-latka, który tonął w bagnie jeziora Kaplicznego w Kościerzynie. Mężczyzna pośliznął się, wpadł do bagnistego brzegu i wołał o pomoc. Jego krzyk słyszał świadek, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Opanowanie i szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadziły do szczęśliwego zakończenia. Mundurowi wyciągnęli mężczyznę na ląd i do czasu przyjazdu pogotowia udzielali mu dalszej pomocy. 51-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Gdańsk -
Policjanci wybili szybę, by ratować psa
Wczoraj po południu sopoccy policjanci interweniowali na jednej z ulic, gdzie w szczelnie zamkniętym samochodzie właściciel pozostawił swojego psa. Nie mogąc znaleźć właściciela auta i widząc, że pies traci siły, policjanci wybili szybę i uratowali go. Funkcjonariusze nawiązali też kontakt ze schroniskiem dla zwierząt i przy współpracy strażników miejskich trafił on do nich pod opiekę. Dopiero po ponad 2 godzinach na miejscu pojawił się właściciel auta. Policjanci ustalają teraz, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem.
Gdańsk -
Policjanci skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut
Gorzowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie naszego miasta. W ich zainteresowaniu były samochody audi A6. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali trzy auta skradzione w Gorzowie Wlkp. oraz jedno skradzione na terenie Wielkopolski. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm mężczyznom zarzutów kradzieży pojazdów, a pozostałym – paserstwa.
Gorzów Wlkp. -
Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą - szkolenie policyjnych wodniaków
6 sierpnia 2020 roku na wodach Zalewu Sulejowskiego w Smardzewicach Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim i WOPR-em zorganizowała szkolenie w akcjach ratunkowych. Wzięło w nim udział 12 funkcjonariuszy z jednostek policji w Piotrkowie Trybunalskim, Poddębicach i Tomaszowie Mazowieckim . Doskonalili swoje umiejętności by jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim i Jeziorsko gdzie sezonowo stacjonujemy. Zajęcia odbywały się w części w szczególnych warunkach bo już po zapadnięciu zmroku.
Łódź -
„Szeryf” w samochodzie ciężarowym, zajechał drogę policjantom w nieoznakowanym radiowozie
Policjanci z drogówki, patrolując ulice Długołęki, doświadczyli nietypowego zachowania jednego z kierujących. Jadąc lewym pasem ruchu, zauważyli, że kierujący pojazdem ciężarowym widząc w lusterku nadjeżdżający pojazd, postanowił zablokować jego przejazd. Na nieszczęście mężczyzny był to nieoznakowany radiowóz. Za niezrozumiały manewr na drodze, a przede wszystkim za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Wszystko nagrał policyjny wideorejestrator.
Wrocław -
Zadbajmy o bezpieczny przejazd najmłodszych
Dziecko w trakcie podróży samochodem powinno być chronione w sposób szczególny. Wynika to nie tylko z przepisów prawa, ale przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa. Dziecko bez fotelika podczas gwałtownego hamowania jest zupełnie bezbronne. Niestety, jak pokazuje wczorajszy przykład chwila nieuwagi oraz brak fotelika może mieć tragiczny finał...
Katowice -
Motocyklista przy jednej kontroli „zarobił” 21 punktów karnych. Został zatrzymany przez grupę SPEED
Policjanci z lubińskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, realizując działania pn. „Prędkość”, namierzyli pirata drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna kierując motocyklem dwa razy wyprzedzał w miejscu, gdzie jest to niedozwolone, przekroczył linię ciągłą, a następnie w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość aż o 107 km/h. Jak ustalili policjanci, 42-letni legniczanin nie powinien kierować jednośladem, gdyż nie posiadał do tego uprawnień. Mężczyzna będzie musiał teraz zapłacić mandat karny w wysokości 2 tys. zł. Na jego „konto” wpłynęło też 21 punktów karnych. Motocyklista swoje zachowanie tłumaczył tym, że w ten sposób próbował ostudzić swoje emocje po kłótni z żoną.
Wrocław -
„95 litrów krwi na 95 – lecie Policji kobiecej” – podsumowanie akcji
Dobiegła końca akcja pod hasłem „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”. Wzięło w niej udział 251 osób. Łącznie zebrano ponad 112 litrów krwi, która trafiła do osób najbardziej potrzebujących.
Kraków -
Policjantki uratowały życie starszej kobiecie. Pomoc przyszła w ostatniej chwili!
Policjantki z Lwówka Śląskiego pomogły kobiecie, z którą rodzina nie mogła się skontaktować od kilku godzin. Gdy funkcjonariuszki weszły do mieszkania kobieta leżała na podłodze, a w kuchni dymił się czajnik z wygotowaną już wodą. Policjantki zaopiekowały się kobietą, udzielając jej pierwszej pomocy i wezwały na miejsce pogotowie. Teraz, po długiej rekonwalescencji, uratowana kobieta podziękowała policjantkom za udzieloną pomoc, przekazując na ich ręce tort.
Wrocław -
Wałbrzyscy policjanci walcząc z przestępczością narkotykową zatrzymali dwanaście osób w ciągu kilku ostatnich dni. Dwóch podejrzanych odpowie również za kradzieże
Dwanaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Dwóch z podejrzanych odpowie również za kradzieże. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. O losie tych osób zadecyduje sąd. Przestępstwa narkotykowe są zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy CLKP, Komendantem Głównym Policji i Uniwersytetem medycznym w Białymstoku
6 sierpnia 2020 r. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Komendant Główny Policji i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku formalnie nawiązały współpracę w zakresie zapewnienia sprawnego i skutecznego współdziałania podczas identyfikacji ciał ofiar katastrof oraz innych zdarzeń masowych.
KGP -
Policyjna eskorta do szpitala. Dzięki policjantom starszy mężczyzna otrzymał pomoc medyczną na czas
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się mężczyzna, który osobiście chciał podziękować dwóm policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pomogli mu w szybkim dotarciu do szpitala. Mundurowi na motocyklach kilkanaście kilometrów eskortowali pojazd mężczyzny, w którym znajdował się ciężko chory ojciec. Dzięki szybkiej pomocy medycznej i przeprowadzonej operacji udało się uratować mu życie.
Lublin -
Wypadek na obwodnicy Opola - policjanci przesłuchali kierującego tirem
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili kierującego ciężarówką, który w poniedziałkowe popołudnie miał doprowadzić do wypadku na obwodnicy Opola. Samochód ciężarowy po wjechaniu w osobowe audi, pchał je przez kilkaset metrów. Tir odjechał z miejsca zdarzenia, a kierujący samochodem osobowym trafił do szpitala. 56-latek został przesłuchany i złożył wyjaśniania.
Opole -
Zabezpieczaliśmy opolski odcinek 77. edycji Tour de Pologne
Wyścig ten to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Na terenie naszego województwa odbył się jeden z etapów zawodów. Opolski odcinek obejmował trasę o długości ponad 150 km z Opola do Zabrza. W zabezpieczenie tego wyścigu zaangażowani byli zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i prewencji. Mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.
Opole -
Jesteśmy dla Was - Zawsze. Policjanci zmienili niesprawne koło w aucie 77- latki
Służba w Policji to przede wszystkim niesienie pomocy społeczeństwu. Najczęściej wiąże się ona z zapewnianiem bezpieczeństwa, jednak może mieć także inny charakter. Drezdeneccy policjanci zatrzymali do kontroli fiata, który miał niesprawne koło i nie mógł kontynuować jazdy. W związku z tym, że kierującą była 77- letnia kobieta, mundurowi założyli w jej pojeździe koło zapasowe i tym samym umożliwili dalszą podróż.
Gorzów Wlkp. -
Monotonia? Na pewno nie z nim!
W życiu asp. sztab. Tomasz Muskała z piekarskiej komendy nie ma miejsca na monotonię. Niewiele osób wie, że ten skromny i sympatyczny człowiek brał udział w misji pokojowej ONZ, a w czasie wolnym służy w ochotniczej straży pożarnej. Jest też zasłużonym honorowym dawcą krwi. Oprócz tego pisze wiersze, jednak jak sam przyznaje, jego największą pasją są górskie wspinaczki.
Katowice -
Próbował wprowadzić na rynek ponad 121 kg dopalaczy
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 3-letniemu mieszkańcowi miasta. To sprawa, nad którą kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy miejskiej pracowali od blisko 2 lat. W listopadzie 2018 roku policjanci zabezpieczyli w centrum miasta ponad 121 kg tzw. dopalaczy, które zostały wpisane na listę zabronionych środków. Ich właściciel od tego czasu ukrywał się poza granicami kraju. Decyzją kieleckiego sądu kielczanin już został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.
Kielce -
Czy wiesz, jak zachować się w trakcie wypoczynku nad wodą?
Czy wiesz, że zabawa nad wodą wymaga zachowania kilku prostych zasad bezpieczeństwa?
KGP -
Zatrzymany posiadał sfałszowane legitymacje różnych międzynarodowych służb
Podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i poszukiwany kilkunastoma podstawami prawnymi, w tym m.in. ENA i LG, został zatrzymany pomimo częstej zmiany wizerunku i tożsamości. W akcji brali udział policjanci CBŚP i kontrterroryści z Wrocławia. Rozbicie gangu oszustów, to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy CBŚP i Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Śledczy szacują, że członkowie rozbitej grupy, o kierowanie której jest podejrzany zatrzymany, mogli wyłudzić blisko 3 mln zł na szkodę ponad 100 podmiotów gospodarczych.
CBŚP -
Projekt No More Ransom: o tym jak 4 miliony ofiar złośliwego oprogramowania walczyło z hakerami
Podczas gdy świat znalazł się w szponach epidemii koronawirusa, inny wirus po cichu sieje spustoszenie. Pomimo, iż ten wirus istnieje od lat, w ciągu ostatnich kilku miesięcy jego liczba niepokojąco wrosła i wpłynęła negatywnie na działania infrastruktury krytycznej niektórych szpitali i sparaliżowała działania wielu podmiotów.
EUROPOLKGP -
Śląscy policjanci zabezpieczają 78. edycję Tour de Pologne
78. Tour de Pologne, to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Na terenie naszego województwa wyznaczono 3 z 5 etapów wyścigu, obejmujące ponad 550 km tras. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy w tych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Kolarskie zmagania na Śląsku rozpoczynają się 5 i potrwają do 7 sierpnia.
Katowice -
Ostrzeżenie przed oszustami powołującymi się na nadzór KNF w zakresie transakcji wymiany kryptowalut
Do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) napływają sygnały dotyczące działalności osób powołujących się na nadzór Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie proponowanych przez nie transakcji wymiany kryptowalut. Rozmówcy w trakcie rozmowy telefonicznej są nakłaniani do sprzedaży lub kupna kryptowalut. Jednocześnie informuje się ich, że podczas transakcji spełnione mają zostać „wymagania KNF dotyczące nagrywania procesu transakcji”, co ma polegać m.in. na udostępnieniu pulpitu komputera. Dzwoniący informują również, że w operacji wymiany będzie uczestniczył pracownik UKNF w celu monitorowania przebiegu transakcji.
KGP -
Mając blisko 2 promile „opiekował” się dwójką dzieci. 6-latek wypadł z okna na drugim piętrze
Policjanci Wydziału Prewencji głogowskiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości sprawował opiekę na dziećmi. Jeden z nich, 6-letni chłopiec wypadł z okna na drugim piętrze. Dziecko trafiło do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjant po służbie i policyjny emeryt zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Służba w Policji nie ma ram czasowych i dni wolnych. Dowiódł tego mł. asp. Dariusz Zych z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który na urlopie zatrzymał nietrzeźwego ukraińskiego kierowcę. Pomógł mu kolega - emerytowany policjant.
Kraków -
Uderzył pięścią w twarz ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki na twarzy
Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki na twarzy. Zatrzymany był w stosunku do niej bardzo wulgarny. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sąde
Bydgoszcz -
Kradli elektronarzędzia z budowy - wpadli w ręce kryminalnych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z KMP w Łodzi we współpracy z funkcjonariuszami IV Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieżach elektronarzędzi z terenu łódzkich placów budowy. Jak wynika z informacji zebranych w sprawie, zatrzymani, działając przez okres około 2 miesięcy, skradli specjalistyczny sprzęt budowlany warty około pół miliona złotych.
Łódź -
Policjanci odzyskali skradzioną motorówkę
Policjanci z komisariatu wodnego odzyskali motorówkę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zabezpieczona łódź trafiła już do właściciela. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności zdarzenia oraz szukają sprawców.
Gdańsk -
Kradzionym autem na podwójnym gazie
Kielecki sąd zdecyduje wkrótce o losie 43- latka, który został we wtorek zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej. Mężczyzna jadąc dostawczym mercedesem przekroczył dopuszczalną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli, a ponadto miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, śledczy ustalili, że bus którym kierował został skradziony przedpołudniem na terenie osiedla Herby.
Kielce -
Odzyskane dzieła, stanowiące straty wojenne, wróciły do bydgoskiego muzeum
W środę, 5 sierpnia 2020 r., w siedzibie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego, odbyła się skromna uroczystość oficjalnego, symbolicznego przekazania właścicielom, w tym Muzeum Okręgowemu oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zbiorów i dzieł odzyskanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w ramach nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, dwóch postępowań karnych.
Bydgoszcz
