Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
"Będę taki jak mój tata"
Dla wielu dzieci to tata jest wzorem do naśladowania i specjalistą w każdej dziedzinie. Ojcowie jako pierwsi wprowadzają swoje pociechy w tajniki mechaniki, majsterkowania czy gry w piłkę nożną. 13-letni Kuba jest dumny, bo jego tata nosi policyjny mundur i w dodatku zaraził go swoją wielką pasją do kolarstwa.
Katowice -
Policyjny pościg za motocyklistą
Nawet do 5 lat więzienia grozi 34-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Porąbce. Sprawca uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera w jego miejscu zamieszkania.
Katowice -
Uroczyste obchody Święta Policji w CBŚP
Policjanci i pracownicy CBŚP obchodzili dzisiaj święto upamiętniające rocznicę powołania Policji Państwowej. W tym roku przypada także 20. rocznica powstania CBŚP, co jest niewątpliwą okazją do wielu wspomnień. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.
CBŚP -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 33 funkcjonariuszy. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne szkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.
Poznań -
Policjanci odzyskali skradziony ciągnik siodłowy
Łódzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali pojazd skradziony na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Ciągnik siodłowy trafił w ręce prawowitego właściciela.
Łódź -
Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie - Może i Ty chcesz wstąpić w nasze szeregi?
Kolejnych 33 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi KWP w Szczecinie. Dzisiaj złożyli przysięgę, co jest symbolem wstąpienia w policyjne szeregi. Szef zachodniopomorskiej Policji nadinsp. Tomasz Trawiński gratulował nowym policjantom i życzył sukcesów w rozpoczętej służbie.
Szczecin -
Szczęśliwy finał poszukiwań 30-latka
Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku mężczyzna, który wyszedł z domu, mówiąc że chce ze sobą skończyć, został odnaleziony. Z okoliczności towarzyszących zaginięciu wynikało, że 30-latek może potrzebować natychmiastowej pomocy. Policjanci odnaleźli mężczyznę kilka kilometrów od jego domu i przekazali pod opiekę zaniepokojonym członkom rodziny.
Radom -
Uratował tonącego 65-latka. Komendant podziękował za bohaterską postawę
I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi, mł. insp. Seweryn Baranowski, pogratulował odwagi i podziękował za wzorową postawę Panu Radosławowi Kominiakowi z Pielgrzymki. Mężczyzna bez wahania ruszył z pomocą 65-latkowi tonącemu w złotoryjskim zalewie i tym samym uratował jego życie. Wspominając to zdarzenie, mężczyzna jest bardzo skromny i nie uważa się za bohatera. Twierdzi wręcz, że każdy na jego miejscu postąpiłby podobnie.
Wrocław -
Dzielnicowy na wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem
Dzielnicowy z Augustowa będąc na dniu wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży, do której doszło na terenie ogródków działkowych. 19-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Białystok -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Prawie 2 promile w organizmie miał 55-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna przyjechał na stację benzynową, gdy skończył mu się alkohol. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia będącego poza służbą policjanta. Funkcjonariusz odebrał mężczyźnie kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce policyjny patrol.
Opole -
Od wielu lat dzieli się „cząstką” życia
Krośnieński dzielnicowy mł. asp. Paweł Błaszczyk jest jednym z policjantów Komisariatu Policji w Gubinie, który dzieli się z innymi, tym co ma najcenniejsze - swoją krwią. Za bezinteresowne oddawanie krwi otrzymał od Polskiego Czerwonego Krzyża odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Wspólnie z kolegami zachęca innych do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa.
Gorzów Wlkp. -
Wypadek motocyklisty w oku kamery
Na szczęście niegroźnych urazów doznał 48-letni motocyklista, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Mężczyzna kierował jednośladem i chcąc uniknąć zderzenia ze skręcającą w lewo osobówką gwałtownie zahamował i przewrócił się na jezdnię. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Lublin -
Aresztowani za ściąganie haraczy
Podejrzani o wymuszenia pieniędzy, groźby i podpalenie samochodu wpadli w ręce policjantów, gdy przyszli odebrać pieniądze od pokrzywdzonej. Na wniosek śledczych, sąd zastosował tymczasowy areszt w sumie wobec czterech osób zatrzymanych przez jastrzębskich kryminalnych. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im teraz do 10 lat więzienia.
Katowice -
Gotowi do pomocy w każdej chwili
Niezwykłą wrażliwością na los drugiego człowieka wykazali się policjanci krapkowickiej drogówki. Sierż. sztab. Krzysztof Rejman i sierż. Paweł Mucha zostali docenieni przez internautów, po tym jak pomogli potrzebującemu mężczyźnie. 63-latek przy panującej wysokiej temperaturze, leżał w jednym z przydrożnych rowów drogi krajowej 45. Mężczyzna był osłabiony, głodny i spragniony. Mundurowi podarowali mu jedzenie i wodę. Sami nikomu nie wspomnieli o swoim dobrym uczynku, ale do komendanta zaczęły wpływać pochwały ich postawy.
Opole -
Cykl filmów profilaktyczno-edukacyjnych z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odcinek 1 – Przejazd dla rowerów
62 osoby zabite i 362 ranne w 360 wypadkach drogowych – to bilans pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku w woj. kujawsko-pomorskim. Główną przyczyną wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Bydgoszcz -
Oficer prasowy KMP w Krakowie w czasie urlopu ujął nietrzeźwego kierowcę
Policjanci już nieraz udowadniali, że zdejmując mundur, wciąż są policjantami i strzegą bezpieczeństwa nas wszystkich, nawet kiedy sami odpoczywają. Tak było właśnie w ubiegły weekend, gdy oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Krakowie przebywający w czasie urlopu na terenie powiatu zakopiańskiego razem z taksówkarzem ujął nietrzeźwego kierowcę.
Kraków -
Specjalne szkolenie polskich psów policyjnych zakończone sukcesem
Pięć specjalnie wyselekcjonowanych psów, w tym dwa rasy bloodhound i trzy rasy posokowiec, zakończyło z sukcesem odbywające się w Niemczech czterodniowe egzaminy dla psów tropiących do poszukiwania osób zaginionych metodą mantrailingu. Jest to pierwsze tego typu szkolenie, w którym wzięły udział polskie czworonogi.
KGP -
Dzielnicowi pomogli zagubionemu 78-latkowi
Zagubionego i zdezorientowanego starszego mężczyznę znaleźli w sobotę wieczorem dzielnicowi z Posterunku Policji w Kamionce. Mężczyzna szedł przed siebie, kontakt z nim był utrudniony.
Lublin -
„Międzynarodowa” interwencja
Dyżurni Policji to funkcjonariusze, których w zasadzie nie spotykamy na co dzień. Najczęściej rozmawiamy z nimi zgłaszając sprawę, czy wzywając patrol na interwencję. Często decyzje podejmowane przez nich, decydują o tym jak szybko nadejdzie pomoc. W opisywanym przypadku musiała być natychmiast!
Bydgoszcz -
Potrącił pieszego i próbował odjechać, zatrzymał go policjant po służbie
W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymał nietrzeźwego 61-letniego kierowcę, który po potrąceniu pieszego usiłował przeciągnąć ofiarę z jezdni na chodnik. Gdy zainterweniował policjant, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał obok, kierujący próbował odjechać z miejsca zdarzenia.
Radom -
Policjantka na mecie biegu „Duch Pogórza”
„Duch Pogórza” to bieg, którego trasa prowadzi przez wąwozy, koryta strumieni, górki i rezerwaty. Zawodnicy mają do pokonania ultramaratoński dystans w trudnym terenie, mierzą się ze znacznymi przewyższeniami i muszą się zmieści w ustalonym limicie czasowych. Jak twierdzą sami biegacze, impreza organizowana na obszarze malowniczego Pogórza Przemysko-Dynowskiego jest wymagająca technicznie, a bieg jednym z trudniejszych w Polsce. Na mecie tegorocznej edycji tej imprezy zameldowała się policjantka z dolnośląskiej komendy – kom. Beata Borowicz.
Wrocław -
Areszt za napaść na policjanta
40-letni zabrzanin, który zaatakował policjanta kluczem francuskim oraz wyciągnął w jego kierunku pistolet gazowy, został tymczasowo aresztowany przez zabrzański sąd. Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Katowice -
Dramatyczne chwile na rzece. Pomogli policyjni wodniacy
Funkcjonariusze kozienickiej Policji, którzy pełnili służbę na rzece Wiśle, znajdując się na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawiesiła się na progu spiętrzającym. Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi, mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg rzeki. Następnie powrócili do łodzi by pomóc rodzicom dziewczynek.
Radom -
Wirtualny Bieg Charytatywny - spieszyli z pomocą
Pasja, zdrowy tryb życia, a może szczytny cel? Jakiekolwiek były powody uczestnictwa w naszym Wirtualnym Biegu Charytatywnym wszystkim, którzy wzięli w nim udział należą się serdecznie podziękowania. Każdy, kto wpłacił cegiełkę na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach jest zwycięzcą. A do wygrania była wspaniała nagroda – satysfakcja z okazanego wsparcia, a także z pewnością nie jeden uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji.
Akademia Policji w Szczytnie -
Kolejni oszuści działający metodą „na policjanta” zatrzymani przez sopockich kryminalnych
Sopoccy kryminalni podczas zorganizowanej zasadzki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Wcześniej w wyniku pracy operacyjnej uzyskali oni informację, że oszuści próbują wyłudzić od mieszkanki Sopotu 400 tys. zł. Dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 17 i 24 lat usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa i decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.
Gdańsk -
Policjant zawsze na służbie
Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego. Nad jeziorem Firlej zatrzymał 30-latka poszukiwanego między innymi listem gończym za oszustwa metodą na wnuczka.
Lublin -
Policjanci skutecznie walczą z oszustami. Tylko w lipcu, podczas trzech realizacji, odzyskaliśmy blisko 200 000 złotych i zatrzymaliśmy troje sprawców
Lubelscy policjanci skuteczni w walce z oszustami metodą na policjanta. Tylko w lipcu odzyskali blisko 200 tysięcy złotych pochodzące z przestępstw i zatrzymali trzy osoby. Są to dwaj mężczyźni w wieku 43 i 48-lat i 25-latka, którzy odpowiedzą za udział w oszustwach. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Lublin -
Poszukiwania ze szczęśliwym zakończeniem
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 32-latka z Opola Lubelskiego. Mężczyzna wzburzony wybiegł z domu i do późnych godzin nocnych do niego nie powrócił. Ponieważ zachodziły poważne obawy o zdrowie i życie mężczyzny, komendant opolskiej jednostki ogłosił alarm dla wszystkich funkcjonariuszy. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz członkami Stowarzyszenia Ratownictwa Polskiego 32–latek został odnaleziony cały i zdrowy.
Lublin -
Brawura, nietrzeźwość i bezmyślność – z tymi zachowaniami na wodzie walczą policyjni wodniacy
Niestety mimo wielu apeli płynących z różnych stron, wciąż nie brakuje tych, którzy w lekceważący sposób podchodzą do zasad bezpieczeństwa i przepisów prawa, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą. Są to m.in. bezmyślni nietrzeźwi sternicy oraz osoby, które wchodzą do wody przeceniając swoje umiejętności i lekceważąc potencjalne zagrożenia. Wobec takich osób interweniują policyjni wodniacy. Niestety czasami już tylko po to, by odnaleźć ciało ofiary lekkomyślności nad wodą.
Olsztyn -
Policjanci zapobiegli tragedii
Włodawscy policjanci kolejny raz zapobiegli nieszczęściu. Dyżurny oraz dzielnicowi przez półtorej godziny utrzymywali kontakt telefoniczny z desperatem, który zadzwonił i powiedział, że idzie do lasu się zabić. Policjanci uspokajali mężczyznę, ustalili, gdzie przebywa i doprowadzili do tego, że wyszedł w widoczne miejsce.
Lublin
