Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policyjni wodniacy pomogli załodze żaglówki
Rybniccy policjanci, którzy pełnią służbę w sezonowej komórce policji wodnej, patrolując Zalew Rybnicki uratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mundurowych nie doszło do tragedii i pięć osób bezpiecznie trafiło na brzeg. Żeglarze i motorowodniacy, a także turyści korzystający z uroków zalewu, mogą czuć się o wiele bezpieczniej pod okiem mundurowych pełniących służbę na wodzie.
Katowice -
Policjant na wakacjach uratował tonącą
Zgierski policjant spędzający wakacje z rodziną nad morzem wyciągnął z wody tonącą kobietę. Następnie wspólnie z plażowiczami zorganizował specjalny korytarz, aby pomóc w ratowaniu pozostałego w wodzie mężczyzny. Dzięki jego reakcji i opanowaniu nie doszło do tragedii.
Łódź -
Kolejny sukces w walce z oszustami
W poniedziałek, przy budynku jednego z banków funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 26-latka. Mężczyzna przyjechał by odebrać pieniądze, które w placówce wypłacił 84-latek zmanipulowany przez oszustów. Stróży prawa powiadomili zaniepokojeni pracownicy banku. 26-latek usłyszał już zarzut, wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Kielce -
Rawscy mundurowi spełnili marzenie Jacka
Rawscy policjanci i strażacy postanowili spełnić marzenie 5-letniego, chorego Jacka, który jest miłośnikiem tych dwóch formacji. O marzeniu chłopca dowiedziała się rawska policjantka i nie mogła pozostać na nie obojętna.
Łódź -
Policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka
Wczoraj policjanci poszukiwali 12-latka. Wieczorem chłopiec wyszedł z domu i gdy jego nieobecność się przedłużała, matka zgłosiła zaginięcie. Komunikat o zaginięciu chłopca wraz z rysopisem został przekazany do pełniących służbę policyjnych patroli. Chłopca zauważyli funkcjonariusze na przystanku autobusowym. Został przekazany pod opiekę matki.
Rzeszów -
Poszukiwania 6-letniego chłopca
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 6-letniego chłopca, który zgubił się w parku. Policjanci odnaleźli dziecko siedzące na ławce koło parku linowego.
Kraków -
Kradzione BMW rozbite na autostradzie. Podejrzanego zatrzymał dzielnicowy
27-letni mieszkaniec województwa pomorskiego został zatrzymany przez dzielnicowego tuż po tym, jak na autostradzie A2 rozbił kradzione w Niemczech BMW. Mężczyzna porzucił pojazd i udał się w kierunku równoległej drogi krajowej numer 92. Już po kilkunastu minutach z założonymi kajdankami kontynuował swoją podróż w towarzystwie mundurowych. Prócz zarzutu paserstwa w tzw. recydywie odpowie on również za wewnątrzwspólnotowy przewóz środka odurzającego.
Gorzów Wlkp. -
Kieszonkowcy "wpadli" w Katowicach
Kryminalni z Mysłowic i katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 57-lat, którzy na terenie Śląska i Małopolski regularnie dokonywali kradzieży kieszonkowych. Z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Śledczy przedstawili im łącznie 35 zarzutów, a sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
Katowice -
Policjanci z Opola wspólnie z sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku
To już prawie półmetek tegorocznych wakacji. Pogoda dopisuje, dlatego dzieci i młodzież z Opolszczyzny spędzają czas na obozach i półkoloniach nad turawskimi jeziorami. W trosce o bezpieczeństwo wczasowiczów policyjni profilaktycy z komendy miejskiej wspólnie z przedstawicielami sanepidu systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku.
Opole -
Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrabianej odzieży na wrocławskim targowisku
Koszulki, spodnie i skarpety ze znakami firmowymi światowych marek oferowane były na jednym z wrocławskich targowisk. Jednak ceny i jakość mogły budzić wątpliwości, co do ich legalnego pochodzenia. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli kilkaset sztuk różnego rodzaju odzieży, które wbrew znakom i umieszczonych na nich logotypom, nie były oryginalne. Straty producentów mogły sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Wrocław -
Areszt za znęcanie się nad rodziną
Policjanci z Komisariatu w Jastrowiu zatrzymali 40-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej żony i innych członków rodziny oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Złotowie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Poznań -
Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku
Bez chwili wahania, z narażeniem własnego życia, policjanci z posterunku w Bielsku weszli do płonącego budynku i uratowali kobietę. Pomieszczenia domu były zadymione, a na płonącym łóżku spała 51-latka. Po wyciągnięciu kobiety z płonącego budynku policjanci pomimo ogromnego ryzyka ponownie weszli do domu, aby upewnić się, że nikt więcej w nim nie przebywa. Akcja ratunkowa policjantów, a przede wszystkim ich zdecydowane działania, uratowały ludzkie życie.
Radom -
Zabytkowy kielich z Brzozdowic odnaleziony
Zachodniopomorscy policjanci zabezpieczyli poszukiwany kielich z 1850 roku z Katedry Kamieńskiej, zaginiony w nieznanych okolicznościach po 1994 roku. Kielich ujęty był w katalogu utraconych zabytków sakralnych z powiatu gryfickiego, kamieńskiego i Świnoujścia kom. dr Marka Łuczaka, wydanego przez KWP w Szczecinie w 2015 roku.
Szczecin -
Życie kobiety było zagrożone – z pomocą ruszyli policjanci
Zielonogórscy policjanci wpisując się w słowa roty ślubowania, po raz kolejny zapobiegli nieszczęściu i uratowali życie kobiety, która chciała je sobie odebrać zażywając dużą ilość tabletek. Poszkodowana, której z pomocą przyszli policjanci, została przetransportowana do szpitala.
Gorzów Wlkp. -
Zlekceważyli ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i stracili prawa jazdy
Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym czterech kierowców kosztowało utratę prawa jazdy na 3 miesiące. W jednym przypadku kierująca vw, jechała mając na liczniku aż 142 km/h. Wszyscy zostali też ukarani mandatami, a ich konta "zasilone" zostały punktami karnymi.
Bydgoszcz -
Katowiccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą oszukującą firmy
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 17 osób podejrzanych m.in. o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymania miały miejsce na terenie dwóch województw. Grupa podejrzana jest m.in. o pranie pieniędzy pochodzących z oszustwa na kwotę prawie 2,5 mln zł. Katowiccy policjanci odzyskali i zabezpieczyli ponad 3,2 mln zł, w tym 6 luksusowych samochodów o wartości prawie 1,6 mln zł. Podejrzanym grozi kara do 10 do 15 lat więzienia.
Katowice -
Odpowie za kilkadziesiąt włamań do domów jednorodzinnych
Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu 30-latek zatrzymany przez policjantów z Tarnowskich Gór. Mężczyzna włamywał się do domów w różnych miejscach kraju. Ma na swoim koncie blisko 40 takich czynów, straty oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych.
Katowice -
#JestAkcja z polską Policją
Wirtualna rzeczywistość wkroczyła do polskiej Policji. To pierwszy taki projekt filmowy w historii naszej formacji. Powstał dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Do sieci trafił właśnie zwiastun serii. Śledź uważnie nasze profile w mediach społecznościowych i nie daj się zaskoczyć.
KGP -
Wyjątkowe Święto Policji
Meldunek o gotowości do uroczystości, złożony Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej przez dowódcę uroczystości rozpoczął uroczyste obchody Święta Policji w Szkole. W tym roku są one wyjątkowe, ponieważ związane z jubileuszem 95. rocznicy powołania Policji Kobiecej.
SP Piła -
Policja i prokuratura wspierają sanepid. 344 litry spirytusu przekazali na walkę z epidemią
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie i prokuratura przekazały do sanepidu 344 litry alkoholu zabezpieczonego w toku śledztwa, z przeznaczeniem ich na cele dezynfekcyjne i tym samym pomoc w zwalczaniu epidemii.
Kraków -
Policjanci wytropili w Wielkiej Brytanii poszukiwanego
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny pooszukiwanego w związku z zabójstwem. Sprawca ukrywał się w Wielkie Brytanii. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki międzynarodowej współpracy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj te słowa wypowiedziało 11 młodych funkcjonariuszy. Policjantów powitał w naszych szeregach inspektor Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. W naborze lipcowym, trzecim w tym roku do służby w garnizonie lubelskim przyjęto ogółem 40 policjantów.
-
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej
Mł. asp. Bartosz Wiese, na co dzień oficer prasowy tucholskiej Policji, zatrzymał po służbie mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Napastnik usłyszał już zarzuty.
Bydgoszcz -
Zaatakował ratownika, który udzielał mu pomocy
Włocławscy policjanci zatrzymali mieszkańca Włocławka, który najpierw potrzebował pomocy pogotowia, a później groził i zaatakował ratownika medycznego. 66-latek trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych i naruszenia nietykalności ratownika medycznego wykonującego swoje obowiązki służbowe. Za taką negatywną postawę grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Policjanci z Czchowa odnaleźli zaginionego 78-latka
Wczoraj, w powiecie brzeskim, do późnych godzin nocnych, policjanci, strażacy i okoliczni mieszkańcy szukali 78-latka. Mężczyzna, mieszkaniec Krakowa w godzinach południowych wyszedł na grzyby do lasu w miejscowości Piaski Drużków, gdzie spędzał wakacje i nie wrócił. Do poszukiwań wykorzystano dwa policyjne psy tropiące, quada, drony, poderwany też został policyjny helikopter z KWP w Krakowie. Dopiero dzisiaj rano policjanci z Czchowa zaangażowani w działania odnaleźli zaginionego. Mężczyzna jest cały i zdrowy.
Kraków -
Dolnośląscy policjanci zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich i zabezpieczyli blisko 5 tys. porcji narkotyków
Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego i kamiennogórskiego walcząc z przestępczością narkotykową dotarli do dwóch miejsc, w których znajdowały się nielegalne uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 5 tys. porcji handlowych marihuany i amfetaminy. W tej sprawie zatrzymano już 32-letniego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Wrocław -
Uważajcie na sms-y z załączonymi linkami do płatności
Mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymała sms-a z informacją o konieczności dopłaty 1,49 zł do kosztów doręczenia przesyłki. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego kobieta została przekierowana na fałszywą stronę banku, przez co straciła z konta 10 000 złotych. W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe.
Opole -
Nordycki Oficer Łącznikowy uhonorowany medalem za zasługi dla Policji
W Komendzie Głównej Policji odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia Medalu za Zasługi dla Policji dla Tora Espena Hagi, Nordyckiego Oficera Łącznikowego przy Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie. Nagrodzony zaangażowany był w rozwój relacji pomiędzy polską Policją, a organami ścigania państw skandynawskich. Efektem współpracy były skutecznie podejmowane działania organów ścigania wymierzone przeciw różnym formom przestępczości zorganizowanej.
KGP -
Uważajmy na swoje pociechy
Okres letni sprzyja częstszym pobytom naszych dzieci poza domem. Jest to również czas, gdzie najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Pamiętajmy o tym, aby zawsze zapewnić im należytą opiekę. Jak łatwo można stracić kontrolę nad naszymi podopiecznymi świadczyć może przypadek z wczorajszego dnia.
Łódź -
Operator monitoringu dostrzegł moment przestępstwa, a policjanci zatrzymali napastników
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali cztery osoby podejrzane o rozbój. Pokrzywdzony szukając towarzystwa, przyłączył się do grupy nieznanych mu i pijanych osób. Chwilę później został przez nie dotkliwie pobity i okradziony. Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery. Wszyscy zatrzymani decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo napastnikom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
KSP
