Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci musieli wybić szybę, aby wyciągnąć pijanego kierowcę z pojazdu
Świebodzińscy policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który mając 2,7 promila alkoholu w organizmie kierował wielotonową ciężarówką. Mężczyzna jechał autostradą A2, zajmując dwa pasy ruchu. Chcąc uniknąć policyjnej kontroli, uszkodził inne zestawy ciężarowe. Gdy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, musieli wybić szybę, aby wyciągnąć pijanego kierowcę. Okazało się, że 34-latek w trakcie jazdy pił alkohol skradziony z naczepy ciężarówki, którą prowadził.
Gorzów Wlkp. -
Nie ryzykuj, jedź bezpiecznie!
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Wiele osób spędzi go wypoczywając poza swoim miejscem zamieszkania. Kierując pojazdem unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.
KGP -
Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i zatrzymali podejrzanego mężczyznę
Bolesławieccy policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W pomieszczeniach gospodarczych sprawca miał dwa namioty do prowadzenia nielegalnej uprawy, a w części mieszkalnej w różnych pojemnikach funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
Wrocław -
Ponad 7 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek
Znaczną ilość środków odurzających zabezpieczyli wrocławscy policjanci w jednym z mieszkań na osiedlu Gajowice. Była to amfetamina, marihuana, MDMA oraz narkotyczne tabletki. Realizacja tej sprawy zaczęła się od zwykłego legitymowania i dzięki czujności policjantów mogła zakończyć się zatrzymaniem sprawcy przestępstwa, a także zabezpieczeniem ponad 7 tysięcy porcji narkotyków.
Wrocław -
Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku drogowego
Sejneńscy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca. W wyniki tego zdarzenia ucierpiał rowerzysta, który trafił do szpitala. Mieszkaniec powiatu ełckiego usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Białystok -
Poszukiwania zaginionego 71-latka zakończone sukcesem
Wczoraj wczesnym wieczorem policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odnaleźli 71-letniego mężczyznę, który przed południem zaginął w Dąbrowie Górniczej. Senior cierpi na zaniki pamięci i inne schorzenia, które powodowały, że poszukiwaniom nadano najwyższy priorytet. Do akcji, oprócz ogromnych sił policyjnych i innych służb, które wspierały akcję, włączono również policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną.
Katowice -
Policjanci z CPKP BOA uratowali cztery osoby, w tym trójkę dzieci
Policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA podczas ćwiczeń na Zalewie Zegrzyńskim uratowali cztery osoby, w tym trójkę dzieci, które wpadły do wody, po tym jak na skutek nagłych i silnych podmuchów wiatru żaglówka, którą pływały, wywróciła się. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.
KGP -
Uwaga na oszukańcze serwisy internetowe oferujące inwestycje w kryptowaluty i na rynku Forex
Działaj rozsądnie. Nie ulegaj złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanym przez przestępców!!! W trosce o bezpieczeństwo Państwa środków oraz danych ostrzegamy przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut i Forex za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych.
KGP -
Policjanci z Olkusza przejęli ponad 1,5 kg amfetaminy
Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 37-latka, u którego w mieszkaniu i w wynajmowanych garażach, znaleźli środki odurzające. Mężczyzna miał ponad półtora kilograma amfetaminy oraz pewne ilości marihuany i mefedronu, a także ukrytą sporą ilość gotówki, w różnych walutach. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków odurzających wbrew przepisom ustawy.
Kraków -
Poszukiwany listem gończym Marcin Grabowski
Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myśliborzu, poszukują Marcina Grabowskiego. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu II Policji w Opolu pod numerem 77 455 69 97 lub z najbliższą jednostką na terenie całego kraju pod numerem alarmowym 112.
Opole -
Prawdziwi policjanci rozprawili się z tymi fałszywymi
Zatrzymanie dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego było efektem intensywnych czynności policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Śledczy ustalili, że 37- latek dzwonił do seniorów, manipulując ich fałszywymi informacjami o zagrożonych kontach bankowych. Z kolei 30- latek był tym „funkcjonariuszem”, który odbierał od osób starszych pieniądze. To właśnie ten duet stoi za ostatnimi 3 oszustwami na terenie Kielc. Policjanci przerwali ten proceder, gdy 30- latek ponownie pojawił się w naszym mieście i już jechał do 90- latki po umówione 40 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Kielce -
Sławieńscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
O tym, że służba w Policji bywa nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania szybkich i stanowczych decyzji po raz kolejny przekonali się sławieńscy mundurowi. W miniony weekend pokonali trasę prawie 50 kilometrów eskortując pojazd z rodzącą kobietą do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Dzięki ich szybkiej reakcji mieszkanka powiatu słupskiego bezpiecznie trafiła pod opiekę specjalistów.
Szczecin -
Zaatakował spacerującą kobietę łamiąc jej oczodół
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o uszkodzenie ciała. 35-latek zaatakował turystkę, uderzył kobietę pięścią w twarz, po czym uciekł. Wcześniej zaczepiał przechodniów, demolował ogródki piwne i groził ich pracownikom. Wszystko wskazuje na to, że sprawca w chwili zdarzenia był pod wpływem środków odurzających. Kamery monitoringu zarejestrowały to co się stało. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Sprawdź się na policyjnym torze przeszkód, który czeka kandydatów do służby w Policji
Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. W każdą środę sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Tym razem uczestnicy mają okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej. Zapraszamy do uczestnictwa i czekamy na zgłoszenia!
Katowice -
Upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej
W ramach upamiętnienia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ambasadzie Polskiej w Mińsku 8 lipca 2020 r. przeprowadzono rekonesans cmentarzy wojskowych z wojny 1920-1921 r., w miejscowościach Łużki, Hermanowicze, Jazna. Delegacji przewodniczył Dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński.
KGP -
Za posiadanie 3 kilogramów amfetaminy trafił do aresztu
Tomaszowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który posiadał torbę z 3 kilogramami białego proszku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Na wniosek prokuratora sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.
Łódź -
Policjanci spełnili marzenie Przemka
Marzenia są po to, aby je spełniać. Z takiego założenia wyszli żywieccy policjanci i postanowili spełnić marzenia Przemka, który jest pasjonatem munduru i policji. Przemek bardzo chciałby zostać policjantem, jednak jego życie potoczyło się inaczej. Wczoraj miał okazję wyglądać i czuć się, jak prawdziwy policjant. Radość i uśmiech na twarzy Przemka były dla policjantów największą nagrodą.
Katowice -
Seniorka zaatakowana przez agresywnego psa
Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność! Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje. W szpitalu z bardzo poważnymi obrażeniami przebywa seniorka, która w trakcie zajścia z udziałem agresywnego psa spadła ze schodów. Właściciel czworonoga może teraz ponieść odpowiedzialność karną za nienależyty nadzór nad zwierzęciem.
Katowice -
Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP
Przejęcie 25 kg mieszanin wybuchowych oraz 1 litra płynnego materiału wybuchowego, a także 110 kg oraz 17 litrów substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych, jak również 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych, to efekt ostatnich działań CBŚP. W akcji, w której wzięło udział ponad 100 policjantów CBŚP, wsparcia udzielili funkcjonariusze ABW, a także eksperci z CLKP oraz laboratoriów kryminalistycznych, jak również policyjni minerzy-pirotechnicy oraz technicy kryminalistyki z wielu KWP.
CBŚP -
Poszukiwana ENA w rękach orzeskich policjantów
Kryminalni z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali 32-latkę, poszukiwaną europejskim nakazem aresztowania. Kobieta trafiła w ręce policjantów, gdy przebywała w miejscu swojego zamieszkania. Ich wizyta wyraźnie ją zaskoczyła. Mieszkanka Orzesza ma na swoim koncie liczne oszustwa i fałszowanie danych, a jej poszukiwania trwały od stycznia bieżącego roku. Grozi jej do 15 lat więzienia.
Katowice -
Niebezpieczne manewry w kamerze SPEEDU
Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca tuż przed skrzyżowaniem wyprzedzał ciąg pojazdów i złamał przy tym szereg przepisów drogowym. Kierującym okazał się obywatel Litwy, który za swoją nieodpowiedzialną jazdę na drodze krajowej został ukarany mandatem karnym.
Białystok -
Bydgoscy "wodniacy" pomogli załodze katamarana
W minioną sobotę policyjni „wodniacy” pomogli załodze katamarana. Nagły i silny podmuch wiatru spowodował, że ten się wywrócił. Na skrzynkę mailową bydgoskiej Policji wpłynęły podziękowania od załogi katamarana, której policjanci pomogli go postawić i bezpiecznie dopłynąć do brzegu.
Bydgoszcz -
Po pijanemu potrącił śmiertelnie mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku
Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że kierowca był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.
Bydgoszcz -
14-latek uniemożliwił złodziejowi ucieczkę
Zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyspozytora WCPR o kierunku przemieszczania się sprawcy kradzieży. Sam też ruszył za nim, by ostatecznie uniemożliwić mu ucieczkę. 14-latek, bo o nim mowa, wykazał się ogromną odwagą, za co otrzymał od policjantów słowa uznania. Ujęty przez chłopaka złodziej to znany recydywista, dlatego teraz może trafić do więzienia nawet na 15 lat.
Bydgoszcz -
Próbował nakłonić nieletniego do innej czynności seksualnej
Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który chciał nakłonić 10-latka do innej czynności seksualnej. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych i informacjom uzyskanym przez dyżurnego z II komisariatu, po trzech godzinach mężczyzna był już w rękach Policji. Wkrótce zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku.
Lublin -
Policjanci odzyskali utracone auto już następnego dnia po kradzieży
Niespełna 24 godziny potrzebowali kryminalni z wrocławskich Krzyków, aby ustalić, gdzie znajduje się skradzione audi. Mundurowi namierzyli samochód na jednym z podwórek w pobliżu ul. Kruczej. Auto miało zdemontowane tablice rejestracyjne i zdrapaną nalepkę kontrolną. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił z powrotem do właścicielki, która przesłała podziękowania dla funkcjonariuszy za ich szybkie i skuteczne działanie.
Wrocław -
Pomawiała policjantów - były oświadczenia i oskarżenia w Internecie. Prokurator odmówił wszczęcia śledztwa, bo… 22-latka jednak nie ma zastrzeżeń wobec działań policjantów
Pewne sprawy wymagają wyjaśnienia do końca. Tak jest też w tym przypadku. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie stał się celem niewybrednych ataków ze strony internetowych pieniaczy i hejterów, a także dziennikarzy, którzy w pogoni za tanią sensacją, zapomnieli czym jest rzetelność i uczciwość. A to wszystko za sprawą jednej interwencji w czasie stanu epidemii podjętej wobec 22-latki i nagrania, wykorzystanego, by zdyskredytować działania Polskiej Policji w oczach opinii publicznej. Policjantom zarzucano popełnienie przestępstwa. Analiza zebranego materiału i zeznania 22-latki, która zaprzeczyła wcześniej forsowanym – również przez siebie – oskarżeniom, sprawiły że prokurator odmówił wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
Olsztyn -
Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów i pasera
Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież z pojazdów kilku firm filtrów cząsteczek stałych oraz katalizatorów wartych łącznie blisko 140 tys. złotych. Do kradzieży doszło w okresie od kwietnia do czerwca br. W przestępczej działalności zatrzymanego wspierał 32-letni znajomy, który odpowie za umyślne paserstwo.
Kraków -
Policjanci namierzyli i zatrzymali sprawców rozboju na 15-letnim chłopcu
Mniej niż jedną dobę potrzebowali kryminalni z wrocławskiego komisariatu, aby na początku namierzyć, a później zatrzymać trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Ich ofiarą był zaledwie 15-letni chłopak, który wyszedł wieczorem na spacer ze swoim psem. Grożąc nastolatkowi nożem, mężczyźni ukradli mu telefon komórkowy, który następnie sprzedali. Za uzyskane pieniądze zakupili alkohol. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i następne kilka miesięcy spędzą w areszcie śledczym. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Nieostrożny kierowca utknął na przejeździe kolejowym
O dużym szczęściu może mówić 54-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierując osobowym nissanem, wjechał na strzeżony przejazd kolejowy, gdy zapory drogowe zaczęły się opuszczać. Pojazd wraz z kierującym utknął na torach. Na szczęście nadjeżdżający pociąg zdążył zatrzymać się przed samochodem.
Rzeszów
