Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Handlował wężami, których gatunki są zagrożone wyginięciem
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za nielegalny handel zwierzętami. W swojej ofercie miał różne gatunki węży, które są uznane za zagrożone wyginięciem. Kara jaką może orzec sąd za popełnione przestępstwo to nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci eskortowali ojca z chorym dzieckiem
Policjanci z piotrkowskiej "drogówki" pomogli ojcu, który wiózł do szpitala 7-miesięcznego syna w stanie zagrażającym życiu. Dzięki policyjnemu pilotażowi maluch szybko trafił pod opiekę medyków i już nic mu nie zagraża.
Łódź -
Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze policjantów z grupy Speed
Policjanci z oleskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego dafa. Jego kierowca wyprzedzał inną ciężarówkę na przejściu dla pieszych. 35-latek został ukarany 1 500 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.
Opole -
Policjanci ustalili kobietę, która wyrzuciła psa
Zarzuty znęcania nad zwierzęciem usłyszała 76-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. W Kolbuszowej Dolnej, kobieta wyrzuciła worek za bramę jednej z posesji. Jak się okazało, w worku był pies. Na szczęście sytuację widziała inna kobieta, która powiadomiła Policję. Dzięki zgłoszeniu, 76-latka odpowie za znęcanie nad zwierzęciem, a „Beti” w kolbuszowskim przytulisku czeka na nowy dom.
Rzeszów -
Z komendy do przystani "Szkwał" - pomoc dla uchodźców
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowali zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni zgromadzili artykuły pierwszej potrzeby dla naszych wschodnich sąsiadów. Zebrane dary zostały przewiezione do magazynu na przystani „Szkwał”. Będą one wydawane potrzebującym na miejscu oraz przewożone na granicę polsko-ukraińską.
Opole -
„Nie zapomnę tego" - wyjątkowe podziękowania od 9-letniego Bogdana dla lubuskich policjantek
Pełniąc służbę na wschodniej granicy policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego pomagają obywatelom Ukrainy bezpiecznie przekroczyć granicę i zaaklimatyzować się w Polsce. Każda spotkana osoba to kolejna dramatyczna historia. Jedną z nich opowiedział mały chłopiec ze Lwowa, który wraz z mamą przyjechał do Polski zostawiając na Ukrainie tatę walczącego za kraj. Opiekę oraz pomoc otrzymał od policjantek, które go wysłuchały i podniosły na duchu. W ramach wdzięczności, chłopiec podarował funkcjonariuszkom laurkę.
Gorzów Wlkp. -
Ukradli szyny kolejowe warte ponad 155 tys. zł. Zostali zatrzymani
Ełccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu augustowskiego, którzy z nieużywanego torowiska ukradli szyny kolejowe warte ponad 155 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili również, że wcześniej mężczyźni ukradli rury zbrojone z terenu budowy drogi o wartości blisko 16 tys. zł. Zatrzymani 28- i 31-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Policjantem jest się zawsze
O tym, że policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, dowiódł policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wychodząc na niedzielny spacer z rodziną nie przewidywał, że zakończy się on zatrzymaniem pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. 54-latek był również poszukiwany, ponieważ miał do odsiadki rok więzienia.
Katowice -
Policjanci z Ostrołęki uratowali życie nastolatka
Błyskawiczna reakcja policjantów z posterunku w Łysych ocaliła życie 16-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Nastolatek zaklinował się szyją pomiędzy przęsłami w ogrodzeniu. Był już nieprzytomny. Po uwolnieniu nastolatka policjanci udzielili mu pomocy medycznej, w wyniku której odzyskał przytomność.
Radom -
Przemyscy policjanci z pomocą uchodźcom
Pomagamy i chronimy - to motto Polskiej Policji przybrało w ostatnich dniach szczególny wymiar. Przemyscy policjanci, jako funkcjonariusze jednostki, która leży bezpośrednio przy granicy z Ukrainą, od wielu dni udzielają pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Rzeszów -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał uciekającego złodzieja
Czy widok osoby przeskakującej przez balkon i kręcącej się po posesji wzbudza nasze podejrzenia? To zależy od sytuacji, jednakże dla policjanta zawsze jest to sygnał, że mogło wydarzyć się coś niepokojącego. Funkcjonariusz szybciej ocenia sytuację i potrafi błyskawicznie zareagować. Takimi umiejętnościami wykazał się policjant z rewiru dzielnicowych oławskiej komendy, który kilka dni temu, będąc już po służbie, zatrzymał uciekającego złodzieja.
Wrocław -
Policjanci pomogli kobiecie, która zasłabła w pociągu
Policjanci z Płocka pełniący służbę w Przemyślu, uratowali życie młodej obywatelce Ukrainy. Kobieta podczas podróży pociągiem dostała drgawek i straciła przytomność. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, otrzymała na czas fachową pomoc.
Rzeszów -
Uwaga na oszustwa związane ze zmianą systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej
W Polsce podobnie jak w innych krajach członkowskich UE nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zamianę dotychczasowego standardu DVB-T/MPEG-4 na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC, w związku z czym tylko odbiorniki cyfrowe (telewizory i dekodery) zgodne z powyższym standardem będą zdolne do odbioru programów telewizji naziemnej. W związku z tym mogą pojawić się m.in. nadużycia ze strony sprzedawców, a także oszustów oferujących do sprzedaży odbiorniki niezgodne z nowym standardem czy też wyłudzającymi wrażliwe dane osobowe.
KGP -
Policjantka na wolnym zatrzymała kierującego pod wpływem amfetaminy i na dożywotnim zakazie
Wzorową postawą wykazała się policjantka z Polic, która w dniu wolnym od służby rozpoznała kierującego renault mającego dożywotni zakaz sądowy. 34-letni mieszkaniec Polic, dodatkowo był pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie amfetaminę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Szczecin -
Kolejne uderzenie w mafię VAT-owską
CBŚP i KAS, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, wyjaśniają jeden z wątków bardzo skomplikowanego śledztwa, w którym występuje już 160 podejrzanych. Tym razem zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mogli wyprać ponad 84 mln zł.
CBŚPOlsztyn -
Oddali hołd policjantom poległym w Magdalence
W nocy z 5 na 6 marca 2003 roku w podwarszawskiej Magdalence policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymania groźnych przestępców, podczas której zginęło dwóch policjantów, a siedemnastu zostało rannych. Minister Mariusz Kamiński razem z gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji oraz insp. Dariuszem Ziębą, dowódcą Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, złożyli w nocy w Magdalence wieniec pod pomnikiem upamiętniającym poległych policjantów.
KGP -
Niesiemy pomoc uchodźcom
Lubelscy policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji oraz wieloma wolontariuszami codziennie dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy przyjeżdżających do miasta. Przyjezdni już na terenie dworca kolejowego oraz autobusowego otrzymują pierwszą niezbędna pomoc. Policjanci pomagają w punktach recepcyjnych, odpowiadają na pytania zaniepokojonych przyjezdnych oraz pomagają w innych sytuacjach, które wynikną z potrzeby chwili. Służą pomocą i dodają otuchy osobom, które dotknęła wojna.
Lublin -
44-latek odpowie za nawoływanie do zbrodni na forum internetowym
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z wydziału d/w z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Rzeszowie i policjantów z Łańcuta, możliwe było zatrzymanie 44-latka. Mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych nienawistny wpis wobec uchodźców, przekraczających polską granicę. Mieszkaniec gminy Żołynia usłyszał zarzut dotyczący nawoływania do popełnienia zbrodni.
Rzeszów -
Policjanci szybko ewakuowali mieszkańców kamienicy, gdzie doszło do pożaru
Włocławscy mundurowi pomogli mieszkańcom znajdującym się w palącej kamienicy. Dzięki szybkiej reakcji kobiety z mieszkania, u której doszło do pożaru oraz przeprowadzonej przez policjantów ewakuacji żaden z 18 lokatorów kamienicy nie ucierpiał na skutek pożaru.
Wrocław -
Pędził karawanem 115 km/h w obszarze zabudowanym. Sytuację tę nagrał wideorejestrator w radiowozie policyjnej grupy SPEED - (FILM)
Wszyscy wiemy, że jazda samochodem z nadmierną prędkością, to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, do których dochodzi w obszarze zabudowanym, a jeszcze niebezpieczniejsze w obrębie przejść dla pieszych, a tak właśnie było w tym przypadku. Kierowca karawanu pędził z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h. Został na szczęście w porę wyeliminowany z ruchu przez dolnośląskich policjantów ze specjalnej grupy SPEED. Jadący czarnym mercedesem mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące i oprócz mandatu w wysokości 2 tys. zł, do jego indywidualnego konta dopisane zostało 10 punktów karnych.
Wrocław -
Franciszek Batory z Kolbuszowej przekazał Policji eksponaty o dużej wartości historycznej
Kilkanaście publikacji książkowych, skany zdjęć oraz przedwojenne dokumenty, o dużej wartości historycznej, dotyczące Policji Państwowej, przekazał kolbuszowskiej jednostce oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Franciszkiem Batory. Zdjęcia i publikacje należały do jego wujka Stanisława Karkuta, który był funkcjonariuszem Policji Państwowej, a swoją służbę pełnił na terenie powiatu kolbuszowskiego.
Rzeszów -
Na krańcu świata
A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? A co, jak jesteś policjantem w Bieszczadach? Łatwo na pewno nie jest, ale za to ciekawie.
KGP -
Pomoc humanitarna dla Ukrainy
Kadra, słuchacze i pracownicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup środków opatrunkowych dla osób, które znajdują się na Ukrainie. W ten sposób społeczność Centrum odpowiedziała na prośbę o pomoc humanitarną skierowaną przez Rektora Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych.
CSP Legionowo -
Pomagamy obywatelom Ukrainy
Policjanci i pracownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odpowiedzieli na apel i zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane przedmioty i środki czystości trafiły dzisiaj do Zespołu Szkól nr 5 w Lublinie, gdzie zorganizowano interwencyjny punkt noclegowy, w którym przebywa około 150 uchodźców.
Lublin -
„Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie, poświęcenie, ogromne wsparcie dla mieszkańców…” - podziękowania dla wrocławskich policjantów
Na ręce Komendanta Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek wpłynęły podziękowania od mieszkańców jednego z bloków mieszkalnych. Byli oni nękani przez niebezpiecznego lokatora. Podjęte przez mundurowych działania finalnie doprowadziły do zatrzymania 39-latka, który usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Wrocław -
SŁUŻYĆ I POMAGAĆ! Dolnośląscy policjanci pomagają przy granicy i organizują zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy
Kilka dni temu pierwsi dolnośląscy policjanci skierowani zostali w rejony przygraniczny, gdzie wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo osób przekraczających granicę polsko-ukraińską. Natomiast lubińscy policjanci, którzy pozostali w swoim mieście, zainicjowali zbiórkę na rzecz funkcjonariuszy z Ukrainy, którzy walczą na froncie o swój kraj. Do akcji włączyło się, oprócz mundurowych z Lubina, Polkowic, Głogowa, Wołowa, także wielu mieszkańców powiatu lubińskiego, uczniów miejscowych szkół, właścicieli aptek i mnóstwo osób dobrego serca, których nie sposób wymienić. Dzięki IPA Głogów i IPA Wrocław-Poland wszystkie kartony dotrą do Lwowa i Tarnopola.
Wrocław -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który jechał "na kapciu"
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z wydziału wywiadowczego. Kierowca jechał "na kapciu". Teraz 37-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.
Lublin -
Policjanci pomagają obywatelom Ukrainy, którzy docierają do Krakowa
Codziennie do Krakowa przyjeżdżają pociągi i autokary wiozące obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych musieli opuścić swój kraj. Nad bezpieczeństwem uchodźców, głównie kobiet i dzieci, cały czas czuwają policjanci. Funkcjonariusze patrolują rejon dworca PKP oraz dworca autobusowego, służą pomocą przybyszom, wskazują drogę do specjalnych punktów obsługi dla obywateli Ukrainy oraz udzielają niezbędnych informacji.
Kraków -
Teraz wolontariusze, na co dzień policjanci. „Pomagamy i chronimy” misja, którą wypełniamy z dumą
Policjanci z całego Pomorza są solidarni z Ukrainą - pomagają, angażują się w zbiórki, akcje pomocowe i dbają o bezpieczeństwo. Organizują je we własnym zakresie, inni przyjmują potrzebujące rodziny we własnych domach, jeszcze inni pełniąc służbę starają się wspierać i dodawać otuchy osobom, które szukają u nas bezpiecznego schronienia. Policjanci z większych i mniejszych jednostek oraz z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku codziennie dbają o uchodźców z Ukrainy przyjeżdżających ze wschodniej granicy. Już na terenie dworców kolejowych i peronów przesiadkowych otrzymują oni pierwszą niezbędną pomoc.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł prawie 200 tys. zł
Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali mężczyznę, który ukradł z jednego z domów prawie 200 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali skradzioną gotówkę, a zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
Gdańsk
