Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Jechał z 2 promilami i na zakazie. Zatrzymała go dyżurna włodawskiej komendy
O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę kolejny raz swoją postawą udowodniła będąca na wolnym dyżurna z włodawskiej komendy. Po służbie podjęła pościg za kierującym audi, który jechał „wężykiem”. Dzielnicowi udzielający wsparcia policjantce zatrzymali 18-latka, który jak się okazało miał ponad 2 promile, a na dodatek złamał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Lublin -
Policjanci z Komisariatu Wodnego uratowali pijanego mężczyznę, który chciał wskoczyć do wody
Policjanci z Komisariatu Wodnego interweniowali wobec mężczyzny, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie chciał wskoczyć do wody. Całe zdarzenie miało miejsce przy Jazie Opatowice we Wrocławiu. Nietrzeźwy wszedł na barierki przy spiętrzeniu wodnym z zamiarem skoku. Na szczęście jeden z policjantów zdążył po wyjściu z łodzi dobiec do tego człowieka i w ostatniej chwili zdjął desperata z elementu konstrukcyjnego tamy, ratując mu w ten sposób życie. Pamiętajmy, że alkohol i woda to duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.
Wrocław -
Do gaszenia pożaru samochodu z pomocą przyszli policjanci
Nikt nie ucierpiał, ale samochód uległ spaleniu. Szczęście, że w pobliżu byli policjanci z „patrolówki”, którzy ruszyli na pomoc właścicielce auta.
Bydgoszcz -
Podziękowania dla dzielnicowych za pomoc niepesłnosprawnemu chłopcu
Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej już od kilku lat wspierają podopiecznych Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany”. Tym razem pomogli niepełnosprawnemu Filipkowi z Bielska-Białej. Chłopiec od urodzenia walczy z licznymi przeciwnościami losu wywołanymi niepełnosprawnościami, z jakim przyszedł na świat. Stróże prawa pomogli w uzyskaniu funduszy na rehabilitację wzroku dziecka przed rozpoczęciem przez niego nauki w szkole podstawowej.
Katowice -
Była tak pijana, że pomyliła swojego syna z obcym dzieckiem
16 lipca 2021 roku policjanci ze skierniewickiej komendy podjęli interwencję w okolicy zalewu, wobec opiekunów którzy nietrzeźwi zajmowali się dwulatkiem. Dziecko zostało przekazane ojcu. O sytuacji powiadomiono sąd rodzinny. Matka może ponieść odpowiedzialność karną za narażenie syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Łódź -
Policjant w dniu wolnym od służby pomógł rodzinie uciec z płonącego pojazdu
Bez chwili zawahania ryzykując swoje zdrowie, a nawet życie pomógł rodzinie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia.18 lipca 2021 roku na drodze S-8 przed węzłem Czerniewice, policjant mający dzień wolny od służby, pomógł kierowcy ewakuować z płonącego auta członków jego rodziny i zabezpieczył miejsce pożaru tak by nikt nie ucierpiał. Udowodnił tym samym, że policjantem jest się zawsze bez względu na okoliczności a niesienie pomocy innym jest priorytetem.
Łódź -
Zaatakował sąsiadów maczetami, bo zwrócili mu uwagę
Policjanci z Bełżyc zatrzymali 25-latka, który dwiema maczetami zaatakował swoich sąsiadów. Najprawdopodobniej przyczyną zajścia był fakt, że jeden z mężczyzn zwrócił mu uwagę, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji. 25-latek był nietrzeźwy. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Po skompletowaniu materiałów usłyszy zarzuty.
Lublin -
Wrocławscy policjanci zorganizowali zbiórkę dla potrzebującego pomocy chłopca i jego ciężko chorej mamy
Siedmioletni chłopiec bawiąc się telefonem mamy dodzwonił się do kobiety z drugiego końca Polski. Powiedział jej, że jego mama śpi, a on nie może jej dobudzić. Kiedy policjanci pojechali do tego domu, okazało się, że kobieta cierpi na poważną chorobę i czeka na przeszczep nerek. Ze względu na ciężką sytuację finansową rodziny, funkcjonariusze postanowili pomóc, organizując zbiórkę. Mundurowych wsparli także mieszkańcy miejscowości, gdzie mieszka potrzebująca rodzina. Chłopcu i jego chorej mamie przekazano produkty spożywcze oraz m.in. ubrania i zabawki.
Wrocław -
20-latek zatrzymany za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do przemocy
Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa oraz przemocy wobec osób o odmiennej tożsamości seksualnej i płciowej. 20-letni mieszkaniec gminy Rydzyna na swoim osiedlu mieszkaniowym przywiesił na hydranty, słupy i tablice ogłoszeniowe naklejki, między innymi z wizerunkami nazistowskich oraz rasistowskich symboli. Podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Poznań -
Dzielnicowi uratowali życie 35-latka
St. sierż. Marcin Bis – dzielnicowy z ostrowieckiej komendy, w czasie wolnym od służby otrzymał niecodzienny telefon od jednego z mieszkańców. Z rozmowy wynikało, że 35-latek chce targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnie przeprowadzonej akcji mężczyzna został uratowany.
Kielce -
Zatrzymanie, zarzuty i areszt - mężczyzna odpowie za zabójstwo
Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 37-latka, do którego doszło w minioną sobotę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienia mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Katowice -
W Polsce jeden z najniższych wskaźników przestępstw w Unii Europejskiej
W Unii Europejskiej co dziesiąty mieszkaniec skarży się na akty przemocy, przestępczości i wandalizmu – wynika z danych Eurostatu. W Polsce ten odsetek jest o połowę mniejszy.
KGP -
Oszuści internetowi usłyszeli blisko 100 zarzutów
26-latek przez wiele miesięcy miał oszukiwać na portalach ogłoszeniowych ludzi z całej Polski. Wystawiał na sprzedaż m.in. telefony komórkowe, które wcześniej brała na raty 24-latka. Po wpłaceniu na wskazane konto pieniędzy kontakt z mężczyzną urywał się, a towar nigdy nie docierał do kupującego. Straty spowodowane przez 26-latka szacuje się na łączną kwotę blisko 40 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.
Opole -
Mając trzy promile jechał samochodem po alkohol - zatrzymał go policjant po służbie
Funkcjonariusz puławskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie, wraz z kolegą jechał samochodem po alkohol. W Janowcu jego niebezpieczną jazdę zauważył puławski policjant, dla którego była to kolejna tego typu interwencja zrealizowana po służbie.
Lublin -
Policjanci pomogli wypoczywającym nad Jeziorem Solińskim
Załamanie pogody sprawiło, że policyjni steromotorzyści i ratownicy BWOPR alarmowo wypłynęli na Jezioro Solińskie. Pomagali osobom, którym groziło utonięcie. Biały szkwał jaki przeszedł nad bieszczadzkimi zalewami ograniczał widoczność do 10 metrów i nie wszyscy zdążyli samodzielnie wrócić na brzeg. Na pokładzie policyjnej łodzi mogli liczyć na pomoc i bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania.
Rzeszów -
Kolejny raz pomoc przyszła w porę
Policyjni wodniacy i ratownicy suwalskiego WOPR-u, patrolujący jezioro Wigry, pomogli turystom. Wsparli ich żeglarze z Klubu Wodnego Hańcza. Jacht białostoczan wywrócił się i załoga wpadła do wody. Po szybkiej i sprawnej akcji mundurowych oraz klubowiczów trzy osoby bezpiecznie trafiły na brzeg.
Białystok -
Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach
Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów ze Świebodzina i Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowali zachowanie kierowców na drodze, wykorzystując do tego celu policyjnego drona oraz radiowóz z wideorejestratorem. Podczas ostatnich działań funkcjonariusze swoją uwagę skupili na kierowcach zbliżających się do znaku STOP, usytuowanych przy wjeździe na drogę krajową K-32, gdzie dochodzi do częstych zdarzeń drogowych, wykonywanych przez nich manewrach, a także prędkości z jaką prowadzą swoje pojazdy.
Gorzów Wlkp. -
Współpraca polskich i niemieckich służb doprowadziła do rozbicia gangu akcyzowego
W działaniach przeprowadzonych na terenie Polski i Niemiec uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP, SG, KAS, Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, niemiecki prokurator i Służba Celna (ZollFahndungsamt Dresden). W ich efekcie rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, zatrzymano 5 osób, zabezpieczono ponad 21 ton tytoniu i zlikwidowano krajalnię tytoniu. Śledztwo jest rozwojowe.
CBŚP -
„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - policyjne działania
„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - to dzisiejsza akcja funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Policjanci na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S-19 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.
Rzeszów -
Na szczęście nie doszło do tragedii - policjanci zabezpieczali uszkodzony przez burzę przejazd kolejowy
Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do możliwej niebezpiecznej sytuacji na torowisku. Po burzy system sterujący szlabanem oraz sygnalizacją uległ uszkodzeniu i pociąg wjechał na torowisko. Policjanci szybko i skutecznie pomogli zapewnić kierującym bezpieczny przejazd. Apelujemy, aby w sytuacji uszkodzenia rogatek bezwzględnie nie wjeżdżać na przejazd i powiadomić o takim zdarzeniu służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Gorzów Wlkp. -
Oszustka działająca metodą „na funkcjonariusza Policji” została zatrzymana
Do policjantów zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustów. Straciła wówczas ponad 35 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście od razu zajęli się sprawą i ustalili sprawczynię tego przestępstwa, a następnie zatrzymali. Śledczy i prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec podejrzewanej o oszustwo kobiety, a sąd podjął decyzję o zastosowaniu tego środka na 3 miesiące.
Wrocław -
Policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć na brzeg
Policjanci patrolu wodnego pomogli wypoczywającym nad Jeziorem Solińskim, po tym jak na skutek załamania pogody i wysokich fal, osoby będące na jeziorze nie mogły dotrzeć bezpiecznie do brzegu. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.
Rzeszów -
Głuszycki policjant zaangażowany w niesienie pomocy potrzebującym
St. asp. Tomasz Trawczyński – dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy - to osoba, która nigdy nie odmawia pomocy. W czasie wolnym od służby angażuje się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. I to właśnie ze strażakami z tej miejscowości policjant z powiatu wałbrzyskiego zorganizował zbiórkę dla potrzebujących z Nowej Białej w powiecie nowotarskim, gdzie w czerwcu spłonęło wiele gospodarstw, a tamtejsi mieszkańcy stracili dach nad głową.
Wrocław -
Mijają 2 lata, odkąd policjanci z grupy SPEED dbają o bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach
W lipcu 2019 roku na dolnośląskich drogach pojawiło się kolejne skuteczne „narzędzie” skierowane przeciwko piratom drogowym, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mowa o grupie SPEED, która działa prężnie na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Efekty pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład tego zespołu to ponad 55 tysięcy skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, a także prawie 3,5 tys. kierowców, którzy za rażące naruszenia przepisów musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.
Wrocław -
Zatrzymani za kradzież rzeźb
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. złotych. W takcie przeszukania odzyskano rzeźby, a także trzy rowery miejskie i parasol ogrodowy, które równe pochodziły z kradzieży. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był do obycia kary, a drugi miał przy sobie narkotyki. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.
Katowice -
Winę za przestępstwo może ponieść tylko sprawca
W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, które mają na celu obarczenie winą za tragedię w Borowcach organy ścigania, stanowczo zaprzeczamy, że rodzina nie otrzymała wsparcia, ze strony Policji. W naszym przeświadczeniu informacje tego typu są ukierunkowane tylko i wyłącznie na wzbudzanie sensacji i podsycania złych emocji. Nikt z otoczenia podejrzanego nie powiadomił Policji, że mężczyzna może posiadać broń. Fakt ten ujrzał światło dzienne niestety dopiero po zdarzeniu...
Katowice -
LUBUSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
Polska Policja świętuje w tym roku 102 rocznicę powołania. Wojewódzkie Obchody Święta Policji to moment awansów i wyróżnień, ale przede wszystkim szczególny czas podziękowań dla lubuskich stróżów prawa za ich zaangażowanie, codzienną pomoc i zapewnianie bezpieczeństwa społeczeństwu. To również okazja do wspomnienia i oddania honoru poległym policjantom, którzy w służbie drugiemu człowiekowi ponieśli najwyższą cenę.
Gorzów Wlkp. -
Wywrócony kajak i uwięzione na wyspie
Do groźnej sytuacji doszło na rzece Kamienna w rejonie miejscowości Bałtów. Kobieta i jej córka wywróciły się na kajaku i utknęły na wyspie pośrodku rzeki. Turystki zostały wyciągnięte z wody przez policjantów z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy.
Kielce -
Zatrzymany sprawca zniszczenia drzwi katedry
Determinacja i wytężona praca kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaowocowała zatrzymaniem sprawcy zniszczenia drzwi łódzkiej katedry.
Łódź -
Tuszyńscy dzielnicowi odnaleźli skradzioną cysternę
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tuszynie odnaleźli w zaroślach ciężarową cysternę skradzioną z terenu Pabianic. Łączna wartość strat to około 220.000 złotych.
Łódź

