Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
3-latek wyszedł z podwórka i błąkał się boso po ulicach Pisza
Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o małym chłopcu, który szedł chodnikiem i próbował przejść przez ulicę po przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego w Piszu. Dziecko było samo i nie miało butów. Było wyraźnie zagubione i przestraszone. Zainteresowali się nim przechodnie i przejeżdżający tamtędy kierowcy, którzy o niepokojącej sytuacji powiadomili policję. Okazało się, że wystarczyła tylko chwila nieuwagi rodzica, aby 3-latek sam wyszedł z podwórka przy domu.
Olsztyn -
Legniczanka straciła 40 tys. złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami
Policjanci komendy miejskiej w Legnicy ostrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą na wnuczka, policjanta czy pracownika banku. W miniony weekend legniczanka straciła 40 tys. złotych przekonana, że login i hasło dostępowe do konta przekazuje funkcjonariuszowi CBA. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.
Wrocław -
Mężczyźni zgubili się w bunkrze i wpadli do studni. Z pomocą przyszli policjanci
Trzech mężczyzn wybrało się na nielegalną eksplorację bunkrów znajdujących się w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. W pewnym momencie wpadli do niezabezpieczonej studni w jednym z bunkrów i nie mogli się wydostać. Ich życie i zdrowie było więc zagrożone. Poinformowany o tym dyżurny międzyrzeckiej Policji skierował wszystkie wolne patrole, aby szybko odnaleźć mężczyzn i udzielić im pomocy.
Gorzów Wlkp. -
Policjantki pomogły 6-latkowi szczęśliwie wrócić do mamy
Policjantki z leżajskiej drogówki zauważyły małego chłopca, który boso biegł chodnikiem na jednej z ulic w Nowej Sarzynie. Był wystraszony. Jak się okazało, sam wyszedł z domu i biegł do sklepu z zabawkami. Dzięki policjantkom 6-latek szczęśliwie wrócił do mamy.
Rzeszów -
Zastępca szefa łódzkich policjantów udaremnił jazdę nietrzeźwej kierującej
Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych osób. Eliminowanie z ruchu drogowego takich osób to priorytetowe zadanie policjantów podczas służby oraz poza nią. Wczoraj po południu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka udaremnił jazdę nietrzeźwej kobiety, która wjeżdżając autem na stację paliw uderzyła w regały z akcesoriami motoryzacyjnymi i barierkę ochronną. Policjant widząc kobietę pod wyraźnym działaniem alkoholu wysiadającą z auta zabrał jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.
Radom -
Policjanci z Mikołowa i Zabrza na Tour de Silesia
Policyjny, mikołowsko-zabrzański rowerowy team przejechał kolejny dystans. I to nie byle jaki, bo aż 500 kilometrów w wyścigu Tour de Silesia. Mundurowi zgodnie przyznają, że choć warunki momentami były wyjątkowo trudne, a po zejściu z roweru jeszcze długo odczuwali fizyczne dolegliwości, to satysfakcja z kolejnej przebytej trasy jest w tym przypadku nieoceniona.
Katowice -
Narkotyki przesyłał pocztą kurierską
Ponad 34 kilogramy narkotyków i substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową u 31-letniego mieszkańca Olsztyna. Związany ze środowiskiem pseudokibiców mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 2 miesiące. 31-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Zatrzymany 44-latek poszukiwany za zabójstwo
Bełchatowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 39-letniej kobiety. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania w garażu na terenie posesji w powiecie pajęczańskim.
Łódź -
Policjant uratował swoją 92-letnią sąsiadkę
Policjant ogniwa wywiadowczego katowickiej komendy uratował swoją 92-letnią sąsiadkę, która zapomniała o pozostawionym na piecu garnku. Policjant wdarł się do jej zadymionego mieszkania i uratował kobietę. Seniorka została przewieziona do szpitala, a wezwani strażacy zabezpieczyli mieszkanie.
Katowice -
Policjanci dołączyli do akcji ochrony dobytku mieszkańców Rożnowa i Roztoki-Brzezin przed ewentualnym zalaniem
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim spontanicznie włączyli się do akcji przeciwpowodziowej.
Kraków -
Nadkomisarz Rafał Banach z powierzonymi obowiązkami Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Komendant Główny Policji powierzył obowiązki służbowe na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkomisarzowi Rafałowi Banachowi, który od 12 lipca będzie nadzorował pion logistyczny garnizonu lubuskiego. Nadkomisarz Rafał Banach posiada bogate, ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pełniąc służbę w garnizonie wielkopolskim.
Gorzów Wlkp. -
Nie pomagali seniorom bezinteresownie...
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 2 osoby odpowiedzialne za kradzież kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rabusie mieli opiekować się i pomagać seniorom... Teraz parze grozi do 5 lat więzienia.
Katowice -
Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się i pozbawił pokrzywdzoną wolności
Bolesławieccy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżając się i nawiązując kontakt z byłą konkubiną. Ponadto 44-latek pozbawił kobietę wolności zamykając ją w miejscu zamieszkania oraz groził pobiciem. Podejrzany trafił do aresztu na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Pościg za mężczyzną, który uciekał kradzionym samochodem zakończony zatrzymaniem
Skoordynowane działania oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny uciekającego kradzionym samochodem z terenu Niemiec. Starania chojnowskich i legnickich funkcjonariuszy biorących udział w pościgu autostradą A4 już po 15 minutach zakończyły się szybkim i skutecznym zatrzymaniem sprawcy. Wartość skradzionego pojazdu to 12 tysięcy euro. Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Lekkomyślność i brawura – podstawowe grzechy na wodzie i obszarach przywodnych
Niestety osoby lekceważące przepisy i zasady związane z wypoczynkiem i rekreacją nad wodą sprawiają, że policyjni wodniacy oraz funkcjonariusze pozostałych służb mających w zakresie swoich zadań dbanie o porządek i bezpieczeństwo na wodach i obszarach przywodnych mają w letnie weekendy pełne ręce roboty. Czasami lekkomyślność nad wodą kończy się tylko na strachu i konsekwencjach karnych, a czasami niestety dochodzi do tragedii.
Olsztyn -
Pomoc przyszła w porę
Policyjni wodniacy i ratownicy suwalskiego WOPR-u, patrolujący jezioro Wigry, pomogli turystom. Jacht białostoczan utknął w trzcinach, a omega żeglarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego wywróciła się. Po szybkiej i sprawnej akcji mundurowych sześć osób bezpiecznie trafiło na brzeg.
Białystok -
Co zrobić kiedy dziecko sięga po alkohol?
14-latka z Żor upiła się do nieprzytomności. Na szczęście dziewczynkę znalazł policjant będący w czasie wolnym od służby i sprowadził pomoc. Niestety coraz młodsi sięgają po alkohol, dlatego też radzimy gdzie zwrócić się o pomoc, kiedy dziecko zaczyna pić.
Katowice -
Grozili, wybili szybę w samochodzie i zabrali telefon oraz pieniądze – dwóch 21-latków zostało zatrzymanych chwile po zdarzeniu
Powodem agresji miała być sytuacja na drodze. Dwaj mężczyźni podróżujący skodą mieli zawrócić swój samochód, dogonić citroena i grozić kierowcy maczetą. Na skrzyżowaniu świetlnym jeden z nich wybił szybę i pobił kierowcę. Na przystanku gdzie schronił się pokrzywdzony mieli zabrać mu telefon i firmowe pieniądze. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez opolskich policjantów. Jeden z nich trafił do aresztu na 3 miesiące, wobec drugiego sąd zastosował policyjny dozór , zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwa których mieli się dopuścić, zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
Opole -
Małe dopłaty, wielkie straty. Policjanci przestrzegają przed fałszywymi wiadomościami
Kobieta otrzymała sms-a o konieczności dopłaty niewielkiej kwoty do rachunku za prąd. Choć podała dane do logowania, w porę jednak zorientowała się, że to może być próba oszustwa. Dzięki szybkiemu kontaktowi z bankiem udało jej się ochronić zgromadzone pieniądze. Policjanci przypominają, by uważać na wiadomości, w których nieznane nam osoby przesyłają linki do płatności.
Gorzów Wlkp. -
Piłeś? Nie wchodź do wody!
Alkohol – główny „grzech” wczasowiczów nad wodą. Jego obecność w organizmie powoduje zaburzenie równowagi i niewłaściwą ocenę sytuacji i możliwości. W połączeniu z wodą stanowi śmiertelne zagrożenie. Niewiele zabrakło, a w ten sposób mógł stracić życie 41- latek z powiatu buskiego. Miał dużo szczęścia, że w porę z pomocą przyszli mu policjanci z zespołu wodnego w Chańczy.
Kielce -
Dwumiesięczny areszt dla prezesa jednej z radomskich spółek
Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 56-letniego mężczyzny, obecnego prezesa zarządu jednej z radomskich spółek gminnych, podejrzanego o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej - dyrektora innej jednostki budżetowej. Postępowanie prowadzi Wydział dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Radom -
Dzielnicowy na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
Dzielnicowy z IV Komisariatu Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz na ulicy Nałęczowskiej w Lublinie zauważył nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierowcą okazał się 32-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz.
Lublin -
Policjant poza służbą ujął nietrzeźwego kierującego
Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi będący poza służbą ujął 25-latka, który kierował seatem mając w organizmie 1,76 promila alkoholu. Podczas próby ucieczki 25-latek potrącił policjanta i uszkodził jego prywatny samochód.
Łódź -
Tylko w tym roku policyjny mundur założyło już niemal 500 nowych policjantów, którzy będą pełnić służbę na terenie Dolnego Śląska
Ślubuję… ślubuję… ślubuję… Te słowa, będące elementem roty ślubowania wybrzmiały w siedzibie dolnośląskiej policji. Szeregi tego garnizonu zasiliło kolejnych 36 funkcjonariuszy, chcących „… służyć wiernie Narodowi…”. Ich ślubowanie przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym, dlatego uroczystości odbywały się również w jednostkach terenowych, do których zostaną przydzieleni policjanci po zakończeniu kursu podstawowego. W piątek Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski życzył funkcjonariuszom sukcesów w rozpoczętej służbie.
Wrocław -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna był poszukiwany i miał zakaz prowadzenia pojazdów
Będący w czasie wolnym od służby policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z komisariatu przy ulicy Połbina zauważył kierowcę Skody, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na szczęście udało mu się w samą porę zatrzymać pojazd i powiadomić kolegów będących w służbie. Pijany kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i okazał się być osobą poszukiwaną. Usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw.
Wrocław -
Policjanci z wizytą u małych pacjentów
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku sprawili radość małym pacjentom Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Swoją wizytą chcieli chociaż na chwilę umilić najmłodszym rzeczywistość i odwrócić ich uwagę od choroby. Przygotowane przez mundurowych niespodzianki wywołały uśmiech na ich twarzach.
Białystok -
Kotek utknął w komorze silnika – pomogli mieszkańcy i policjanci
Nowosolscy policjanci, dzięki zgłoszeniu zaniepokojonych mieszkańców pomogli małemu kotkowi, który utknął w komorze silnika jednego z zaparkowanych samochodów. Mundurowi wykorzystali nawet podnośnik samochodowy, aby ratować zwierzę. Funkcjonariusze owinęli go w ręcznik i oddali pod opiekę weterynarza.
Gorzów Wlkp. -
Moje dziecko ma szansę na przeszczep – takie słowa usłyszała policjantka w słuchawce telefonu
Policjanci z łomżyńskiej drogówki pilotowali samochód, którym jechał ojciec z 13-letnią dziewczynką. Musieli jak najszybciej dotrzeć do szpitala w Warszawie. Każda minuta miała znaczenie, gdyż nastolatka jechała na przeszczep.
Białystok -
Stworzyła piramidę finansową i wyłudziła ponad 2 miliony złotych
Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali 33-latkę. Kobieta stworzyła piramidę finansową i w ten sposób oszukała około 60 osób, wyłudzając od nich ponad 2 miliony złotych. Wczoraj w prokuraturze usłyszała zarzuty prania pieniędzy, oszustwa oraz prowadzenia działalności pożyczkowej bez zgody KNF. Grozi jej kara do 12 lat więzienia.
Lublin -
Poszukiwanie mamy samotnie błąkającej się po ulicy trzylatki zakończone sukcesem
Policjanci szukali rodziców 3-letniego dziecka, które samotnie chodziło po jednej z górowskich ulic. Błąkającą się dziewczynkę zauważył jeden z przechodniów, który chwilę obserwował dziecko, ale jak zobaczył, że ewidentnie nie ma wokół niego rodziców, przywiózł je na najbliższą komendę. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili mamę dziewczynki i przekazali dziecko pod jej opiekę. Okazało się, że na czas nieobecności rodzica, trzylatką miała zajmować się koleżanka matki.
Wrocław
