Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę pijanemu kierowcy
Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta z garwolińskiego wydziału kryminalnego zapobiegły tragedii. Pijany kierowca bmw wjechał autem na teren łowiska, gdzie odbywały się zawody wędkarskie, a w pobliżu było wiele postronnych osób. Bezmyślny 34-latek wiózł samochodem troje pasażerów. Funkcjonariusz uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.
Radom -
3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli mu policyjni wodniacy
Policyjni wodniacy przyszli z pomocą 3-letniemu chłopcu, który zgubił się nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Funkcjonariusze przy pomocy policyjnego nagłośnienia, wydali komunikat o odnalezieniu dziecka dzięki czemu szybko odnaleźli rodziców malca. Oboje byli pod działaniem alkoholu.
Rzeszów -
4-latka błąkała się sama po mieście, patrol Policji zaopiekował się dzieckiem i odnalazł jej mamę
W niedzielę rano mławscy policjanci zaopiekowali się 4-letnią dziewczynką, która błąkała się samotnie po mieście. Dziecko zauważyli przypadkowi świadkowie i zaalarmowali patrol. Dziewczynka nie potrafiła wskazać gdzie mieszka, nie wiadomo było także jak się nazywa. Dzięki policjantom mała wędrowniczka wróciła do zatroskanej mamy.
Radom -
Mając prawie 2,5 promila pojechał szukać żony
Piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o płonącym samochodzie. Kierujący uciekł, po tym jak udało się wydostać z auta. Istniało podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że samochodem, który się spalił, kierował 63-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a auto wcześniej pożyczył, by szukać schorowanej żony, która wyszła z domu. Istniało realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia z uwagi na bardzo wysoką temperaturę powietrza. Kobietę całą i zdrową odnaleźli policjanci, a 63-latek trafił do policyjnej celi.
Olsztyn -
Złodziej i paserzy w rękach policjantów
Policjanci z białostockiej "dwójki" zatrzymali 20-latka, podejrzanego o kradzieże z włamaniem do pojazdów oraz dwóch 26-latków podejrzanych o paserstwo. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Łódzka policjantka najlepszą zawodniczką turnieju
W miniony weekend tj. 18-20 czerwca 2021r. odbył się turniej Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody odbyły się w Kaliszu i skupiły blisko 200 przedstawicieli różnych służb i formacji mundurowych. Mł. asp. Marta Mysur z Wydziału Doboru KWP w Łodzi została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal
Łódź -
Sprawa wydawała się nie do wykrycia. Podejrzany o zabójstwo jest już w rękach policjantów
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali i przedstawili zarzut zabójstwa 45-latkowi. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne pobicie z wykorzystaniem kastetów. W jego wyniku zmarł 48-latek, po tym jak otrzymał w głowę i inne części ciała od zamaskowanego napastnika kilka potężnych ciosów. Śledczy zakwalifikowali to zdarzenie jako zabójstwo. Sprawca unikał odpowiedzialności przez kilka tygodni. W tym czasie policjanci i prokuratorzy ze Strzelec Krajeńskich i wykonali niezwykle żmudną i trudną pracę pozwalającą na zebranie silnego materiału dowodowego. Było to możliwe dzięki między innymi współpracy z biegłym w dziedzinie antropologii, który pomógł zidentyfikować podejrzanego na podstawie monitoringu. Samo zatrzymanie było realizowane przy współpracy z kontrterrorystami z Gorzowa.
Gorzów Wlkp. -
Sukces płockich policjantów w zawodach kickboxingu
Blisko 170 zawodników wzięło udział w zawodach o Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Impreza odbyła się w miniony weekend na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Miejsca na podium zajęli dwaj policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku.
Radom -
Ostrołęccy policjanci odnaleźli zaginionego
Kilkudziesięciu funkcjonariuszy brało udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny. W działaniach uczestniczył także pies służbowy. Z relacji przekazanych przez członków rodziny wynikało, że mężczyzna może być w niebezpieczeństwie. Poszukiwanego odnaleźli policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.
Radom -
Szczęśliwy finał poszukiwań 23-latka
Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 23-letniego mieszkańca Suwałk, który wieczorem wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Po kilku godzinach bezskutecznych poszukiwań zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc policjantów. W niedzielę po 9:00 mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę rodziny. Informację o idącym ulicą zaginionym przekazał mieszkaniec miasta, który widział komunikat ze zdjęciem w mediach społecznościowych.
Białystok -
Odpowie za fałszywy alarm bombowy
Policjanci z Włocławka zatrzymali 37-latka, który wywołał fałszywy alarm bombowy. Mężczyzna telefonicznie powiadomił służby, że skonstruował dwie bomby i podłożył je w budynkach na terenie gm. Kowal. Następnego dnia „żartowniś” był już w rękach mundurowych. Teraz nie będzie mu już do śmiechu, bo musi liczyć się z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Orkiestra KWP we Wrocławiu poza podstawową działalnością, prowadzi również zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży
Jeszcze przed wprowadzonymi ograniczeniami wynikającymi z pandemii muzycy wchodzący w skład Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzili zajęcia dla dzieci. Mundurowi orkiestranci bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami na lekcjach muzyki, lecz obecna sytuacja spowodowała, że od kilkunastu miesięcy takich zajęć nie ma. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, funkcjonariusze nagrali jedną z lekcji i opublikowali w sieci. Zachęcamy zatem do jej obejrzenia.
Wrocław -
Ukradł laptopy warte prawie 140 tysięcy złotych – podejrzany zatrzymany dzięki współpracy policjantów
Zielonogórscy kryminalni ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzanego o kradzież z jednej z firm laptopów o łącznej wartości blisko 140 tysięcy złotych. 31-letni podejrzany został zatrzymany dzięki współpracy zielonogórskich funkcjonariuszy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.
Gorzów Wlkp., Gdańsk -
Strzelał z pistoletu w przystanki autobusowe
Kryminalni z kobiernickiego komisariatu wytropili wandala, który w Czańcu z pistoletu pneumatycznego ostrzelał wiaty przystankowe. 43-latek spowodował szkody wynoszące blisko 3 tysiące złotych. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.
Katowice -
Policjanci z grupy „Speed” reagują na niebezpieczne zachowania na drodze
Niejeden kierowca przekonał się o skuteczności działania policyjnej grupy "Speed", która powstałapo to, by eliminować nieodpowiedzialne i agresywne zachowania na drodze. Niebezpiecznego manewru dopuścił się kierowca mercedesa, który nie zastosował się do znaku kierunku jazdy. Popełnione przez kierowcę wykroczenia drogowe zarejestrował policyjny wideorejestrator.
Katowice -
Kryminalni zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym
Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 54-latka. Mężczyzna ma na koncie wyrok za usiłowanie zabójstwa sprzed 20 lat, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo. Za popełnione przestępstwa trafił za kratki, jednak po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary nie powrócił do zakładu karnego. Jego uporczywe uchylanie się od odpowiedzialności przerwali kilka dni temu policjanci.
Lublin -
Augustowska policjantka najszybsza wśród kobiet
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie - sierżant Agata Iwanowicz okazała się najlepszą zawodniczką w ósmej edycji białostockiego półmaratonu w klasyfikacji służb mundurowych kobiet. Zawody odbyły się w miniony weekend w Białymstoku.
Białystok -
Profesjonalna reakcja policjanta po służbie. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Trzcielu młodszy aspirant Zbigniew Stępień w czasie wolnym od służby zauważył jak z jednego ze sklepów wybiega trzech mężczyzn, którzy w rękach trzymając różnego rodzaju artykuły. Po chwili za uciekającymi mężczyznami ze sklepu wybiegła również pracownica sklepu. Widząc zaistniałą sytuację policjant postanowił działać. Niezwłocznie udał się za uciekinierami, których udało mu się dogonić i zatrzymać chwilę później przy pomocy innych świadków zdarzenia.
Gorzów Wlkp. -
Tarnowski policjant uhonorowany odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”
Podczas III Sądeckiej Gali Krwiodawców w Krynicy Zdrój asp. sztab. Paweł Klimek został uhonorowany przez Ministra Zdrowia Odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Tarnowski policjant od ponad 25 lat systematycznie oddaje krew, mając na swoim koncie już ponad 55 litrów oddanej krwi.
Kraków -
Policjanci uratowali 18-latka, który topił się w zalewie
Policjanci z posterunku wodnego uratowali wczoraj 18-latka, który topił się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Mimo tego, że w pobliżu kąpały się jeszcze inne osoby, nikt nie zauważył, że chłopak potrzebuje pomocy. Mundurowi rzucili mu koło ratunkowe, następnie wciągnęli go na łódź, przetransportowali na pomost i wezwali pogotowie.
Lublin -
Rozbój na obywatelce Niemiec, pościg i kradzież pojazdu – akty oskarżenia wpłynęły do sądu
Zgromadzony materiał i wnikliwa praca policjantów z Gubina przełożyła się na skierowanie aktów oskarżenia do sądu przeciwko trzem osobom. 19-latkowi zarzuca się dokonanie przestępstw przeciwko mieniu, a pozostali to 30-latka i 32- latek, podejrzani o rozbój na obywatelce Niemiec. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki dobrej współpracy policjantów z Polski i Niemiec.
Gorzów Wlkp. -
Wpadł oszust poszukiwany 5 listami gończymi przez 39 jednostek Policji
Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom funkcjonariusze z rawskiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego 5 listami gończymi w związku z popełnionymi przestępstwami polegającymi na wystawianiu fikcyjnych ofert wynajmu hoteli, pensjonatów i mieszkań.
Łódź -
Pozorowali kolizje i wyłudzali odszkodowania. Zostali zatrzymani
Około 300 tys. zł straciły towarzystwa ubezpieczeniowe na skutek wyłudzeń odszkodowań z tytułu zgłaszanych sfingowanych zdarzeń drogowych. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu na polecenie prokuratury Okręgowej w Radomiu zatrzymali na terenie Warszawy i okolic 7 osób współdziałających w tym procederze. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Radom -
Potężne uderzenie w nielegalny hazard
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się nielegalnym hazardem na Śląsku. Służby zatrzymały 17 członków gangów i zlikwidowały 38 punktów z nielegalnymi maszynami hazardowymi. Oprócz przechwyconych 209 automatów i ruletki do gry funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 mln złotych w różnych walutach oraz luksusowy samochód. Śledztwo prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.
Katowice -
Działania Policji w związku z pożarem kilkudziesięciu budynków w Nowej Białej
W trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej w Nowej Białej policjanci kierowali ruchem usprawniając dojazd służb na miejsce pożaru. Teren został odizolowany od dostępu osób postronnych, również po ugaszeniu pożaru. Dziś śledczy przystąpili do oględzin pogorzeliska.
Kraków -
Policjanci zabezpieczali 77 Rajd Polski
Ponad 300 policjantów z Warmii i Mazur zabezpieczało 77 Rajd Polski. Policjanci ruchu drogowego, wydziałów prewencji i kryminalni z siedmiu komend powiatowych, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w miejscach odbywania się imprezy oraz o porządek na prowadzących tam drogach dojazdowych. Nie obyło się bez niebezpiecznych zdarzeń. Podczas sobotniego etapu OS Wieliczki, w okolicach miejscowości Nowy Młyn auto rajdowe wypadło z trasy i uderzyło w dwie osoby obserwujące zmagania kierowców. Na miejscu pracowały służby ratunkowe i policjanci.
Olsztyn -
Z sercem na pokładzie policyjnego Bella
Na ten niezwykle cenny dar oczekiwał pacjent, dla którego była to jedyna szansa na uratowanie życia. Decydujący był czas i sprawna organizacja. Każde opóźnienie mogło przekreślić szanse na dokonanie przeszczepu. Jak zawsze w takich sytuacjach liczyła się każda minuta. Tym razem w ciągu 1,5 h policyjni piloci z Poznania dostarczyli serce do przeszczepu z województwa zachodniopomorskiego do Wrocławia.
KGP, Wrocław, Szczecin -
Dla każdego jest miejsce na drodze
Kolejny ciepły oraz słoneczny weekend zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oraz wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Na drogach należy spodziewać się większego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego.
KGP -
Prosił o zabezpieczenie pieniędzy. 90-latek przyniósł je do dzielnicowych
Do Komisariatu I Policji w Słupsku przyszedł 90-latek, który z pomocą policjantów chciał zabezpieczyć swoje oszczędności. Mężczyzna obawiał się, że ktoś może go okraść. O zdarzeniu dzielnicowi poinformowali rodzinę, a z seniorem pojechali do banku. Na koniec odwieźli go do domu, a on sam i rodzina podziękowali za wsparcie.
Gdańsk -
Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i narkotyki
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę z powiatu tureckiego. Osoby te podejrzane są o usiłowanie wymuszeń rozbójniczych, podżeganie do popełnienia przestępstwa, posiadanie i handel środkami odurzającymi. Wszystkie zatrzymane osoby na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku trafiły na trzy miesiące do aresztu.
Poznań

