Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zlikwidowana linia produkcyjna amfetaminy i zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem
Policjanci zatrzymali włamywaczy i zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy. Trzej mężczyźni w wieku od 26 do 29 lat usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo wobec najstarszego z nich sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt w związku z wytwarzania narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Radom -
Policjanci zabezpieczyli podrobioną biżuterię o wartości ponad 360 tys. zł
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 360 tysięcy złotych. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Delegacja Komendy Głównej Policji z wizytą w Gruzji
Gruzja dołączyła do grona państw, w których polska Policja reprezentowana jest przez oficera łącznikowego. 15 czerwca 2021 roku podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Gruzji, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej dokonał uroczystego wprowadzenia podinsp. Rafała Węgla na to zaszczytne stanowisko.
KGP -
Policjantka została laureatką nagrody „Animus Fortis 2020”
Nagroda „Animus Fortis” („Mężny Duch”) przyznawana jest osobom - za ich osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej i przedstawicielom instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. Laureatką czwartej edycji tej nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego została dzielnicowa z Komisariatu Policji w Sycowie (powiat oleśnicki) - sierż. szt. Maria Myszakowska–Łyjak.
Wrocław -
III Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
16 czerwca br. już po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia 16 krajów europejskich zjednoczonych w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), w tym Polska, rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
KGP -
Rozbita grupa zajmująca się handlem bronią
Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o wyrób i handel bronią. Łącznie w sprawie zatrzymano 12 osób z czego 8 zostało tymczasowo aresztowanych. Podczas przeszukań zabezpieczono blisko 100 jednostek broni różnego rodzaju i kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru.
Kielce -
Nikt nie może czuć się bezkarny, ukrywając się nawet w najdalszych zakątkach świata
Na lotnisku w Warszawie wylądował kolejny konwój lotniczy. Pod eskortą polskich policjantów przetransportowano kilkanaście osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Na pokładzie wojskowego samolotu CASA znaleźli się przestępcy poszukiwani nie tylko za kradzieże i oszustwa, ale także za rozboje, gwałty, zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych.
KGP -
Przejęte 23 tony tytoniu i maszyny, które mogły wyprodukować blisko 5 ton krajanki dziennie
Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną krajalnię suszu tytoniowego, zabezpieczając przy tym blisko 23 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy, którego wartość oszacowano na ok. 6 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 6 mężczyzn (4 Ukraińców, Polaka i Białorusina), z czego decyzją sądu 5 tymczasowo aresztowano. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
CBŚP -
Kolejna edycja konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”
Zapraszamy uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego pn. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie". Celem konkursu jest, między innymi, upowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa. Tegoroczne tematy to ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, rozsądna zabawa nad wodą i bezpieczne spędzanie czasu na wsi. Zwycięskie prace znajdą się w naszej książki profilaktycznej "Pierwszaki".
Opole -
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.
KGP -
Polscy policjanci na misji w Kosowie oddali honorowo krew dla pacjentów lokalnego szpitala
Krwią - najcenniejszym darem, jakim można podarować drugiemu człowiekowi, podzielili się policjanci z XXXII. zmiany Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Donacje odbyły się podczas Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa.
KGP -
Policjanci pomogli matce z czteromiesięcznym dzieckiem
Sejneńscy policjanci pomogli matce z czteromiesięcznym synkiem. Zdenerwowana stanem zdrowia dziecka nie była w stanie jechać samochodem do szpitala w innym mieście. Widząc policjantów poprosiła ich o pomoc. Mundurowi zaopiekowali się nimi i wezwali karetkę pogotowia. Chwilę później oboje bezpiecznie trafili pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Policjant z trzema medalami na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w jiu jitsu
3 medale zdobył sierż. szt. Karol Kurembski z Komisariatu I Policji w Radomiu w zawodach rozgrywanych w ramach I Mistrzostw Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Zawody odbyły się weekend w Mińsku Mazowieckim.
Radom -
Zwycięzcą jest każdy, kto ukończy bieg... bieg Rzeźnika
Bieg Rzeźnika to jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. Podczas tegorocznego VII Festiwalu Biegu Rzeźnika na mecie legendarnego biegu znalazła się świętochłowicka policjantka. Aspirat Małgorzata Idzik ukończyła arcytrudną trasę na dystansie ponad 80 km, wspólnie ze swoim kolegą, bowiem założeniem biegu jest ukończenie go w parze. Dla uczestników to był prawdziwy test wytrzymałości i sprawdzian silnej woli, który zdali celująco.
Katowice -
Białostocki policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu
Ponad rok intensywnych treningów na macie przyniosło efekty. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wywalczył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu w dwóch formułach Gi i No Gi. Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim w minioną sobotę.
Białystok -
Policjanci odzyskali pieniądze i kosztowności o łącznej wartości ponad 90 tys. złotych
Sokólscy policjanci odzyskali biżuterię, monety i gotówkę o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na stacji paliw w Korycinie, gdzie obcokrajowiec przez nieuwagę zostawił saszetkę z kosztownościami. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia mundurowym udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego o kradzież.
Białystok -
Policjanci uratowali mężczyznę przed utonięciem
Wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej uratowali 41-letniego mieszkańca Sopotu, który wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Wysoki betonowy murek uniemożliwiał mu samodzielne wydostanie się z wody. Policjanci wyciągnęli go na brzeg przy pomocy liny i zapewnili komfort termiczny. Mężczyzna po badaniu lekarskim pojechał do domu.
Gdańsk -
Złodzieje samochodów zatrzymani przez kartuskich policjantów
Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Kartuz do aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sześciu pojazdów dostawczych marki VW i przyczepki samochodowej. Złodzieje działali głównie na terenie Gdańska oraz powiatu kartuskiego. Pięć pojazdów odzyskano.
Gdańsk -
Policjanci wspólnie z żołnierzem i strażakiem uczestniczyli w akcji ratunkowej
Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej wspólnie z żołnierzem i strażakiem pomogli poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze zauważyli kolizję i natychmiast ruszyli z pomocą. Pomogli wydostać się z samochodu kobiecie i mężczyźnie oraz wspólnie ze świadkami zdarzenia ugasili płomienie wydobywające się spod maski rozbitego auta.
Wrocław -
XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Master w Podnoszeniu Ciężarów zakończone wielkim sukcesem funkcjonariusza gdańskiej drogówki
Funkcjonariusz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku post. Antoni Przybył, zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. I choć kontuzja, której doznał kilka miesięcy wcześniej, nie pozwoliła mu tym razem wywalczyć złota, to odniósł jeszcze inny sukces. Odegrał kluczową rolę trenera, a dwie zawodniczki, które przygotowywał nasz funkcjonariusz, zdobyły tytuły Mistrzyni Polski i Wicemistrzyni Polski.
Gdańsk -
Podziemnymi tunelami dostali się do kościoła. Dzięki policjantom już są zatrzymani
Do kradzieży z włamaniem do jednego z kościołów znajdujących się w na terenie Międzyrzecza doszło między pod koniec marca. Rabusie dostali się do świątyni poprzez kanały piwniczne. Żeby się do nich dostać, najpierw musieli jednak przeciąć metalową kłódkę. Po przejściu ciemnej i ciasnej piwnicy złodzieje weszli do wewnątrz kościoła skąd ukradli plastikową kasetę z zawartością pieniędzy, w której wierni składali datki, również te na cele charytatywne. Powstałe straty oszacowane są na 1500 złotych.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pospieszyli z pomocą
Mieszkańcy gminy Dobrzyń nad Wisłą zawiadomili policjantów o tym, że ich znajoma prawdopodobnie jest w domu, ale nie można nawiązać z nią kontaktu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z dobrzyńskiego posterunku nie zwlekając ani chwili wybili szybę w drzwiach i dostali się do środka. Na szczęście kobieta otrzymała pomoc na czas.
Bydgoszcz -
Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ozimku weszli przez okno do mieszkania, w którym od dwóch dni leżała skrajnie wycieńczona 82-latka. O tym, że od kilku dni nie z seniorką nie ma kontaktu, policjantów powiadomiła zaniepokojona sąsiadka. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Kobieta była odwodniona i wyczerpana. Po upadku nie była w stanie odpowiedzieć na nawoływanie będących za drzwiami policjantów.
Opole -
Policjanci pomogli kobiecie, która utknęła z chorym dzieckiem w korku na ekspresówce
Dyżurny otrzymał zgłoszenie od kobiety, która jadąc z chorym malutkim dzieckiem utknęła w korku na drodze ekspresowej. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych umożliwili bezpieczny przejazd kierującej oplem. Liczyła się każda chwila, ponieważ dziecko wymagało pilnego podania leku.
Lublin -
Sprawcy pobicia i pozbawienia wolności trafili do aresztu na 3 miesiące
Czterech zatrzymanych przez policjantów sprawców zostało tymczasowo aresztowanych za pobicie, pozbawienie wolności oraz zmuszanie do określonego zachowania 23-letniego siemianowiczanina. Wszystko działo się w mieszkaniu, do którego pokrzywdzony przyjechał, aby odebrać od znajomych pieniądze, które im pożyczył. 23-latek musiał opuścić lokal w samej bieliźnie i wtedy poprosił o pomoc przypadkową osobę. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol i zatrzymał nietrzeźwych sprawców.
Katowice -
Licytacje dla Rafała Dzwonnika
Pabianiccy policjanci przyłączyli się do licytacji przedmiotów na rzecz chorego funkcjonariusza. Na facebookowej grupie licytacyjnej założonej przez Grupę Wolontarystyczną „Agrafka” mundurowi wystawili między innymi monetę z 85 rocznicy powołania Policji, zabawki, biżuterię, porcelanowe zestawy filiżanek oraz rejs po zbiorniku wodnym Jeziorsko.
Łódź -
Raciborski sierżant wyróżniony odznaką Honorowego Dawcy krwi
Sierżant Mateusz Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu otrzymał odznaczenie Honorowego Dawcy Krwi. Nasz policjant w ciągu 16 lat oddał 25 litrów krwi. Uroczystość wręczenia medali odbyła się wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.
Katowice -
Zdobyła Mistrzostwo Polski i kolejne powołanie do Kadry Narodowej
Katowicka policjantka, post. Justyna Ciborska zdobyła Mistrzostwo Polski w Kickboxingu w formule K1 i kolejne powołanie do Kadry Narodowej. Już w październiku nasza policjantka, która na co dzień trenuje w GSWW Najemnik Gliwice, będzie walczyć o złoto dla Polski podczas Mistrzostw Świata we Włoszech.
Katowice -
KAS i CBŚP rozbiły grupę, która wystawiła nierzetelne faktury na 2 mld zł
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej rozpracowali grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wystawienie nierzetelnych faktur w obrocie paliwem na kwotę 2 mld zł. Zatrzymano 4 osoby. Według śledczych w wyniku działalności grupy Skarb Państwa stracił co najmniej 387 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.
CBŚP -
Kolejny podejrzany o pedofilię w rękach Policji
Decyzją sądu na trzy miesiące do aresztu trafił 63-letni mężczyzna podejrzany o wielokrotne sprowadzanie z Internetu, rozpowszechnianie w sieci i posiadanie znacznych ilości treści pornograficznych z udziałem dzieci, nawet tych kilkuletnich. Namierzenie podejrzanego możliwe było dzięki współpracy Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP z amerykańskim Krajowym Centrum ds. Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych Seksualnie oraz z Europolem. W realizacji sprawy obok policjantów KMP w Koninie w charakterze wsparcia wzięli udział również funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.
KGP
