Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Areszt dla sprawcy wypadku
W poniedziałek doszło do tragicznego wypadku, na terenie gminy Mochowo. Kierujący samochodem 35-letni mieszkaniec powiatu płockiego potrącił rowerzystkę . Niestety w wyniku zderzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierując w stanie nietrzeźwości oraz nie stosując się do zakazu kierowania wydanego przez sąd. Decyzją sierpeckiego sądu został tymczasowo aresztowany.
Radom -
Przepisy ruchu drogowego są po to, by ich przestrzegać! Apelujemy o rozsądek!
Kierujący, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu w Rędzinach, usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. Za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.
Katowice -
Myśliborscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myśliborskiej jednostki spotkali się z nietypową interwencją. Eskortowali do szpitala samochód, w którym jechała rodząca kobieta. Dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy przyszła mama bardzo szybko i w odpowiednim czasie dotarła do placówki zdrowia i wszystko skończyło się szczęśliwie.
Szczecin -
Laboratorium metamfetaminy ukryte było pod kojcem dla psów
Likwidacja laboratorium metamfetaminy, przejęcie urządzeń i prekursorów służących do jej produkcji oraz zatrzymanie 8 podejrzanych, w tym 2 „chemików”, to efekt ostatnich działań CBŚP i Prokuratury Krajowej. Do laboratorium prowadziło wąskie wejście znajdujące się w kojcu dla psów, tam znajdowała się linia produkcyjna narkotyku oraz system chłodzenia i wentylacji tajnego pomieszczenia. Podczas działań policjanci zabezpieczyli także narkotyki, broń, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety oraz elementy wyposażenia policyjnego.
CBŚP -
Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego
Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Słomnikach będąc po służbie brała udział w obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. 55-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu
Kraków -
Odznaczenia dla zasłużonych i mianowanie na pierwszy stopień oficerski Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, podczas której wyróżniono za szczególne zasługi policjantów i pracowników Policji oraz wręczono akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej kujawsko-pomorski garnizon zyskał 64 podkomisarzy. Szczególne słowa uznania usłyszał policjant z KMP w Bydgoszczy za uratowanie kobiety, a także dwaj funkcjonariusze, którzy odznaczeni zostali za zasługi poza granicami Ojczyzny.
Bydgoszcz -
Podziękowała policjantom za pomoc w odnalezieniu zaginionego wujka
Na skrzynkę mailową wrocławskiej komendy miejskiej Policji, wpłynęły podziękowania od kobiety, której 81-letni wujek zaginał. Kryminalni z komisariatu na Krzykach działali w tej sprawie i odnaleźli mężczyznę, a następnie przekazali go pod opiekę zespołu medycznego.
Wrocław -
Nowe radiowozy w garnizonie dolnośląskim
Na drogach Dolnego Śląska pojawi się niebawem 7 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy marki VW T6 trafią do funkcjonariuszy z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Milicza, Środy Śląskiej, Góry i Kłodzka. Samochody zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji. Będą one z pewnością dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo Dolnoślązaków.
Wrocław -
Poszukiwani świadkowie wypadku
Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku drogowego z 4 czerwca 2021 roku z udziałem rowerzystki. Do zdarzenia doszło w Opolu na przejeździe kolejowym przy ulicy Alei Przyjaźni około godziny 15:20. Tam, kierująca rowerem 61-letnia kobieta zderzyła się z ciągnikiem siodłowym m-ki scania z naczepą. Niestety rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod numerem telefonu 47 861 25 45.
Opole -
Cztery osoby tymczasowo aresztowane za oszustwa metodą „na policjanta”
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w oszustwach metodą "na policjanta". Według śledczych czterech zatrzymanych mężczyzn od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego i śląskiego brało udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która oszukiwała osoby w podeszłym wieku. Zatrzymani wyłudzili od pokrzywdzonych ponad 420 tys. zł. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.
Gdańsk -
Podziękowania dla dzielnicowych za zaangażowanie i skuteczność
Do Komisariatu Policji na Przymorzu wpłynął e-mail z podziękowaniami dla dzielnicowych za pomoc, w rozwiązaniu problemu z uciążliwymi sąsiadami, którzy zakłócali spokój i spoczynek nocny w jednym z bloków na Przymorzu. List kobiety, której pomogli funkcjonariusze, potwierdził zaangażowanie dzielnicowych w sprawy mieszkańców, a zarazem skuteczność działań policjantów.
Gdańsk -
Liczyła się każda sekunda
Policjanci łódzkiej drogówki, bez chwili wahania pomogli dotrzeć do szpitala 8-latce i jej mamie. „Pomagamy i chronimy” to hasło towarzyszące policjantom łódzkiej drogówki, którzy swoją postawą i zaangażowaniem wielokrotnie udowodnili, że w walce o życie ludzkie bez wahania ruszają z pomocą.
Łódź -
Zawody rowerowe Olimpiad Specjalnych
9 czerwca br. przeprowadzono pierwsze, po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Covid -19, zawody rowerowe Olimpiad Specjalnych. Odbyły się one na terenie parku rekreacyjno – wypoczynkowego znajdującego się na warszawskich Młocinach.
KGP -
Nie zauważył pieszego na przejściu
Mandat i punkty karne to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna jadąc autem potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka. Kierujący pojazdem mówił, że pieszego zauważył w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. Na szczęście młodzieniec doznał tylko niegroźnych urazów. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Lublin -
Dwaj poszukiwani ENA zatrzymani przez małopolskich kryminalnych
W ostatnim czasie, austriacki wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej Policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch naszych obywateli, poszukiwanych na podstawie europejskich nakazów aresztowania. Według przekazanych informacji, istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa małopolskiego.
-
Areszt za pornografię dziecięcą
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali małżeństwo podejrzane o związek z procederem utrwalania ,posiadania i rozpowszechniania treści pornograficznych z udziałem dzieci. Ich potomstwo trafiło do placówki opiekuńczej a oni do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Łódź -
Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali „odbieraka” i odzyskali pieniądze wyłudzone od seniorki
Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli bydgoszczankę na ponad 27 tysięcy złotych. 86-latka straciła pieniądze, po tym jak odebrała telefon od „fałszywego” policjanta, który przekonał ją, że w ten sposób pomoże zatrzymać groźnego przestępcę. Pamiętajmy, że policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Bądźmy czujni.
Bydgoszcz -
Opolski Rekrut o służbie w ruchu drogowym PODCAST
W najnowszym odcinku "Opolskiego Rekruta" podcast o służbie w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu asp. sztab. Piotr Ludwiński opowiada jakie predyspozycje powinien mieć kandydat do służby w ruchu drogowym, jakie szkolenia specjalistyczne odbędzie i jakie daje to mu możliwości rozwoju. Zapraszamy.
Opole -
Bez barier, bez przeszkód. Policjanci w trosce o osoby ze szczególnymi potrzebami
Nowe oznakowanie ciągów komunikacyjnych, tabliczki informacyjne – a to dopiero początek. O co chodzi? O zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Policjanci w całej Polsce dokładają wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie, każda osoba mogła bez barier i przeszkód dostać się do budynków jednostek czy zapoznać się z treściami na publikowanych stronach internetowych.
Gorzów Wlkp. -
Dziewczynka szczęśliwie trafiła do mamy
3-latka, która sama wyszła z mieszkania babci i chodziła ulicami Suwałk, jest już bezpieczna ze swoją mamą. Dzięki reakcji młodego rowerzysty, który zauważył małe dziecko na chodniku przy ruchliwej ulicy i powiadomił służby, dziewczynce nic się nie stało. Policjanci dotarli do matki dziecka i przekazali malucha pod opiekę rodzica.
Białystok -
Konferencja „Osoba uzależniona w rodzinie"
W dniu 08 czerwca 2021 roku odbyła się konferencja on - line pn. „Osoba uzależniona w rodzinie" organizowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Radomiu, której głównym celem było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat problemu jakim jest uzależnienie.
Radom -
Nowi oficerowie w łódzkim garnizonie
9 czerwca 2021 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbył się uroczysty apel, podczas którego komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin wręczył akty mianowania na pierwszy stopień oficerski policjantkom i policjantom łódzkiego garnizonu.
Łódź -
Odznaczenia dla zasłużonych dla Policji oraz mianowania na I stopień oficerski
9 czerwca br. na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się uroczystość, podczas której zostały wręczone medale za zasługi dla Policji oraz akty mianowania na pierwszy stopień oficerski w małopolskim garnizonie.
Kraków -
O włos od tragedii na przejściu dla pieszych – apelujemy o rozwagę!
W ubiegłą niedzielę w Rędzinach doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Rozpędzony volkswagen podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Dzisiaj kłomniccy stróże prawa ustalili kto kierował pojazdem. Za narażenie pieszych na niebezpieczeństwo grozi do 3 lat więzienia.
Katowice -
Awanse i wyróżnienia w lubelskim garnizonie Policji
Awanse na pierwszy stopień oficerski policji oraz odznaczenia zostały wręczone dziś funkcjonariuszom i pracownikom Lubelskiego Garnizonu Policji. W uroczystości udział wziął Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki. Wojewoda Lubelski gratulując wyróżnień i odznaczeń podziękował stróżom prawa za ich codzienną służbę i pracę, za profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.
Lublin -
Areszt dla 26-latka podejrzanego o podpalenie budynku
Piekarscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o podpalenie siedziby lokalnego klubu piłkarskiego oraz kradzież jego wyposażenia. Łączna wartość poniesionych strat została oszacowana na ponad 400 tysięcy złotych. Decyzją sądu mieszkaniec Piekar Śląskich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Katowice -
Pół wieku w mundurze siedleckiego policjanta
Asp. szt. Michał Strzałkowski, policjant z najdłuższym, 50-letnim stażem w strukturach Policji, otrzymał dzisiaj z rąk Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”. W uroczystości wziął udział także Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec oraz Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski.
Radom -
O współdziałaniu Policji i samorządów podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego
Komendant wojewódzki Policji był jednym z głównych gości Święta Samorządu Terytorialnego. Inspektor Dariusz Matusiak w swoim wystąpieniu zaprezentował kierunki współdziałania Policji z jednostkami samorządu terytorialnego na Podkarpaciu. Uroczystości były też okazją do podziękowania za wspólne przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
Rzeszów -
Policjant po służbie dogonił i zatrzymał nietrzeźwego sprawcę wypadku drogowego
Mężczyzna spowodował wypadek drogowy i odjechał nie udzielając pomocy. Tę sytuację zobaczył policjant z pabianickiej komendy, który pojechał za sprawcą, ujął go i pilnował do czasu przyjazdu drogówki. 47-latek był nietrzeźwy, agresywny i nie posiadał uprawnień do kierowania.
Łódź -
Nietrzeźwy mężczyzna zasnął z niedopałkiem omal nie doprowadzając do pożaru budynku wielorodzinnego
Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru swojego mieszkania. Z budynku ewakuowano 10 osób. Za popełnione przestępstwo 58-latek odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław

