Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Gest prosto z serca – policjanci przekazali zabawki dla dzieci ze szpitala onkologicznego
Nowosolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Więziennej przyłączyli się do inicjatywy społecznej „oGROMna POMOC”. Zorganizowana przez nich zbiórka przyniosła pełne kartony i worki pełne zabawek, maskotek czy książek dla dzieci. Wszystko dla najmłodszych pacjentów z oddziału onkologii szpitala we Wrocławiu. Dzielimy się tym co mamy. I to jest piękne!
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Olsztynka przywrócili do życia mężczyznę, który chciał je sobie odebrać
Skutki niektórych decyzji są tragiczne i nieodwracalne. Jednak policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku udowodnili, że o ludzkie życie należy walczyć do końca. Funkcjonariusze przywrócili do życia 37-latka, który chciał je sobie odebrać, zakładając na szyję pętle z linki przymocowanej do drzewa. Gdy został znaleziony, nie wykazywał już żadnych funkcji życiowych. Ostatnia umiera jednak nadzieja, dlatego podjęta przez funkcjonariuszy reanimacja zakończyła się sukcesem i doprowadziła do przywrócenia 37-latkowi tętna i oddechu. Chwilę później trafił do szpitala.
Olsztyn -
Policjantka w drodze na służbę zatrzymała nietrzeźwego kierowcę
Sierżant sztabowy Elwira Łużna, która w niedzielny poranek jechała do pracy, pojechała za nietrzeźwym kierującym, którego spotkała na drodze jednocześnie informując będących na służbie kolegów o zaistniałej sytuacji. 55-letni wrocławianin został zatrzymany i wyeliminowany z ruchu. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.
Wrocław -
Pościg za mitsubishi. Za kierownicą siedział… 14-latek
Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, którym okazał się 14-latek. Nieletni w trakcie ucieczki uderzył w bok radiowozu, a pojazd którym kierował zakończył jazdę w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawa skierowana zostanie do sądu rodzinnego i nieletnich.
Gorzów Wlkp. -
Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dla włoskiego policjanta
Prezydent RP Andrzej Duda nadał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej włoskiemu policjantowi Ispettore Superiore della Polizia di Stato w stanie spoczynku, Giuseppe Mura. Order nadawany jest cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.
KGP -
Kryminalni odzyskali wartą ponad 100 tysięcy złotych mazdę skradzioną w Belgii
Skuteczna pracy kryminalnych doprowadziła do odzyskania skradzionego pojazdu na terenie Belgii w grudniu ubiegłego roku. Samochód marki Mazda o wartości ponad 100 tysięcy złotych został zabezpieczony i w najbliższym czasie wróci do właściciela.
Gorzów Wlkp. -
Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc
Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy, od wdzięcznego kierowcy audi. Mężczyzna jechał z rodziną w Bieszczady i miał awarię auta. Będąc w tak kłopotliwej sytuacji o pomoc zwrócił się do przejeżdżającego patrolu. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pomogli rodzinie. Szybko ustalili, że pękł przewód paliwowy, przywieźli nową część i naprawili samochód.
Rzeszów -
Z piskiem opon odjechał skradzionym samochodem
Policjanci zatrzymali 18-latka, który pod pozorem jazdy próbnej dokonał zuchwałej kradzieży wartego blisko 60 tysięcy złotych audi. Stróże prawa szybko odzyskali skradziony pojazd, a nastolatek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.
Katowice -
Policjanci przejęli blisko 17 ton nielegalnego tytoniu
Policjanci z Bielska-Białej ujawnili prawie 17 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i VAT-u, gdyby tytoń trafił na czarny rynek, mogłyby sięgnąć kwoty ponad 9 milionów złotych. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego o paserstwo akcyzowe 32-latka na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Katowice -
Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 230 tys. zł
Praca policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą z Grójca doprowadziła do zatrzymania 54-latka, który posiadał prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraziłby on Skarb Państwa na straty rzędu ponad 230 tys. zł.
Radom -
Polscy policjanci w Kosowie udzielali pomocy podczas wypadku drogowego
Po raz kolejny w ostatnich dniach polscy policjanci z XXXII. Rotacji JSPP stacjonującej w Kosowie udzielali pomocy osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Tym razem zdarzenie miało miejsce podczas charytatywnej akcji Cycle Kosovo for Children.
KGP -
Nowe radiowozy dla policjantów
Praktycznie już oznakowane radiowozy kia ceed i vw transporter T6 wyjechały na drogi województwa. 15 nowych, oznakowanych aut trafiło głównie do służby patrolowej.
Bydgoszcz -
Podróżni podziękowali policjantom w dość nietypowy sposób
Wczoraj na skrzynkę e-mail włocławskiej komendy wpłynęło podziękowanie od słuchaczki, która na antenie lokalnego radia pochwaliła działania policjantów. Dzień wcześniej mundurowi pomogli podróżnym, których autokar zepsuł się na autostradzie A-1 w okolicach Włocławka.
Bydgoszcz -
Policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii
Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom oraz dużym doświadczeniu policjantów z Zespołu Negocjacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uratowano życie 33-letniego mężczyzny ze Śląska
Kraków -
Wszedł na słup by zaimponować dziewczynie. Po porażeniu prądem zawisł na słupie
Dosyć niefortunnie zakończyła się dla 19-latka próba zaimponowania swojej dziewczynie. Mody mężczyzna wszedł wieczorem na słup linii wysokiego napięcia i w momencie przechodzenia na drugą stronę, został porażony prądem. Ze słupa jednak nie spadł. Zawisł kilkanaście metrów nad ziemią głową w dół, bo jego noga zaczepiła się o wsporniki. By oswobodzić mężczyznę, konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu. 19-latek z poparzeniami trafił do szpitala.
Lublin -
Policjanci po służbie zaopiekowali się zagubionym 3-latkiem
Policjantem jest się całą dobę, w czasie wolnym i w święta. Małżeństwo funkcjonariuszy, podczas rodzinnej podróży, pomogło 3-letniemu chłopcu, który oddalił się od swojego miejsca zamieszkania i był sam na drodze w jednej z miejscowości na terenie powiatu kwidzyńskiego. Policjanci zaopiekowali się maluchem, odnaleźli jego dom i przekazali go mamie. Uczulamy wszystkich rodziców, aby otaczali swoje dzieci odpowiednią dozą uwagi i nie dopuszczali do podobnych sytuacji.
Gdańsk -
W czasie wolnym od służby reanimowała mężczyznę
We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać szybkie, a przede wszystkim skuteczne działanie policjantki, która będąc z dziećmi na spacerze w czasie wolnym od służby zainterweniowała błyskawicznie wobec mężczyzny, który dostał ataku padaczki, upadł uderzając głową w próg, stracił przytomność i przestał oddychać.
Olsztyn -
Bezpodstawnie wezwali służby i zostali ukarani. Pomyśl zanim zadzwonisz!
Bezpodstawne wzywanie służb ratunkowych i blokowanie numeru alarmowego jest nie tylko wykroczeniem, ale też wyjątkową bezmyślnością. Za takie złamanie prawa kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Z numeru 112 należy korzystać z rozwagą, ponieważ jest on narzędziem służącym do ratowania mienia, zdrowia i życia. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy to lekceważą. Przekonały się o tym trzy osoby z powiatu braniewskiego i pewien mężczyzna, który nad jeziorem Gim pokłócił się z żoną.
Olsztyn -
Poszukiwany listami gończymi z powiatu inowrocławskiego wpadł w Warszawie
Kryminalni z Inowrocławia namierzyli i zatrzymali w Warszawie oszusta, który ma na koncie wiele przestępstw za pośrednictwem różnych portali. Metoda, jaką się posługiwał, to oferowanie do sprzedaży różnych towarów, których nigdy nie wysyłał.
Bydgoszcz -
Kobieta doświadczająca przemocy domowej podziękowała jaworskim policjantom za pomoc, dzięki której znowu może czuć się bezpiecznie we własnym domu
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze wpłynęło podziękowanie skierowane do funkcjonariuszy z jaworskiej jednostki, a szczególnie do dzielnicowego sierżanta sztabowego Dariusza Antoniewicza. Ich autorką jest mieszkanka powiatu, która była ofiarą przemocy domowej i to dzięki wsparciu właśnie dzielnicowego, obecnie może czuć się bezpiecznie we własnym domu. Podziękowania od mieszkańców są dla policjantów zawsze najwyższym wyrazem uznania za trud włożony w codzienną służbę.
Wrocław -
Policjanci zatrzymali pijanego ojca, który wywrócił wózek z kilkuletnim dzieckiem
Policjanci z wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie wobec 28-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o narażenie na utratę życia lub zdrowia swojego dwuletniego synka. Mężczyzna przechodząc przez ulicę wywrócił wózek z dzieckiem. Szczęśliwie maluch nie doznał żadnych obrażeń ciała, ale ojcu, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, grożą poważne konsekwencje karne.
Kraków -
Policjantka z Dębicy wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski w Gdańsku
Policjantka z Dębicy - sierż. Magdalena Pasko obroniła tytuł Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów, udowodniła, że nie ma sobie równych. Zawodniczka klubu Lechia Sędziszów Małopolski, wywalczyła złoto w kategorii +87 kg podczas trwających Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w podnoszeniu ciężarów w Gdańsku.
Rzeszów -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z Nowej Dęby, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusza wspierała jego koleżanka, też policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Oboje udowodnili, że czujnym policjantem jest się nie tylko na służbie. Okazało się, że kierowca citroena miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.
Rzeszów -
Brodniccy policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
Brodniccy policjanci, po kilku godzinach poszukiwań, odnaleźli zaginionego brodniczanina, który wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Z relacji bliskich wynikało, że może on potrzebować pomocy lekarskiej.
Bydgoszcz -
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani dzięki czujności policjantów
Czujność policjantów przyczyniła się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku 35 i 37-lat wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni wczoraj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
Lublin -
Zatrzymali sprawcy kradzieży motocykli
Pięć osób zatrzymanych i odzyskanych, siedem poszukiwanych motocykli - to efekt kilkudniowej i intensywnej pracy policjantów z Bemowa. Policjanci ustalili, że mężczyźni trudnili się kradzieżami motocykli, które następnie trafiały do powiatu płońskiego. Skradzione motocykle ukrywane były w kurniku. Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków u dwóch zatrzymanych, jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne kradzieży, paserstwa i posiadania znacznej ilości narkotyków.
KSP -
Uderzenie sierpeckich kryminalnych w narkobiznes
Bardzo dobrze przygotowana akcja sierpeckich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie 48-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli około 4 kilogramów suszu roślinnego w postaci marihuany. Na posesji zatrzymanego ujawnili plantację konopi, zabezpieczając 95 sztuk sadzonek w fazie wzrostu oraz 56 pojemników z wysadzonymi nasionami konopi. Ponadto zatrzymano alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę służącą do jego produkcji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Radom -
Rowerzystka uratowana przez siedleckich policjantów
Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał informację, że na terenie przyległym do siedleckich stawów rowerzystka wpadła w bagnisko i nie może się wydostać. Dyżurny natychmiast skierował tam najbliższy patrol. Policjanci odnaleźli kobietę, wydostali z bagien i udzielili jej pomocy.
Radom -
Majątek uzyskany z przestępstw trafił w ręce polskich śledczych
Do polskiego depozytu trafiło m.in. kilkadziesiąt sztuk diamentów wysokiej klasy, kilkanaście sztabek złota, liczna biżuteria z metali szlachetnych topowych projektantów, 8 luksusowych zegarków oraz prawie 150 złotych monet okolicznościowych. Drogocenny towar został zabezpieczony w Hiszpanii w ramach sprawy pod kryptonimem Lodołamacz, a teraz został przetransportowany do Polski, gdzie zostanie poddany precyzyjnej wycenie.
CBŚP -
Zarabiali na cudzym nierządzie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę działających zorganizowanej grupie przestępczej, które ułatwiały, organizowały i czerpały korzyść z uprawiania prostytucji oraz prały brudne pieniądze. W tym samym czasie kryminalni i policyjni kontrterroryści wkroczyli do jednego w klubów nocnych w Tychach, gdzie zatrzymani prowadzili swoje „interesy”. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.
Katowice

