Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie miesięcznej pracy grupy „ SPEED”
Zachodniopomorska grupa „SPEED” mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczeniu liczby wypadków w regionie działa już od miesiąca. Zespół tworzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze pełniący służbę w najnowszych radiowozach. Policjantów z zachodniopomorskiej drogówki wspierają mundurowi z innych wydziałów.
Szczecin -
Mokotowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na warszawskim Mokotowie. Wstępnie wiadomo, że 79-letnia kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez forda mondeo. Piesza z urazem kończyn dolnych została przewieziona do szpitala.
KSP -
Policjanci udzielili pomocy kierowcy, który doznał udaru
Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który jadąc autostradą A4 nagle zjechał z pasa ruchu do rowu. 63-latek dostał udaru, ale był na tyle świadomy, że celowo wyłączył się z ruchu drogowego. Policjanci wydobyli go z zablokowanego samochodu i do czasu przyjazdu ratowników medycznych udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna przebywa obecnie w legnickim szpitalu pod opieką lekarzy.
WrocławBolesławiec -
Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle
Czterech zatrzymanych i narkotyki w tle, to wynik profesjonalnie przeprowadzonego pościgu, który podjęli policjanci Oddziałów Prewencji w Zielonej Górze. Wieczorna, trwająca kilkanaście minut szarża ulicami miasta mogła zakończyć się tragicznie dla osób postronnych. Dzięki policjantom uniknięto tragedii na drodze.
Gorzów Wlkp. -
Pamiętajmy o rozwadze na drogach
Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.
KGP -
Bezpieczne wakacje na drogach – briefing Policji i ITD
Rozpoczęły się wakacje. Przed nami czas niejednokrotnie dalekich podróży. Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci ruchu drogowego w całym kraju czuwać będą nad tym, by wszyscy dotarli bez przeszkód do celu. W Warszawie odbył się briefing Policji i ITD poświęcony bezpieczeństwu na drogach. W spotkaniu uczestniczyli insp. Mariusz Sokołowski – Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, a także Alvin Gajadhur – Rzecznik Prasowy Inspekcji Transportu Drogowego.
-
Bezpieczny weekend majowy
Przed nami kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem zwrócimy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka. O bezpieczeństwie na drogach i nie tylko rozmawiali z dziennikarzami podczas briefingu mł.insp. Marek Konkolewski i kom. Iwona Kuc.
KGP -
Święta na drogach
Święta wielkanocne to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby święta nie skończyły się tragedią.
-
Motocyklista bez wyobraźni
Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.
Lublin -
Przerwane wyścigi
Nie ma pobłażania dla uczestników nielegalnych wyścigów samochodowych. Dzisiejszej nocy krakowscy policjanci przerwali taki wyścig koło hipermarketu przy ul. Zakopiańskiej, nakładając mandaty karne na prawie 50 kierowców.
Kraków -
Tym razem nie doszło do wypadku
Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.
Lublin
