Policja.pl

Konferencja "SEC"

W dniach 5 – 7 października 2022 r. w Opalenicy pod patronatem Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości odbyła się Konferencja pod nazwą „Safe E-commerce Conference”.

Celem spotkania było doskonalenie kompetencji, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pracowników sektorów e-commerce, finansowego i logistycznego oraz funkcjonariuszy organów ścigania w zakresie identyfikacji i zwalczania cyberprzestępczości. W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące identyfikacji i zwalczania przestępstw z wykorzystaniem zakupów on-line, płatności elektronicznych i mobilnych oraz w sektorze logistycznym.

Organizatorami Konferencji były Grupa OLX, Polski Standard Płatności, PayU oraz InPost. Wykłady
i warsztaty były prowadzone przez ekspertów z obszaru cyberbezpieczeństwa sektora prywatnego, środowiska naukowego, prokuratorów i policjantów. Z ramienia Policji, w inicjatywie uczestniczyli funkcjonariusze Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, przedstawiciele Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji.

  • Logotyp Konferencji SEC 22 Safe ecommerce conference Opalenica od 6 do 7 października 2022. Organizatorzy OLX Group, BLIK, InPost, PaU, Patron: Policja
  • Przedstawiciel Policji z ramienia Patrona przemawia do uczestników konferencji. Obok mówcy stoi przedstawiciel organizatora.
  • Grupa kilkudziesięciu osób przygląda się tresurze psów służbowych.
  • Widok z wysokości przedstawia grupę kilkudziesięciu osób na trawniku przyglądających się policjantom prowadzącym tresurę psów służbowych.
  • Organizator konferencji wygłasza przemówienie. Obok mówcy stoją przedstawiciele współorganizatorów.
  • Uczestnicy wydarzenia siedzą na sali konferencyjnej i wysłuchują przemówienia organizatora.
  • Uczestnicy wydarzenia siedzą na sali konferencyjnej i wysłuchują prelekcji dotyczącej zadań operatora telekomunikacyjnego na rzecz bezpieczeństwa państwa.
Powrót na górę strony