Bieżące informacje

Policja.pl

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne laboratorium II edycja

W dniach 7-18.09.2015 r. w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Policji mieszczącym się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się druga edycja szkolenia z zakresu likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Organizatorami szkolenia było Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji we współpracy z przedstawicielami CBŚP, SP w Pile oraz LK KWP we Wrocławiu.

W szkoleniu udział wzięli biegli laboratoriów kryminalistycznych z zakresu badań chemicznych, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusze z pionu operacyjnego  i dochodzeniowo-śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z czterech garnizonów: świętokrzyskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

W trakcie szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę dotyczącą między innymi wyposażenia nielegalnych laboratoriów, metod syntezy oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych i ich prekursorów. Zajęcia miały charakter zarówno wykładów, jak i ćwiczeń praktycznych realizowanych w centrum szkoleniowym ITCCCL w Legionowie.

Powrót na górę strony
Polska Policja