Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 88-letniej kobiety
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki powiatu jarosławskiego, której zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Seniorka została odnaleziona przez miejscowego rolnika w Wysocku. W całonocne działania zaangażowani byli policjanci, strażacy, straż graniczna oraz pies tropiący z przewodnikiem. Osłabiona i zdezorientowana kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Rzeszów -
„Pomagamy na niebiesko”
Pod takim hasłem policjanci powiatu zgierskiego zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy do osób poszkodowanych w pożarze kamienicy w Ozorkowie. Dwa wypełnione po dach policyjne busy zostały już przekazane władzom miasta, które następnie oddadzą je w ręce potrzebujących.
Łódź -
Sygnały mieszkańców pomagają Policji dotrzeć do osób potrzebujących pomocy
Niskie temperatury sprawiają, że priorytetem policjantów jest pomoc osobom znajdującym się w okolicznościach, które zagrażają ich zdrowiu, a niekiedy i życiu. Także sygnały mieszkańców pomagają w porę dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca funkcjonariusze szybko dotarli do starszej kobiety i udzielili jej pomocy. Zmarznięta i zdezorientowana 79-latka, trafiła pod opiekę ratowników medycznych.
Rzeszów -
Ukrywał się przez 21 lat, odnaleźli go kryminalni ze szczecińskiego śródmieścia
Upór i zaangażowanie w prowadzenie sprawy oraz analiza ustaleń, przyczyniły się do zatrzymania mężczyzny, który od 21 lat ukrywał się przed organami ścigania. Za poszukiwanym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Policjanci zatrzymali go na terenie Niemiec.
Szczecin -
Poszukujemy świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 4-letni chłopiec. Osoby będące w posiadaniu nagrań z wideorejestratorów w swoich samochodach proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu lub kontakt telefoniczny pod numer 47 863 32 03.
Opole -
Dramat "Fionki" przerwali sąsiedzi. Osoba odpowiedzialna za jej cierpienie stanie przed sądem
Rażąco zaniedbana, wychudzona i brudna. Nieleczona od lat. W takim stanie "Fionka" została interwencyjnie odebrana dotychczasowym właścicielom. Dzięki reakcji sąsiadów i determinacji mikołowskich śledczych, niewielkich rozmiarów suczka dziś odzyskuje siły i ma się coraz lepiej. Osoba, która powinna była o nią zadbać wkrótce stanie przed sądem.
Katowice -
Walka z epidemią możliwa jest dzięki zaangażowaniu nas wszystkich
To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego wracają obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Nie są one niczym nowym. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.
Opole -
Kolejny raz zachował czujność po służbie
Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, będąc poza służbą, zatrzymał w gminie Bielsk Podlaski nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 4 miesiące temu funkcjonariusz interweniował wobec tego samego kierującego, z tego samego powodu. 55-latek ponownie jechał samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Białystok -
Oszust wyłudził pół miliona złotych - został zatrzymany
Białostoccy policjanci zatrzymali w Wielkopolsce 55-latka podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna pod koniec lutego dwukrotnie wyłudził od białostoczan łącznie ponad pół miliona złotych. W całym procederze pełnił rolę "odbieraka". 55-latek usłyszał zarzuty oszustwa. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
Białystok -
O mały włos, a doszłoby do tragedii. Zareagował policjant po służbie
Wracał do domu po kilkugodzinnej służbie jednak nie mógł obojętnie przejechać i nie zareagować na widok niebezpiecznej jazdy kierującej oplem. Kobieta wyraźnie nie panowała nad pojazdem. W pewnym momencie o mały włos, a doprowadziłaby do tragedii zderzając się z samochodem ciężarowym. Płocki policjant bez wahania zareagował zatrzymując opla do kontroli. Okazało się, że za kierowcą pojazdu siedzi pijana 44-latka.
Radom -
Dopuścili się prawie 30 przestępstw. Zostali namierzeni, zatrzymani i usłyszeli zarzuty
Wyszkowscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami prewencji ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Wyszków podejrzewanych m.in. o kradzieże z włamaniem oraz transakcje płatnicze cudzą kartą bankomatową. 21-latkowie usłyszeli w sumie 27 i 28 zarzutów. Jeden z nich odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu do 15 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Radom -
Bagnetem zaatakował policjantów. W mieszkaniu posiadał blisko 2 kilogramy narkotyków
W trakcie zatrzymania przez świebodzińskich policjantów 44-letni mężczyzna zaatakował policjantów bagnetem. Groził im pozbawieniem życia oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Zatrzymanie miało związek z podejrzeniem posiadania oraz przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu ujawniono blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące - grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Policyjna „LIGA” na tropie narkotyków
Nowosolscy policjanci z pomocą psa policyjnego zatrzymali 33-latnią kobietę, która posiadała kilkadziesiąt porcji marihuany i amfetaminy. To już kolejny sukces 5-letniej „Ligi”, która wykazała się czujnością doprowadzając do wykrycia podejrzanych substancji. Podejrzana odpowie za posiadanie i udzielanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat więzienia.
Gorzów Wlkp. -
Ranny myszołów potrzebował pomocy. Tę zapewnili policjanci
Niecodzienną interwencję przeprowadzili w niedzielę policjanci i strażnik leśny z Gubina. Zawiadomieni o rannym na drodze krajowej myszołowie, ruszyli mu z pomocą. Ptak miał złamane skrzydło i nie był w stanie latać. Funkcjonariusze przewieźli go do Nadleśnictwa w Gubinie, skąd następnie trafił pod opiekę weterynarza.
Gorzów Wlkp. -
Przejęto 6,4 mln papierosów wartych blisko 5 mln zł
Funkcjonariusze CBŚP, KPP w Wołominie, podlaskiej KAS oraz podlaskiej SG, zabezpieczyli na terenie Śląska 6,4 mln sztuk nielegalnych papierosów sprowadzonych do Polski z krajów Europy Zachodniej. Gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek Skarb Państwa poniósłby blisko 7,5 mln zł strat podatkowych. Do sprawy zatrzymano 5 osób, z których 2 zostały aresztowane.
CBŚP -
Podpisanie Porozumienia WSPol z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Miło nam poinformować, że zostało podpisane nowe Porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Podpisany dokument określa warunki współpracy między podmiotami. Porozumienie zostało podpisane przez Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwonę Klonowską oraz Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk. Konrada Korpowskiego.
Akademia Policji w Szczytnie -
3 podejrzewanych zatrzymanych w sprawie zabójstwa
Policjanci z Opola wyjaśniają sprawę śmierci dwóch mężczyzn, których ciała zostały znalezione w mieszkaniu w centrum Opola. Dodatkowo, mieszkanie to zostało podpalone. Śledczy szybko nabrali podejrzeń o celowości podłożenia ognia. Do tej sprawy, jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali trzy osoby. Teraz prowadzone jest śledztwo dotyczące zabójstwa, nadzorowane przez opolską prokuraturę.
Opole -
Uratowali życie 18-latkowi, który mógł zamarznąć na polu
Policjanci z komisariatu w Skórcu w miniony weekend uratowali 18-latka. Nieprzytomnego mężczyznę funkcjonariusze odnaleźli na polach uprawnych i zajęli się nim do momentu przyjazdu karetki pogotowia.
Radom -
Leszno - Aresztowany za posiadanie ponad 7 kg amfetaminy
Policjanci z Leszna zatrzymali 24-letniego mieszkańca Głogowa, który w torbie podróżnej posiadał ponad 7 kg amfetaminy. Do zatrzymania doszło na terenie dworca kolejowego w Głogowie. Podejrzany przebywa już w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.
Poznań -
W odwecie podpalił dom
Zarzuty uszkodzenia mienia i gróźb karalnych usłyszał 30-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas spotkania pokłócił się z ojcem swojej partnerki, po czym wyszedł z mieszkania. Gdy wrócił oznajmił, że w odwecie za wcześniejsze wezwanie Policji podpalił mu dom. Mężczyzna od razu został zatrzymany. Może mu grozić do 5 lat więzienia.
Lublin -
Policjanci pilotowali do szpitala kobietę wymagającą pilnej pomocy
W piątkowe popołudnie policjanci ze szczecińskiej drogówki musieli zmierzyć się z kolejną niecodzienną sytuacją. Eskortowali bowiem do jednego z miejscowych szpitali samochód, którym kierowca wiózł żonę mającą silne duszności. Dzięki reakcji mundurowych, chora wymagająca pilnej interwencji, trafiła pod opiekę specjalistów.
Szczecin -
KWP – Mistrz kierownicy w wielkopolskiej grupie „Speed”
13 marca w Warszawie, w siedzibie Polskiego Związku Motorowego, odbyła się gala, na której wręczono puchary i tytuły mistrzowskie w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2020. Jednym z laureatów, którzy odebrali mistrzowskie puchary był funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu asp. sztab. Przemysław Kaźmierczak, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego w tzw. grupie „Speed”.
Poznań -
XXXII Rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie
17 marca 2021 r. Wydział Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przeprowadził kolejną rotację Jednostki Specjalnej Polskiej Policji pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX Kosowo). W tym dniu policjanci XXXII rotacji JSPP zastąpili wracających do kraju po zakończeniu delegowania funkcjonariuszy XXXI rotacji JSPP. Obecna zmiana JSPP składa się ze 105 policjantów, wyselekcjonowanych podczas wieloetapowego procesu naboru i przeszkolonych w zakresie realizacji zadań w ramach kontyngentów policyjnych.
KGP -
Pobił na ulicy człowieka – zatrzymał go policjant w czasie wolnym od służby
Policjant referatu patrolowo-interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby 23-latka, który ciężko pobił starszego od siebie mężczyznę. Sierż. Mateusz Komorowski, gdy tylko zauważył jak napastnik bije pięściami i kopie po głowie leżącego na chodniku 57-latka, zareagował błyskawicznie. Dzięki szybkiej interwencji tego policjanta nie doszło do możliwej tragedii, a 23-latek poniesie odpowiedzialność karną.
Gdańsk -
Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości ponad 200 tys. zł
Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-letniego mężczyznę, która oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na ponad 200 tys. zł. Za obrót towarami z podrobionymi znakami, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Gdańsk -
Policjanci rozdają maseczki - nośmy je dla siebie, nośmy dla innych
W ostatni weekend pszczyńscy policjanci przekazywali mieszkańcom powiatu pszczyńskiego maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, a następnie do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Mundurowi przekazywali maseczki osobom bezdomnym, starszym oraz wszystkim tym, które podeszły i poprosiły o maseczkę.
Katowice -
Mieli być z CBŚP, okazali się być oszustami
Do tymczasowego aresztu za udział w oszustwie „na policjanta” trafiło dwóch mieszkańców Warszawy w wieku 33 i 37 lat. Mężczyźni pod legendą zagrożenia włamaniem do domu przyjechali do 78-latka, od którego odebrali pieniądze i 5 złotych monet, powodując łączne straty w wysokości 50 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.
Lublin -
Śląscy „Łowcy Głów” wytropili poszukiwanego 50-latka
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadzili do zatrzymania poza granicami kraju 50-latka. Mężczyzna poszukiwany był 10 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Podejrzany m.in. za liczne oszustwa, podrabianie dokumentów oraz kradzieże i groźby niebawem zostanie przekazany polskim organom ścigania.
Katowice -
Zapobiegli tragedii ratując kobietę przed popełnieniem samobójstwa
Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowych z Posterunku Policji w Repkach uratowano niedoszłą samobójczynię. Kobieta weszła na strych, gdzie miała zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperatka trafiła pod fachową opiekę lekarską.
Radom -
Wykazał się czujnością będąc po służbie
Policjant ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w czasie wolnym od służby podjął interwencję i zatrzymał kierowcę będącego pod działaniem narkotyków. Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na jednej ze stacji paliw w Kielcach, gdzie młody mężczyzna wspólnie z dwoma kolegami próbował zatankować samochód.
Kielce
