Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Lupo w szeregach sieradzkiej komendy. Pierwszego dnia służby wytropił 1,5 kilograma narkotyków
Służbę w sieradzkiej komendzie rozpoczął owczarek niemiecki – Lupo, wyspecjalizowany do wyszukiwania narkotyków. Jego opiekunem jest mł. asp. Łukasz Wrzosek. Fundusze na zakup policyjnego psa przekazały władze samorządowe gminy Sieradz, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.
Łódź -
Podziękowania dla monieckich policjantów
Każde podziękowania są miłe. Tym razem ich autorem był mieszkaniec gminy Goniądz. Mężczyzna podziękował policjantom za okazaną pomoc w trudnym dla niego okresie.
Białystok -
Policjanci eskortowali do szpitala 6-latka
Policjanci z Zamościa eskortowali samochód z duszącym się 6-latkiem. Jadąc na sygnałach zapewnili ojcu dziecka bezpieczne i szybkie dotarcie chłopca do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.
Lublin -
Myśląc, że koresponduje z 13-latką wysyłał jej pornografię i namawiał na bliższy kontakt
Krakowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który na jednym z komunikatorów internetowych prezentował treści pornograficzne i składał propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej osobie, mając świadomość, że prowadzi korespondencję z małoletnią poniżej 15 roku życia. O tym, jakie konsekwencje za swój czyn poniesie mężczyzna, zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Dzień z życia uczestników kursu podstawowego
W najnowszej odsłonie Opolskiego Rekruta, przyjrzymy się jak wygląda codzienność na kursie podstawowym w Szkole Policji w Katowicach. Jeśli jesteś ciekaw jak wyglądają zajęcia z taktyki i techniki interwencji, strzelania, udzielania pierwszej pomocy czy też przepisów prawa, obejrzyj już teraz nowy odcinek!
Opole -
„Narkotyki nie znają granic” - projekt polskiej i niemieckiej Policji
Komenda Wojewódzka Policji w partnerstwie z Inspekcją Policji Kryminalnej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie realizuje projekt pod nazwą „Narkotyki nie znają granic”, dofinansowany z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To kolejna płaszczyzna naszej współpracy.
Szczecin -
Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzione medale oraz monety kolekcjonerskie
Gorzowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty kradzieży monet i medali. Pamiątki po bliskich, które zostały skradzione z mieszkania, niektóre sprzed wielu lat, miały ogromną wartość dla 83-latka. Funkcjonariusze ustalili, że część z nich wyrzucono do stawu, a pozostałe zostały ukryte. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.
Gorzów Wlkp. -
Trzykrotnie próbował uciekać przed policjantami. Pirat drogowy trafił do aresztu
Próby zatrzymania do kontroli drogowej 33-letniego kierowcy kończyły się próbą ucieczki i policyjnym pościgiem. W ciągu miesiąca mężczyzna trzykrotnie nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował dalszą jazdę. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego areszt na okres dwóch miesięcy.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci uratowali mężczyznę
Szybkie działanie lublinieckich policjantów pozwoliło zapobiec tragedii. Mundurowi uratowali mężczyznę, który w Łagiewnikach Wielkich chciał odebrać sobie życie. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.
Katowice -
Odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem
Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 30-latka, który na początku lutego 2021 roku powiesił psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.
Łódź -
Akt oskarżenia za handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji
W dniu 9 marca 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 32 i 38-letnim mężczyznom, którym zarzucono popełnienie zbrodni handlu ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji. Oskarżeni zostali zatrzymani w 2020 roku przez policjantów z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi. Młodszy z nich wykorzystał trudne położenie życiowe 18-latki i zwerbował ją do uprawiania prostytucji, a następnie obaj mężczyźni zarabiali na tym przestępczym procederze, traktując kobietę jak „żywy towar”.
Katowice -
130 kilogramów tytoniu bez akcyzy w rękach kryminalnych
Kryminalni ze skierniewickiej komendy 17 marca 2021 roku zabezpieczyli około 130 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości 113 tysięcy złotych. Za posiadanie takiej ilości kontrabandy, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.
Łódź -
Policjanci pomogli rodzicom 4-letniej dziewczynki, która wymagała natychmiastowej interwencji medycznej
Policjanci z wrocławskiej drogówki w trakcie pełnionej służby na drodze pomogli rodzicom 4-letniej dziewczynki. Dziecko było nieprzytomne i wymagało natychmiastowej interwencji medycznej. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy sprawnie przeprowadzili pilotaż audi do jednego ze szpitali, dziewczynce udało się błyskawicznie pomóc.
Wrocław -
Policjanci zauważyli płomienie wydobywające się z komina. Pomogli 95-letniej kobiecie
Funkcjonariusze, przejeżdżając przez miejscowość Hoczew, zauważyli ogień wydobywający się z komina jednego z domów. Natychmiast zareagowali i wyprowadzili z domu 95-letnią kobietę.
Rzeszów -
Dzielnicowa pierwsza była na miejscu, od razu podjęła reanimację
Dzielnicowa asp. Aneta Ścisłowska reanimowała mężczyznę, który wszedł do komory beztlenowej i stracił funkcje życiowe. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić krążenie. Następnie zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala.
Radom -
Ratujemy życie na drogach - każdego dnia
Policjanci krośnieńskiej drogówki każdego dnia dokładają wielu starań, żeby jak najlepiej zapewnić bezpieczeństwo w powiecie. Obserwując ruch kołowy, a także zachowanie pieszych na drodze, reagują na wszelkie nieprawidłowości, a gdy jest konieczność eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. W realizacji zadań wspomagają ich koledzy z innych jednostki, którzy dysponując samochodami z videorejestratorem skutecznie ostudzają zapędy niektórych kierowców.
Gorzów Wlkp. -
Posiadał i rozpowszechniał pornografię z udziałem małoletnich
Policjanci z Woli zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Mężczyzna przechowywał je na sprzęcie elektronicznym. 37-latek posiadał również narkotyki, trafił on do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty karne i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Pomawiali policjantów w mediach, teraz przepraszają
Najpierw umieścili w sieci film przedstawiający policjantów z częstochowskiej drogówki w złym świetle, teraz muszą za to przeprosić. Para, która wraz z dziećmi przebiegła przez ruchliwą drogę w Częstochowie w miejscu niedozwolonym została skazana prawomocnym wyrokiem sądu. Publikujemy treść ich przeprosin.
Katowice -
„Krajobraz cyberprzestępczości w dobie COVID- 19”
Instytut Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji zorganizował w dniu 17 marca br. międzynarodową konferencję online pt. „Krajobraz cyberprzestępczości w dobie Covid-19”.
Akademia Policji w Szczytnie -
Pierwsza pomoc w czasie pandemii
Krótki film instruktażowy, jak udzielać pierwszej pomocy podczas nagłego zatrzymania krążenia w czasie epidemii koronawirusa przygotowali policyjni ratownicy - wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.
SP Słupsk -
Uroczyste wręczenie medali policjantom i pracownikom garnizonu mazowieckiego
W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się dzisiaj uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych mazowieckiego garnizonu Policji. Medale oraz legitymacje wręczyli Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion.
Radom -
Nowi policjanci w garnizonie mazowieckim
Dziś 15 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. W związku z panującą pandemią, ślubowanie różniło się od tych z poprzednich lat i przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym.
Radom -
Lęborscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 5 nakazami. Znaleźli go … w szafie
Policjanci kryminalni ustalili miejsce pobytu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przestępcy i znaleźli go w szafie, w jednym z mieszkań na terenie Lęborka. 33-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj przewieziony został do zakładu karnego, gdzie może spędzić nawet 6 lat.
Gdańsk -
Policjanci uratowali z pożaru 42-latka
Policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru domu jednorodzinnego. Z okna budynku wydobywał się już gęsty dym. Funkcjonariusze bez wahania weszli do środka i wyprowadzili stamtąd 42-latka, który schował się w jednym z pomieszczeń. Następnie zaczęli gasić drzwi wejściowe do łazienki. Do akcji wkroczyli także strażacy, którzy pomogli ugasić pożar.
Lublin -
Wpadł z kradzionymi rynnami podczas kontroli drogowej
Policjanci z ostrowieckiej grupy Speed zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Przyczyną interwencji była nadmierna prędkość. W trakcie czynności okazało się, że 46-latek siedzący za kierownicą francuskiego auta nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w pojeździe mundurowi znaleźli miedziane rynny, pochodzące z kradzieży. Dzisiaj mieszkaniec województwa śląskiego usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kolejne kilka lat za kratkami.
Gdańsk -
Szczycieńscy policjanci zatroszczyli się o zagubionego 88-latka
Co prawda wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna, jednak noce i poranki bywają jeszcze bardzo zimne. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby reagowali na sytuacje, które z ich punktu widzenia mogą zagrażać zdrowiu, bądź bezpieczeństwu innych osób. Taką właśnie postawą wykazała się 27-latka, która powiadomiła oficera dyżurnego o zagubionym starszym mężczyźnie, który może potrzebować pomocy. Dzięki jej szybkiej reakcji, mundurowi na czas zatroszczyli się o mężczyznę, przewieźli go do rodzinnego domu i przekazali pod opiekę najbliższych.
Olsztyn -
Policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa na sądeckich seniorkach
Sądecka Policja otrzymała wczoraj trzy zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy od seniorek. Jedna ze starszych pań nie dała się oszukać, ale dwie kolejne sądeczanki straciły swoje oszczędności. Dzięki błyskawicznym działaniom i współpracy sądeckich oraz krakowskich policjantów, pieniądze i kosztowności starszych pań zostały odzyskane, a dwie kobiety podejrzewane o to przestępstwo zostały zatrzymane, kiedy wjeżdżały taksówką do Krakowa.
Kraków -
Jechał 213 km/h na S8. Zatrzymali go policjanci z mazowieckiej grupy SPEED
Mieszkaniec województwa pomorskiego pędził drogą S8 213 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego należących do mazowieckiej grupy SPEED.
Radom -
Ukrywał na posesji 1,5 kg narkotyków, część zakopał w piaskowicy
Zabezpieczone prawie 1,5 kilograma narkotyków i sprzęt służący do ich dystrybucji, to efekt działań policjantów wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy. Nielegalne środki sprawca ukrył w beczce zakopanej w piaskownicy oraz w garażu. 37–letni zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Łódź -
Oszustwo na "amerykańskiego lekarza"
Poprzez jeden z portali społecznościowych nawiązał kontakt z 59-letnią mieszkanką powiatu. W trakcie kilkumiesięcznej „wirtualnej znajomości” oszust podający się za amerykańskiego lekarza prosił swoją wybrankę o finansowe wsparcie. Pod pretekstem kłopotów oraz wspólnej przyszłości wyłudził od kobiety blisko 160 tys. zł. Apelujemy o ostrożność przy zawieraniu wirtualnych znajomości. Przestrzegamy także przed wysyłaniem nieznajomym osobom pieniędzy
Opole

