Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Odebrany pies dostał szansę na nowe życie
Dzięki zaangażowaniu policjantów z Koronowa, Inspektorów Ochrony Zwierząt OTOZ Animals oraz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, pomoc otrzymał kilkuletni pies Brutus.
Bydgoszcz -
Podlascy policjanci dołączyli do szlachetnej paczki
Policjanci po raz kolejny wzięli udział w akcji "Szlachetna paczka". Bardzo szybko do inicjatywy włączyli się również inni darczyńcy. Dzięki takiej solidarności mundurowi zebrali kwotę, która pozwoliła przygotować niespodziankę dla mamy, która samotnie wychowuje dwóch synów. Zakupy najpotrzebniejszych rzeczy sprawiły rodzinie dużą radość i wywołały uśmiech na ich twarzy.
Białystok -
SERCA LUBUSKICH POLICJANTÓW OTWARTE NA POTRZEBUJĄCYCH
Z ogromnym zaangażowaniem podeszli lubuscy policjanci do corocznego wyzwania, które jednocześnie stanowi radość i przyjemność. Dlatego kolejna edycja akcji ”Torby pełne miłosierdzia” organizowane przez Caritas ukazała piękną twarz i otwarte serca funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Lubuskiej Policji. Dobra wola przełożyła się w obfitą zbiórkę niezbędnych na święta produktów, które za chwilę trafią do potrzebujących.
Gorzów Wlkp. -
Szlachetna paczka nadana z oddziału prewencji
Kolejny raz policjanci kieleckiego oddziału prewencji przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki ofiarności mundurowych niezbędne produkty trafią do potrzebujących jeszcze przed Świętami.
Kielce -
Lubuscy policjanci oddali krew by ratować ludzie życie
Krew to dar życia. Jej wartość doceniamy dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do tragedii naszych bliskich, znajomych lub gdy sami jej potrzebujemy. W dobie pandemii, gdzie wiele osób ma przeciwwskazania do jej oddania, jest ona jeszcze bardziej potrzebna. Wiedzą o tym doskonale policjanci gubińskiego komisariatu, którzy nie zostawiają potrzebujących bez pomocy i włączają się w organizowane na terenie powiatu zbiórki krwi. Dzięki ich wsparciu, w środę (9 grudnia) zebrano łącznie ponad 20 litrów krwi.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci apelują o prawidłowe oznaczenie swoich posesji
Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Często zdarza się, że Policja, Pogotowie czy Straż Pożarna szuka posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Dlatego przypominamy właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.
Opole -
Dzielnicowi wchodzili przez okno by uratować zziębniętego mężczyznę
Wschowscy dzielnicowi, wchodząc przez okno, uratowali mężczyznę, który od kilku dni leżał w wychłodzonym mieszkaniu. Poszkodowany nie mógł się podnieść i miał problemy z mową. Policjanci udzielili mu pierwszej pomóc, okryli kocami termicznymi i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala.
Gorzów Wlkp. -
Jarosławscy policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem
Policjanci z jarosławskiej komendy interweniowali wobec 69-letniego mężczyzny, który wycieńczony i wychłodzony leżał przed opuszczonym budynkiem. Ponieważ mężczyzna miał zaburzenia co do miejsca i czasu w jakim się znajduje oraz nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy. Bezdomny został przewieziony do szpitala.
Rzeszów -
Szlachetna Paczka od leżajskiej Policji
Jak co roku, policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Prezenty trafiły do jednej z potrzebujących rodzin z terenu powiatu leżajskiego.
Rzeszów -
Szlachetna paczka od pracowników laboratorium kryminalistycznego KWP
Policjanci oraz pracownicy cywilni Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu zaangażowali się w pomoc potrzebującym w ramach w 19. edycji programu Szlachetna Paczka. Celem akcji jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. Zakupione przez mundurowych i cywili prezenty trafiły do pani Marii z powiatu przasnyskiego.
Radom -
Pseudokibice różnych klubów sportowych współpracowali ze sobą handlując narkotykami
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o przemyt, przetwarzanie i rozprowadzanie narkotyków na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego, to efekt działań CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W śledztwie występuje 9 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie. Podczas działań policjanci przejęli broń, tabletkarkę i narkotyki, w tym 3-CMC bardzo silny narkotyk syntetyczny.
CBŚP -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część X.
KGP -
3 miesiące aresztu dla 43-letniego podejrzanego o zabójstwo
Włocławscy policjanci zatrzymali 43-latka, który podczas awantury w domu ugodził konkubenta swojej matki nożem kuchennym w klatkę piersiową. 63-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Przeprowadzone czynności pozwoliły śledczym na postawienie 43-latkowi zarzutu zabójstwa, a decyzją sądu podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia.
Bydgoszcz -
„Szlachetna Paczka” w KWP Kraków
Małopolska Policja już po raz dziewiąty wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. To ogólnopolski projekt, który powstał właśnie w Krakowie. Łączy działania tysięcy osób na rzecz osób schorowanych, samotnych czy doświadczonych przez los. Głównym celem jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin w potrzebie, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. Paczki przekazuje się podczas tzw. weekendu cudów, który teraz przypada od 11 do 13 grudnia 2020 roku.
Kraków -
Szlachetna paczka od jasielskich policjantów
Policjanci i pracownicy cywilni jasielskiej komendy włączyli się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do samotnie mieszkającej kobiety z gminy Nowy Żmigród.
Rzeszów -
Średzcy policjanci oddali krew
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. Mając świadomość, że w obecnym trudnym dla wszystkich czasie bezinteresowna pomoc jest bezcenna, oddali to, co najcenniejsze, czyli krew. Funkcjonariusze z uśmiechem na twarzy i w trosce o potrzebujących honorowo oddali krew.
Wrocław -
Kolejne badania w WSPol
Kilka miesięcy temu w WSPol wprowadzono algorytmy postępowania w związku ze wznowieniem studiów i szkoleń realizowanych w Uczelni. Dzięki wypracowanym procedurom słuchacze mogą w sposób bezpieczny, minimalizujący ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS – CoV – 2 uczestniczyć w zajęciach, zdobywając tym samym niezbędną wiedzę w służbie.
Akademia Policji w Szczytnie -
Pomaganie mają we krwi, którą oddają regularnie, by pomagać innym
Trudny okres, w jakim znalazły się szpitale spowodowany przez pandemię koronawirusa, doprowadził do znacznego spadku osób oddających krew. Każdy z nas wie, jak ona jest ważna i wręcz niezbędna w sytuacjach ratujących ludzkie życie. Kamiennogórscy policjanci regularnie oddają krew i apelują do wszystkich, by również tak postąpili.
Wrocław -
Przekazali na aukcję policyjne maskotki, aby walczyć o terapię genową dla Oliwki
Do walki o bardzo kosztowną terapię genową ratującą życie półrocznej Oliwii Hyla dołączyli będzińscy policjanci. Ręcznie wykonane policyjne maskotki trafiły właśnie na aukcje, gdzie można licytować ich zakup. Środki pochodzące z ich sprzedaży zasilą w całości konto zbiórki, na warte prawie 10 mln zł leczenie. Zachęcamy wszystkich ludzi o dobrym sercu do licytacji maskotek albo bezpośredniego wsparcia finansowego zbiórki. Już nie raz udowodniliśmy, że zdobycie leku za taką kwotę jest możliwe!
Katowice -
Areszt dla zabójcy zaginionej 21-latki z Siemianowic
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz stróże prawa z Siemianowic Śląskich rozwiązali zagadkę tajemniczego zaginięcia 21-latki. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Śledczy ustalili, że za zniknięciem kobiety stoi jej 32-letni partner. Wkrótce wyszło na jaw, że mężczyzna zamordował mieszkankę Siemianowic Śląskich, spalił jej samochód, a ciało ukrył w leśnych zaroślach. Grozi mu dożywotnie więzienie.
Katowice -
Włączyliśmy się do akcji "Szlachetna Paczka"
Kierownictwo opolskiej Policji oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, po raz kolejny włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka". Tym razem pomogliśmy jednej z rodzin w powiecie brzeskim. Sprzęt gospodarstwa domowego, laptop, artykuły szkolne oraz ubrania to tylko niektóre rzeczy, jakie trafiły do potrzebującej rodziny. Z uwagi na zasady bezpieczeństwa związane z pandemią, nie mogliśmy wręczyć prezentów osobiście. Mamy jednak nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, przyniosą one dużo miłych wzruszeń i radości.
Opole -
Bezpieczne zakupy świąteczne
W tym roku przygotowania do świąt jak również same święta mają nieco innych charakter. To niestety za sprawą panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 i obostrzeń z nią związanych. W otwartych od 28 listopada galeriach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, jednak liczba osób robiących w danej chwili zakupy jest ograniczona i zależna od powierzchni danego lokalu. Pamiętajmy, że w celu ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi, zakupy możemy również zamówić przez Internet.
KGP -
Przekazali na aukcję policyjne maskotki, aby walczyć o terapię genową dla Oliwki
Do walki o bardzo kosztowną terapię genową ratującą życie półrocznej Oliwii Hyla dołączyli będzińscy policjanci. Ręcznie wykonane policyjne maskotki trafiły właśnie na aukcje, gdzie można licytować ich zakup. Środki pochodzące z ich sprzedaży zasilą w całości konto zbiórki, na warte prawie 10 mln zł leczenie. Zachęcamy wszystkich ludzi o dobrym sercu do licytacji maskotek albo bezpośredniego wsparcia finansowego zbiórki. Już nie raz udowodniliśmy, że zdobycie leku za taką kwotę jest możliwe!
Katowice -
Już po raz ósmy wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”
Akcja charytatywna „Szlachetna Paczka” jest organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Policjanci i pracownicy wzięli w niej udział kolejny już raz.
Bydgoszcz -
Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu policjanci z Boguszowa-Gorc odnaleźli zaginionego seniora
Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania seniora, który wczoraj nad ranem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom - nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyznę odnaleźli w kompleksie leśnym w Boguszowie-Gorcach miejscowi funkcjonariusze. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało i bezpiecznie wrócił pod opiekę rodziny.
Wrocław -
Wyrzuciła przez okno reklamówkę z pieniędzmi, a ta… spadła na balkon sąsiada
Do kolejnych prób oszustw doszło w ostatnim czasie w Tarnowie. Tym razem oszuści chcieli wyłudzić prawie 90 tysięcy złotych. W dwóch przypadkach, przed przekazaniem pieniędzy uchroniła mieszkańców postawa pracowników banku oraz interwencja policjantów, w kolejnym trochę szczęścia.
Kraków -
Mundurowi zdążyli z pomocą
Policjanci po wielu godzinach poszukiwań, w pobliżu torów, odnaleźli zaginionego mężczyznę. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że może targnąć się na swoje życie. Pomoc przyszła na czas.
Poznań -
Szybko podjęte działania poszukiwawcze pozwoliły na odnalezienie zaginionego seniora
Ponad dwie godziny trwały poszukiwania schorowanego seniora, który wczoraj nad ranem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyznę po przeprowadzonych działaniach poszukiwawczych odnaleźli na terenie Boguszowa-Gorc miejscowi funkcjonariusze. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało i został przekazany pod opiekę najbliższej rodzinie.
Wrocław -
Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim
10 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Obiekt mieści się przy ul. Przyjaciół Żołnierza 22. Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa w spotkaniu służbowym wzięło udział 5 osób.
Wrocław -
Pościg za niebezpiecznym kierującym zakończony zatrzymaniem sprawcy trzech przestępstw
Wczoraj po południu w Pińczowie doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której zostało narażone życie dwóch funkcjonariuszy pińczowskiej Policji. Ostatecznie skrajnie nieodpowiedzialny 24-latek, podejrzewany o dokonanie trzech przestępstw został zatrzymany. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kielce
