Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
„Nasza krew – Nasza Ojczyzna” - nieobojętni na pomoc w czasie pandemii
W piątek (13.11.) w Oddziale Terenowym Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy odbyła się zbiórka krwi w ramach 9 edycji akcji „Nasza krew - Nasza Ojczyzna”, której celem jest uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Akcja szczególnie ważna, ponieważ z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju znacznie spadła liczba krwiodawców.
Bydgoszcz -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelał do psa z kuszy
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku zatrzymali 33-latka podejrzewanego o znęcanie się nad psem. Sprawca strzelał do czworonoga z kuszy, dwukrotnie raniąc go. Na szczęście zwierzę szybko otrzymało pomoc i wróciło do właścicielki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjant w dniu wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego
Funkcjonariusz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z dwoma innymi świadkami ujął nietrzeźwego kierującego oplem. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Łódzcy kryminalni zlikwidowali „dziuplę” samochodową
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi namierzyli dziuplę z kradzionymi pojazdami oraz częściami samochodowymi. Kryminalni odzyskali cztery kradzione samochody, 19 tablic rejestracyjnych oraz liczne elementy wyposażenia samochodów. Wartość zabezpieczonego mienia policjanci oszacowali na około 300 tys. złotych.
Łódź -
Szczęśliwy finał dwóch poszukiwań
Policjanci z III Komisariatu KMP w Łodzi odnaleźli 15-latkę, która wyskakując przez okno uciekła z domu. Niespełna dobę wcześniej szczęśliwy finał znalazły również poszukiwania zaginionego 78-letniego mężczyzny.
Łódź -
Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów
400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy wspólnie z policjantami z bydgoskiej „drogówki”. Do sprawy został zatrzymany 65-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 370 tysięcy złotych.
Bydgoszcz -
Podejrzana o spowodowanie śmiertelnego wypadku na DK-11 zatrzymana
Kluczborscy policjanci ustalili tożsamość kierowcy i odnaleźli samochód biorący udział w wypadku drogowym na DK-11, w którym zginął 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze na terenie Bielska-Białej zatrzymali 71-letnią kobietę podejrzaną o spowodowanie tego wypadku. Sąd w stosunku do kierowcy zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór Policji. Za tego typu przestępstwo 71-latce może grozić teraz do 8 lat więzienia.
Opole -
Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii
Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie jak szybka i prawidłowa reakcja instruktora jazdy z Elbląga, który zareagował na poważne zagrożenie na drodze S7. Powstrzymał innego kierowcę jadącego w tym miejscu pod prąd. Komendant Miejski Policji w Elblągu osobiście podziękował mężczyźnie za reakcję, która zapobiegła być może poważnemu zdarzeniu. Policjanci natomiast prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie tego wykroczenia.
Olsztyn -
Zgorzeleccy policjanci uratowali młodą kobietę próbującą odebrać sobie życie
Zgorzeleccy policjanci dzięki szybkiej reakcji i opanowaniu uratowali kobietę, która próbowała odebrać sobie życie skacząc z dachu jednego z budynków na terenie miasta. Policjanci podjęli dialog z kobietą i wykorzystując moment nieuwagi, uniemożliwili jej dalsze działania. Ostatecznie młoda mieszkanka powiatu zgorzeleckiego została przekazana w ręce medyków.
Wrocław -
Mając ponad 2 promile próbował odjechać autem – pijanego kierowcę powstrzymał emerytowany policjant
Dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grożą 51-letniemu kierowcy, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki postawie emerytowanego policjanta z Drezdenka, który widząc pijanego kierowcę volkswagena uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję.
Gorzów Wlkp. -
Pomoc przyszła na czas
Szybka reakcja policjantów z Jędrzejowa, Siedlec i Komendy Głównej Policji przyczyniła się do uratowania życia mieszkanki województwa mazowieckiego, która na portalu społecznościowym zamieściła wpis sugerujący, że chce odebrać sobie życie. Kobieta ostatecznie trafiła pod opiekę lekarzy.
Kielce -
Chciał kupić koparko - ładowarkę przez Internet. Stracił ponad 50 tys. zł
Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę. Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci.
Lublin -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część II.
Wrocław -
Zlikwidowane laboratorium, zatrzymani 2 chemicy, przejęty towar wart ok. 15 mln zł
CBŚP zlikwidowało kolejne laboratorium, w którym wytwarzane były substancje psychotropowe, tj.: amfetamina i 4CMC (klefedron). Podczas akcji zatrzymano 2 chemików, zabezpieczono kompletne 3 linie produkcyjne do wytwarzania amfetaminy, reaktor z zawartością około 400 litrów gotowego narkotyku 4CMC, 35 litrów amfetaminy, 4 kilogramy siarczanu amfetaminy oraz kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do przeprowadzenia reakcji chemicznych. Z takiej ilości narkotyków można by przygotować blisko 363 tys. działek dilerskich. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa.
CBŚP -
Tragiczny wypadek w Gościeradowie. Nie żyje dwóch 19-latków
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w nocy na drodze krajowej numer 74. W miejscowości Gościeradów Folwark 19-letni kierujący samochodem marki Audi na łuku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosło dwóch 19-letnich pasażerów. Natomiast kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Lublin -
Zapis monitoringu z ronda de Gaulle’a z 11.11.2020 r.
W mediach społecznościowych i na portalach internetowych publikowane są krótkie filmy z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Marszowi Niepodległości. Wyrwane z kontekstu i ograniczone tylko do wybranego fragmentu produkcje stają się podstawą do kreowania fałszywego obrazu zdarzeń z okolic ronda de Gaulle’a. W oparciu o nie formułowane są również oskarżenia pod adresem Policji zabezpieczającej trasę „marszu”, a nawet pojawiają się teorie o policyjnych prowokacjach w dniu 11 listopada br. Kierując się ważnym interesem publicznym, przedstawiamy rzeczywisty obraz sytuacji, utrwalony na monitoringu miejskim i dokumentujący zdarzenia u zbiegu Al. Jerozolimskich i Nowego Światu.
KGPMSWiA -
Zatrzymany do sprawy podpalenia mieszkania w dniu 11 listopada w Warszawie
Policjanci z Warszawy wspólnie z funkcjonariuszami z Białegostoku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie mieszkania, do którego doszło 11 listopada w Warszawie przy al. 3 Maja. Jak wynika z policyjnych ustaleń zatrzymany 36-latek jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.
KSP -
Kierujący z narkotykami i pod ich wpływem wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Szklarskiej Porębie
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzewanemu o posiadanie marihuany. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których można było uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Mężczyzna kierował również autem będąc pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie testerem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Wrocław -
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
W niedzielę 15 listopada 2020 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KGP -
Sejneńscy policjanci kolejny raz pomogli
Sejneńscy policjanci kolejny raz zorganizowali akcję pomocową. Tym razem funkcjonariusze wsparli pacjentów miejscowego szpitala. Mundurowi zbierali produkty spożywcze. Dzisiaj przekazali je pacjentom placówki medycznej. Policjanci zapowiadają, że nadal mają energię i chęci do organizowania takich akcji.
Białystok -
Czy osoby przed drzwiami to na pewno pracownicy spółdzielni? Policjanci ostrzegają: uważaj na oszustów!
Oszuści znów działają na szkodę mieszkańców Wrocławia. Dwa bardzo podobne zdarzenia miały miejsce kilka dni temu w różnych częściach miasta. Schemat działania złodziei był niemal identyczny: podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, dwaj mężczyźni wchodzili do mieszkań, a następnie okradali niczego nieświadomych lokatorów. Ich łupem padło kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają: nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania!
Wrocław -
Mając dozór elektroniczny pijany uciekał przed policją - po pościgu został zatrzymany
Bardzo dobrze skoordynowane działania ostrołęckich policjantów pozwoliły za zatrzymanie kierowcy, który najpierw „palił gumę” autem na jednym z osiedli i jeździł niebezpiecznie w miejscu, gdzie znajdowały się osoby postronne. Bezmyślny kierowca na widok policjantów rzucił się do ucieczki pojazdem bez tablic rejestracyjnych. Po pościgu został zatrzymany, był pijany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie pierwszy raz naruszył prawo, o czym świadczy opaska elektroniczna systemu dozoru. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W najbliższym czasie czekają go surowe konsekwencje karne.
Radom -
Policjanci odzyskali skradzionego busa z przesyłkami kurierskimi
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali młodego głogowianina, który ukradł z ulicy busa z ładunkiem przesyłek kurierskich. Funkcjonariusze odzyskali pojazd i skradzione przesyłki. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.
Wrocław -
Trwają intensywne poszukiwania 76-latka
Policjanci z Żar już czwartą dobę prowadzą poszukiwania zaginionego 76-letniego Jana Łukasiewicza z Lubska. Mężczyzna 10 listopada wybrał się na grzyby w rejon miejscowości Dłużek. W poszukiwania zaangażowane są ogromne siły policyjne wspierane przez przedstawicieli innych służb.
Gorzów Wlkp. -
Napadli na lombard - wpadli w ręce kryminalnych
Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi we współpracy z policjantami Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 37 lat, którzy podejrzani są o rozbój w jednym z łódzkich lombardów na Bałutach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty prokuratorskie. Teraz za popełniony czyn grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Zatrzymani sprawcy oszustw metodą „na policjanta”
Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 19, 21 i 22-latka podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Mężczyźni od dwóch seniorek wyłudzili blisko 45 tysięcy złotych. 21 i 22-latek usłyszeli już dwa zarzuty oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast najmłodszy z mężczyzn zarzuty oszustwa oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu 21 i 22-latek trafili na 3 miesiące do aresztu.
Białystok -
Wspólnie walczmy z drogowym piractwem. Widziałeś? Reaguj!
Lubuscy policjanci ruchu drogowego analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dzięki tym nagraniom drogowi piraci już dalej nie pojadą!
Gorzów Wlkp. -
Pies miał trafić do schroniska – zaopiekował się nim policjant
Zgłoszenie dotyczyło biegającego w centrum miasta psa bez nadzoru. Jak się okazało, jego właściciel przyznał, że nie jest w stanie zapewnić mu należytej opieki. Suczka Hotina miała więc trafić do schroniska. W tej sytuacji sierż. Wojciech Cieślar nie pozostał obojętny. Owczarek niemiecki znalazła już nowy dach nad głową i opiekę u policjanta.
Opole -
Dzielnicowi pilotowali matkę z dzieckiem do szpitala
Dzielnicowi z Wawra błyskawicznie zareagowali na wezwanie matki dwutygodniowego dziecka, które miało problemy z oddychaniem. Przeprowadzili bardzo sprawny i bezpieczny pilotaż samochodu wiozącego matkę z dzieckiem do szpitala na Mokotów. Dzięki temu maleństwo bardzo szybko otrzymało profesjonalną pomoc medyczną.
KSP -
Szczęśliwy finał poszukiwań 52-latka
Policjanci z Krapkowic i Opola odnaleźli mężczyznę, który opuścił dom grożąc, że targnie się na swoje życie. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Już po godzinie odnaleźli zaginionego 52-latka. Szybkie działanie służb zapobiegło tragedii. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Opole

