Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policyjny pilotaż z ciężarną kobietą dotarł na czas
Policjanci krośnieńskiej drogówki kolejny raz pomogli w sytuacji, w której liczy się każda minuta. Po uzyskaniu informacji, iż w pojeździe stojącym w korku, spowodowanym zdarzeniem drogowym, znajduje się ciężarna, której odeszły wody płodowe, natychmiast zareagowali. Przyszli rodzice eskortowani przez policyjny radiowóz bezpiecznie i szybko dotarli do szpitala, gdzie kobieta uzyskała fachową pomoc lekarską.
Gorzów Wlkp. -
Potrzebna pomoc dla Agaty Paciorek
Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe na rzecz naszej koleżanki Agaty Paciorek, u której stwierdzono raka piersi. Leki, które potrzebne są na podjęcie leczenia immunologicznego z chemioterapią nie są refundowane. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc.
KSP -
Potężne uderzenie w przestępczość narkotykową na Dolnym Śląsku
Zatrzymanie 6 osób, w tym 3 chemików, zlikwidowanie 3 laboratoriów narkotyków syntetycznych, przejęcie amfetaminy, metamfetaminy oraz prekursorów służących do ich produkcji, to efekt ostatnich działań policjantów CBŚP. Dzięki tym akcjom kilkaset tysięcy "działek" nie trafi na czarny rynek. Śledztwa nadzorowane są przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej oraz Prokuraturę Rejonową w Bystrzycy Kłodzkiej.
CBŚP -
Wjechał samochodem w dom
W budynek, w którym przebywał dziadek z dwojgiem wnucząt, nagle wjechał samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Świeciechów Duży, w gminie Annopol. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 30-letni kierujący volvo był trzeźwy. Najprawdopodobniej zasnął za kierownicą.
Lublin -
Zatrzymano nastolatka zamieszanego w oszustwa metodą „na policjanta”
W ręce kryminalnych z katowickiej komendy Policji wpadł 15-latek podejrzany o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Wpadł na gorącym uczynku, gdy odbierał kopertę, w której miało być blisko 17 tysięcy złotych. Przezorna seniorka zadzwoniła jednak na policję, a do koperty włożyła ulotki i gazety. Śledczy ustalili, że zatrzymany nastolatek zamieszany jest także w inne oszustwa podobną metodą.
Katowice -
Zniszczył wapienne figury przed kościołem, a na miejscu zostawił butelkę po alkoholu i buta
Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu wrocławskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia znajdującego się przy jednym z obiektów sakralnych. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że 49-latek wszedł pod osłoną nocy na teren przykościelny i zniszczył znajdujące się tam wapienne figury. Mężczyzna ten w chwili zdarzenia był pijany, a na miejscu pozostawił po sobie butelkę po alkoholu oraz buta. Po kilku godzinach trafił do policyjnego aresztu i teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Dzielnicowi odnaleźli zaginionego mężczyznę
Policjanci z II Rewiru Dzielnicowych widzewskiego komisariatu odnaleźli zaginionego, schorowanego mężczyznę. Dzięki szeroko zakrojonym poszukiwaniom 74-latek bezpiecznie wrócił do domu pod opiekę najbliższych.
Łódź -
Policjanci uratowali życie młodej kobiety
Doskonałe rozpoznanie oraz znajomość mieszkańców swojego rejonu przez dzielnicowego aspiranta sztabowego Grzegorza Malarowicza pozwoliło na szybkie ustalenie i udzielenie pomocy ratującej życie mieszkance gminy Biała Rawska. Szybkie i profesjonalne działanie policjantów Wydziału Kryminalnego zapobiegło tragedii.
Łódź -
Policjantka jadąc z rodziną zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który nie miał uprawnień
Szybka reakcja policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, która w czasie wolnym od służby zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy i być może zapobiegła tragedii. 41-letni obcokrajowiec, który jechał „zygzakiem” miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszka uniemożliwiła kierującemu dalszą jazdę. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez wymaganych uprawnień usłyszy zarzuty. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.
Gdańsk -
Podziękowanie dla policjantów za zabezpieczenie protestów
Do tczewskich policjantów wpłynęło podziękowanie od jednego z mieszkańców, za ich zaangażowanie podczas ostatnich protestów na terenie miasta. Autor podziękowań w przesłanym do komendy mailu napisał „pragnę podziękować tczewskiej policji za profesjonalne i odpowiedzialne zachowanie w trakcie ostatnich protestów na ulicach miasta. Policjanci wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie”.
Gdańsk -
Policjanci pomogli otworzyć zatrzaśnięte auto, w którym było niemowlę
Dzielnicowi z Inowrocławia pomogli matce zatrzaśniętego w aucie niemowlaka dostać się do środka. Bezpieczie wybili szybę w oknie i wyciągnęli torebkę, w której były kluczyki. Dzięki funkcjonariuszom, już po chwili, płaczący maluch trafił w ramiona mamy.
Bydgoszcz -
Napadł ze śrubokrętem na kobietę
W piątkowe popołudnie, na wniosek policji i prokuratora, sąd aresztował 33-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju ulicznego na 25-letniej kobiecie. Gliwiccy policjanci, otrzymawszy zawiadomienie od roztrzęsionej mieszkanki miasta, natychmiast rozpoczęli intensywne śledztwo i mimo szczątkowych informacji bardzo szybko wytypowali, namierzyli oraz zatrzymali sprawcę. Jako recydywiście grozi mu 12 lat więzienia.
Katowice -
Podziękowania za służbę
„Dziękuję, że dbasz o nasze bezpieczeństwo…” - to kolejne słowa podziękowań, jakie wpłynęły do naszej komendy. Tym razem od kilkuletniego Kajtka. Taki drobny gest wdzięczności za służbę zawsze cieszy i daje dużo satysfakcji. Zobaczcie jaką piękną pracę nam wysłał.
Opole -
Chciał skoczyć z 25-metrowego komina. Policjanci nie dopuścili do tragedii
Przed weekendem jaworzanin wspiął się na 25-metrowy komin i groził, że z niego skoczy. Do akcji wkroczył policyjny negocjator, jaworscy mundurowi oraz służby ratownicze. Dzięki ich zaangażowaniu i szybkości działania desperat, który próbował popełnić samobójstwo, trafił pod opiekę lekarzy.
Wrocław -
Areszt dla narkotykowego plantatora
Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli na terenie województwa śląskiego marihuanę o czarnorynkowej wartości 870 tysięcy złotych. Zatrzymany został 24-letni plantator konopi, który wkrótce zamierzał wprowadzić narkotyki do obrotu, trafił już do aresztu.
Kraków -
Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latki
Policjanci z Żagania otrzymali informację o zaginięciu schorowanej 37-latki. Ogłoszony został alarm dla całej jednostki. Kobieta została odnaleziona dzięki pomocy jednego z mieszkańców. Funkcjonariusze wiedzą, że podczas zaginięć osoby kluczową rolę odgrywa czas, dlatego na każdy niepokojący sygnał odpowiadają natychmiastową reakcją.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali podejrzanego o zabójstwo w noc sylwestrową
Kryminalni z komendy w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 59-latka w trakcie sylwestrowej nocy. Rudzianin i jego partnerka zorganizowali sobie mocne alibi, jednak stróże prawa nie dali się zwieść. Śledczy przez 10 miesięcy składali kolejne części układanki, które obaliły alibi sprawcy. Teraz grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.
Katowice -
Ukrywał się 20 lat, został zatrzymany w Białogardzie
Upór i zaangażowanie w prowadzenie sprawy oraz analizowanie wszelkich poczynionych ustaleń, przyczyniło się do zatrzymania 49-letniego mężczyzny, który od 20 lat ukrywał się przed organami ścigania. Za poszukiwanym wydano trzy listy gończe. Policjanci zatrzymali go na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Katowice -
Policjanci zabezpieczyli blisko 50 kilogramów narkotyków
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 20-latek w wynajmowanym mieszkaniu posiadał blisko 47 kg klefedronu, ponad 2 litry płynnej amfetaminy oraz ok. 1,70 kg siarczanu amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
KSP -
„Łowcy cieni” zatrzymali podejrzanego o kierowanie gangiem
Policjanci CBŚP zatrzymali 38-letniego Jakuba Z. Mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi. Jednocześnie był też w zainteresowaniu policjantów CBŚP, ponieważ podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie na ogromną skalę fałszowali dowody osobiste i prawa jazdy różnych krajów, karty pobytu cudzoziemców, różnego rodzaju świadectwa, zezwolenia i zaświadczenia. Śledztwo dotyczące fałszowania dokumentów nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku.
CBŚP -
W Dzień Wszystkich Świętych na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje zapłonęły znicze i zabrzmiał Dzwon Pamięci
Oficer Łącznikowy Policji w Federacji Rosyjskiej wraz z delegacją Ambasady RP w Moskwie złożyła kwiaty i zapaliła znicze na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.
KGP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że kontrola osobista wykonywana przez policjanta jest szczegółowo opisana w prawie? (część IV)
KGP -
Dzieci przebywające na kwarantannie domowej dziękują policjantom za to, że odwiedzają je każdego dnia
Wszyscy mamy świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus. Każdego dnia policjanci ryzykując zakażeniem tym groźnym patogenem, dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Mundurowi codziennie realizują wiele zadań, aby opanować rozprzestrzenianie się epidemii. Sprawdzają między innymi, czy osoby objęte kwarantanną domową pozostają w miejscu zamieszkania. Wiele z nich to dzieci, które jak nikt inny potrafią wywołać na twarzach funkcjonariuszy uśmiech. Wystarczy słowo dziękuję, radość okazana na widok policjanta, czy kolorowy rysunek stworzony specjalnie dla mundurowych. Takich drobnych gestów jest sporo, a każdy dodaje nowych sił policjantom do dalszej pracy na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.
Wrocław -
Uczcili pamięć poległych policjantów
W piątek, przed 1 listopada br., Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z zastępcami nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem i nadinsp. Kamilem Brachą w imieniu kierownictwa polskiej Policji, wszystkich policjantów i pracowników Policji złożyli kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem „Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska” oraz przed Tablicą Pamięci w siedzibie KGP. W piątek znicze zapłonęły także na wojskowych Powązkach, gdzie w Alei Zasłużonych spoczywają prochy byłego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały. To wyraz hołdu pamięci wszystkim poległym policjantom, złożony z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
KGP -
Zmarł ks. kanonik Mirosław Dragiel - Kapelan Policji garnizonu mazowieckiego
Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci ks. kanonika Mirosława Dragiela, który od wielu lat był kapelanem mazowieckich policjantów.
Radom -
Ukradli ponad tonę łososia. 6 osób usłyszało zarzuty
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 6 osób, które wspólnie kradły rybę z zakładu pracy. Policjanci ustalili, że właściciel stracił ponad tonę łososia i poniósł straty w wysokości 56 tys. zł. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży i wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im do 5 lat więzienia
Gdańsk -
W hołdzie zmarłym i pomordowanym policjantom
Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jak co roku stał się okazją do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej. W imieniu policjantów śląskiego garnizonu pamięć zmarłych uczcił Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. W uroczystości wzięła również udział Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” Teresa Bracka oraz reprezentujący Wojewodę Śląskiego gen. bryg. w st. spocz. dr Tomasz Miłkowski.
Katowice -
Policjanci zatrzymali po pościgu dwóch sprawców kradzieży samochodu
Dzięki dynamicznej akcji pościgowej policjantów ruchu drogowego lubińskiej komendy, do celi w komendzie trafili dwaj mieszkańcy Zgorzelca. Mężczyźni nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Okazało się bowiem, że jechali skradzionym wcześniej z terenu Wrocławia samochodem osobowym o wartości 32 tysięcy złotych. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. W trakcie czynności procesowych, wykonywanych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, ustalono, że podejrzani mają dodatkowo na koncie kradzież trzech innych samochodów. Decyzją sądu sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Wrocław -
Jechał i pił - zatrzymał go dzielnicowy na wolnym
Dzielnicowy z bielskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany 58-latek wsiadł za kierownicę volkswagena i jeszcze w trakcie jazdy pił alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Białystok -
Podziękowania za odzyskanie samochodu
Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęły podziękowania dla policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Mieszkańcy Lublina docenili profesjonalizm i szybkość działań podjętych przez funkcjonariuszy. Ich efektem było zatrzymanie sprawców i odzyskanie skradzionego samochodu.
Lublin
