Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zarzuty dla właściciela niebezpiecznych psów
Pod koniec września br. w jednym mieszkań przy ul. Lelewela w Przemyślu doszło do tragicznego zdarzenia. 12-letni chłopiec został zaatakowany przez dwa niebezpieczne psy. Obrażenia, jakich doznał były poważne i niestety jego życia nie udało się uratować. Właściciel psów wczoraj usłyszał zarzuty. 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Rzeszów -
Kradzionym samochodem potrącił rowerzystę
Zgierscy policjanci zatrzymali 36-latka, który kradzionym bmw potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-letni rowerzysta, pomimo podjętej reanimacji, zmarł.
Łódź -
Policjant na urlopie odzyskał skradziony samochód i zatrzymał podejrzanego o jego kradzież
Policjant z komisariatu w Kruszynie podczas urlopu wypoczynkowego odzyskał samochód skradziony na terenie Legnicy. Wspólne działania z funkcjonariuszami będącymi w służbie przyniosły ponadto efekt w postaci zatrzymania osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Sprawcy za kradzież pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
„Oddaje krew z chęci niesienia pomocy innym ludziom..” – mówi dzielnicowy z Juraty
„Oddaję krew z chęci niesienia pomocy innym ludziom. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia..” – mówi dzielnicowy z Juraty sierż. szt. Mariusz Darga, który otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
Gdańsk -
Pomogli starszej pani wrócić do domu
Zdezorientowana, zagubiona i wystraszona seniorka nie potrafiła wieczorem wrócić do swojego domu. Pomogli jej dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Centrum.
Kraków -
Próbował zmusić policjanta do odstąpienia od wykonywanych czynności - zapłaci ponad 15 tys. zł kary
Ponad 15 tysięcy złotych musi zapłacić 24-latek, który we wrześniu 2018 roku został zatrzymany przez policjantów z Jeleniej Góry i strażników leśnych w Sosnówce w powiecie jeleniogórskim. Mężczyzna próbował wjechać w funkcjonariuszy i w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Dodatkowo motocyklista został ukarany za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody.
Wrocław -
Podziękowania dla siemiatyckich policjantów
Do Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wpłynęły podziękowania dla policjantów. Jak pisze wdzięczna mieszkanka gminy Drohiczyn: "na komendzie w Siemiatyczach pracują tak wspaniali funkcjonariusze". Takie podziękowania są dla nas wyrazem największego uznania.
Białystok -
Policjant z katowickiego oddziału prewencji Mistrzem Polski w Ju-Jitsu
W Mysłowicach w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu. Sierżant sztabowy Rafał Riss z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zdobył tytuł Mistrza Polski w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. To kolejny medal w dorobku policjanta, który odnosi sukcesy nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.
Katowice -
Szczeciński policjant udzielił seniorce pomocy przedmedycznej
To była naturalna, szybka reakcja. Nie było miejsca na zastanawianie się – skromnie podsumował swoją interwencję policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. sztab. Patryk Szwabowicz, który wczoraj po południu w czasie wolnym od służby udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która po upadku doznała urazu głowy.
Szczecin -
Finał głośnej interwencji wobec olsztyńskiej zawodniczki muay thai
Policjant, który w dniu 7 kwietnia 2020 r. podjął interwencję wobec 22-letniej zawodniczki boksu tajskiego, nie przekroczył swoich uprawnień. Swoich uprawnień nie przekroczyli również komentujący tę interwencję w imieniu Policji: oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkom. Rafał Prokopczyk oraz Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Olsztyn -
Podziękowania dla policjantów
Do janowskiej komendy wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Lublina dla policjantów janowskiej komendy, a w szczególności dla st. sierż. Anny Kanty-Trybalskiej, sierż. Damiana Chmiela oraz asp. szt. Rafała Urbaniaka, za odnalezienie zagubionych w lesie grzybiarzy.
Lublin -
Wyszła z domu i nie potrafiła wrócić
Gorzowscy policjanci szybko odnaleźli starszą, schorowaną kobietę, która wyszła w kapciach z domu i nie potrafiła do niego samodzielnie wrócić. Do poszukiwań ruszył także przewodnik z psem. Informacja trafiła do kierowców taksówek i miejskiego zakładu komunikacji. Policjanci zauważyli 79-latkę na jednej z ulic w centrum miasta. Kobieta była bardzo wdzięczna za pomoc.
Gorzów Wlkp. -
Ponad 10 kg zabezpieczonych środków i 11 zatrzymanych osób. Uderzenie w lokalną przestępczość narkotykową
Walka z przestępczością narkotykową wymaga wiele cierpliwości i poświęcenia ze strony policjantów, którzy na bieżąco śledzą czarny rynek narkobiznesu i każda uzyskana przez nich informacja jest szybko weryfikowana. Tylko we wrześniu ostródzcy kryminalni zajmujący się zwalczaniem tej przestępczości zatrzymali 11 osób i zabezpieczyli ponad 10 kg środków odurzających.
Olsztyn -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego sprawcę kolizji
Policjant radomszczańskiej komendy będąc poza służbą zatrzymał 58-letniego kierującego, który wcześniej spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca zdarzenia drogowego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
Łódź -
Już 8 razy oddał osocze po pokonaniu COVID-19
Policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie jest honorowym krwiodawcą od 1996 roku. Od tego czasu wielokrotnie oddawał krew. Po przechorowaniu COVID-19 już ośmiokrotnie oddał osocze „ozdrowieńca” dla chorych na koronawirusa.
Bydgoszcz -
Ćwiczenia służb na lotnisku w Lublinie
Wczoraj na terenie lotniska odbył się pierwszy epizod ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem Renegade/Sarex-20. Na płycie lotniska wylądował samolot przejęty przez terrorystów. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren lotniska, a policyjni negocjatorzy podjęli działania zmierzające do uwolnienia zakładników. Kolejne epizody ćwiczeń będą rozgrywane na terenie kilku województw w kraju. Ich organizatorem jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Lublin -
Zaginiony 84-latek odnaleziony przez strzeleckich policjantów
Według zgłoszenia starszy mężczyzna wyszedł z domu w nocy z 4 na 5 października br. i oddalił się w nieznanym kierunku. Policję zaalarmowała zaniepokojona wnuczka, która nie zastała mężczyzny w domu. Trwające kilkadziesiąt godzin poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Zaginiony został odnaleziony.
Opole -
Testy sprawnościowe dla kandydatów do Policji – przyjdź i poćwicz z nami
Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz Świebodzinie będzie można zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. Instruktorzy będą udzielać pomocy i wskazówek, aby każdy, kto zdecyduje się stanąć na linii startu toru sprawnościowego, pokonał go szybko i bez trudności.
Gorzów Wlkp. -
CSP honorowym "Patronem Bezpiecznych Dróg 2020"
Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otrzymało tytuł honorowego „Patrona Bezpiecznych Dróg 2020”. Do tego wyróżnienia jednostka została nominowana przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP. Nagrodę odebrała insp. Anna Rosół - Komendant CSP, podczas II Ogólnopolskiego Konwentu: „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.
CSP Legionowo -
Wyszedł z domu i nie powrócił – zaginięcia seniorów jako narastający problem społeczny
Osoby starsze stanowią coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Według badań publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) (1) liczba seniorów (2) w Polsce regularnie wzrasta. Przykładowo, w 2010 roku stanowili oni od 19,6% całej populacji, natomiast w roku 2018 roku wiek senioralny przekroczył już co czwarty mieszkaniec naszego kraju. Z uwagi na stan psychofizyczny i zmiany związane z procesami starzenia, seniorzy to osoby szczególnie podatne na różnego rodzaju wypadki i sytuacje zagrażające ich życiu czy zdrowiu. Przykładami takich zdarzeń są zaginięcia.
KGP -
Podziękowanie dla bieruńskich dzielnicowych
Kontrole osób objętych kwarantanną to od pewnego czasu dla policjantów stałe zadanie podczas służby. Mundurowi codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Kwarantanną objęci też są najmłodsi członkowie rodzin. Dla dzieci wizyty policjantów to urozmaicenie dnia i osobliwe przeżycia. Wdzięczność wobec dzielnicowych „za codzienną troskę i życzliwy uśmiech” wyraziła jedna z bieruńskich rodzin, która przebywała na kwarantannie. Policjanci otrzymali wykonaną przez milusińskich laurkę. Za ten miły gest bardzo dziękujemy.
Katowice -
Zatrzymanie sprawcy potrącenia rowerzysty
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w minioną środę potrącił rowerzystę na ul. Bonarka w Krakowie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Rowerzysta w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wobec kierowcy sąd zastosował tymczasowy areszt.
Kraków -
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji - kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Mimo wolnego dnia policyjny instynkt nie pozwolił dyżurnemu z wrocławskiej komendy miejskiej zignorować nietypowego zachowania kierowcy, który pod jego balkonem doprowadził do kolizji. Siedzący za kierownicą mężczyzna, jak gdyby nic, odjechał z miejsca zdarzenia i zatrzymał się dopiero w jednej z bocznych uliczek. Funkcjonariusz szybko wybiegł z budynku i zatrzymał mężczyznę, a następnie wezwał na miejsce patrol. Okazało się, że 41-letni kierowca ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Wrocław -
Hałda śmieci na drodze - policjanci ustalili, kto mógł je podrzucić
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie ustalili dane dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrzucenie odpadów na drogę powiatową w powiecie lubińskim oraz tereny zielone bezpośrednio do niej przylegające. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Parszowice w nocy z 25 na 26 czerwca br. Ciężka i żmudna praca operacyjna ścinawskich policjantów doprowadziła ich do 25-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego i jego 48-letniego kolegi z powiatu wrocławskiego. Obaj usłyszeli już zarzuty. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Szkolenie policyjnych stermotorzystów
Na wodach Zalewu Zembrzyckiego w Lublinie odbyło się wczoraj szkolenie policyjnych sterników z lubelskiego garnizonu Policji. Blisko 20 policjantów realizujących zadania na wodach i terenach przywodnych pod okiem instruktorów doskonaliło swoje umiejętności. Prowadzenie działań ratowniczych przy ograniczonej widoczności, czy bezpieczna ewakuacja osoby poszkodowanej to tylko niektóre z praktycznych zadań.
Lublin -
Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego
Wracająca po służbie do domu sierż. Małgorzata Doliniec przejeżdżając samochodem przez miejscowość Bąkowo, w powiecie gdańskim, zauważyła nietrzeźwego kierowcę auta, po czym go zatrzymała. 19-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie 2 promile alkoholu. Teraz za swoje postępowanie poniesie on odpowiedzialność karną.
Gdańsk -
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali kilkanaście osób do spraw oszustw związanych z obrotem samochodami. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy od ponad roku rozpracowywali grupę, której liderem był znany im 45-letni bydgoszczanin. Mężczyzna oraz jego bliski współpracownik zostali aresztowani.
Bydgoszcz -
Zatrzymany za doprowadzenie 14-latki do poddania się innej czynności seksualnej
Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z V komisariatu zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna, kontaktując się z 14-latką poprzez media społecznościowe doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej. Zatrzymany usłyszał zarzuty w recydywie. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Lublin -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Zasadę, która mówi o tym, że policjantem się jest, a nie bywa, potwierdził szybkim i zdecydowanym działaniem funkcjonariusz służby kryminalnej z żarskiej komendy. W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego, który pomimo zakazu wsiadł za kierownicę. Mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.
Gorzów Wlkp. -
63-latka bezpodstawnie wezwała Policję
Prawie 2 promila miała mieszkanka powiatu łańcuckiego, która w sobotę nad ranem zawiadomiła o śmierci partnera. Informacje okazała się fałszywa. Kobieta wraz z pijanym znajomym, oczekiwali od funkcjonariuszy „podwózki” do domu.
Rzeszów
