Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Psy do zadań specjalnych w w akcji
Niespełna miesiąc po zdaniu pierwszego egzaminu psy policyjne szkolone metodą mantrailingu mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas akcji poszukiwawczej prowadzonej na terenie woj. lubelskiego. Zaginionym był 86-letni mieszkaniec miejscowości Świdnik. Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony.
CSP Legionowo -
Próbowała się podpalić – uratowało ją dwóch sierżantów z Żabna
Kiedy sierżant sztabowy Paweł Wójcik ze starszym sierżantem Danielem Majchrowskim z Komisariatu Policji w Żabnie rozpoczynali jedną z ostatnich służb, nie przypuszczali, że będzie miała ona tak dramatyczny przebieg. To był dla nich prawdziwy egzamin i dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji uratowali 41-latkę, która chciała spalić się żywcem.
Kraków -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że przy zatrzymaniu i doprowadzeniu osoby do komendy, policjanta obowiązuje prawem określony algorytm działania?
KGP -
Ogromne uderzenie w narkobiznes- śląscy policjanci przechwycili narkotyki warte kilka milionów
To kolejne, a jednocześnie największe w tym roku uderzenie śląskich policjantów w narkobiznes. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z Chorzowa zatrzymali 26-latka z Katowic. W jego mieszkaniu i piwnicy mundurowi odnaleźli aż 75 kg różnych narkotyków: marihuany, amfetaminy, kokainy i ecstasy. Przechwycone narkotyki cechowały się bardzo wysokim stopniem czystości. Ich czarnorynkowa wartość to kilka milionów złotych. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Katowice -
Po raz trzeci zorganizowali zbiórkę krwi
Ustrzycka policja wspólnie z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, już po raz trzeci zorganizowała zbiórkę krwi. Ważne jest wspieranie takich akcji, ponieważ liczy się każda kropla, bo nigdy nie wiadomo, czy nam nie będzie kiedyś potrzebny ten życiodajny płyn. Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.
Rzeszów -
,,Kontra” i ,,Mango” bohaterowie tuszyńskiej Policji systematycznie szkolą swoje umiejętności.
Czworonożni funkcjonariusze od lat wspierają działania policjantów i zasilają szeregi policji powiatu łódzkiego wschodniego. Wraz ze swoimi przewodnikami asp. szt. Grzegorzem Kisiel i asp. Robertem Wójt systematycznie trenują i szlifują swoje umiejętności. Tropią, wskazują drogę ucieczki czy ukrycia się przestępcy. W niezawodnym duecie ze swoim przewodnikiem patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo a jeśli będzie potrzeba obezwładniają nawet najgroźniejszego przestępcę. Ich opiekunowie dbają o szkolenie swoich pupili, w którym wczoraj mogliśmy osobiście uczestniczyć.
Łódź -
Policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł
W takich interwencjach liczy się przede wszystkim czas, ale także opanowanie i profesjonalizm podejmowanych działań. Wykazali się tym dwaj policjanci bytomskiej komendy. Asp. sztab. Piotr Szywiński oraz sierż. sztab. Marcin Ławiński pomogli mężczyźnie, który zasłabł i leżał na chodniku.
Katowice -
Wzięły udział w konkursie, by pomóc choremu synkowi policjantki
W ostatnią sobotę września na terenie świętochłowickich Wież KWK Polska odbyła się Industriada, której organizatorem było Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Podczas wydarzenia przedstawicielki Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wzięły udział w konkursie pt. „Zaprojektuj swoją sylwetkę modową”. Zdobyły zaszczytne, II miejsce.
Katowice -
30. rocznica utworzenia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Trzy dekady temu, na mocy podpisanego 10 września 1990 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dniem 1 października 1990 r. została utworzona Wyższa Szkoła Policji z siedzibą w Szczytnie. Przez cały okres swojego istnienia, Uczelnia pełni ważną rolę w szkoleniu funkcjonariuszy. Jako jedyna szkoła w kraju kształci kadry oficerskie Policji. Z okazji tego Jubileuszu, insp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor WSPol skierowała list do całej społeczności akademickiej.
Akademia Policji w Szczytnie -
Ślubowanie policjantów
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 33 funkcjonariuszy. Wręczono także awanse, medale, odznaczenia i nagrody policjantom i pracownikom Policji.
Bydgoszcz -
Policjanci otrzymali podziękowania za znalezienie dzieci. Kilka porad dla rodziców
„… Chciałabym bardzo serdecznie podziękować policjantom z komisariatu w Ustce, którzy 30 sierpnia 2020 r. ok. godz. 17.00 odpowiedzieli na moje zgłoszenie o zagubieniu się dwójki dzieci w Poddąbiu i błyskawicznie udzielili nam pomocy. Dziękuję za empatię i poważne potraktowanie sprawy. Jestem bardzo wdzięczna za udzieloną pomoc". Tymi słowami swoje podziękowania wyrażała matka 8-letniej dziewczynki i 10-letniego chłopca, które zagubiły się w nadmorskiej miejscowości. Policjanci znaleźli dzieci na promenadzie.
Gdańsk -
Paramedyk 2020 – konferencja, warsztaty i panele eksperckie
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński otworzył tegoroczną edycję paramedyka. Z uwagi na pandemię koronawirusa, w tym roku paramedyk musiał zostać przeniesiony do sieci, konferencja, warsztaty i panele eksperckie odbywały się online.
Gdańsk -
187 km/h w oku kamery na krajowej szesnastce
Policjanci z augustowskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania „Szesnastka w oku kamery”. Mundurowi na tym odcinku drogi zatrzymali aż 34 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca bmw, która jechała z prędkością 187 km/h.
Białystok -
Poważne skutki „podróżowania w bagażniku”
17-letni chłopak z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak samochód kierowany przez 18-latka uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci, 17-latek dla żartów, podróżował w bagażniku seata.
Łódź -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Policjanci prowadzili poszukiwania za 74-letnią mieszkanką powiatu zamojskiego. Kobieta wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu zaginięcia odnaleźli ją zamojscy policjanci. Kobieta była przemoczona, zmarznięta i nie wiedziała, gdzie się znajduje, jednak na szczęście nic poważnego jej się nie stało.
Lublin -
Policyjne ślubowaniem okiem Opolskiego Rekruta
W kolejnym odcinku Opolskiego Rekruta przyjrzeliśmy się emocjom jakie towarzyszom młodym policjantom w trakcie ich ślubowania. Często dla nich to zwieńczenie starań, przełomowy moment i podniosła chwila w jednym. Zobaczcie, co o tym doświadczeniu mówią sami zainteresowani.
Opole -
Próbował oszukać seniorkę tzw. metodą na policjanta
Kilka dni temu skierniewiccy policjanci z pomocą jednej z placówek bankowych zapobiegli oszustwu metodą "na policjanta". Zatrzymanie oszusta skutecznie przeszkodziło mu w skrzywdzeniu jednej z mieszkanek powiatu skierniewickiego. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany.
Łódź -
Policjanci pomogli zagubionej starszej kobiecie dotrzeć do miejsca zamieszkania
Dyżurny komisariatu kolejowego we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, która cierpi na zanik pamięci i ma problem z powrotem do domu. Jej losem zainteresował się przypadkowy przechodzień, który wezwał pomoc. Policjanci szybko ustalili, gdzie mieszka rodzina seniorki i przekazali ją w bezpieczne ręce.
Wrocław -
Ponad 16 kg narkotyków oraz poszukiwany dwoma listami gończymi w rękach bełchatowskiej Policji
Dobrze zorganizowana akcja bełchatowskiej policji doprowadziła do przejęcia ponad 16 kilogramów marihuany oraz 22 gramów haszyszu. Kryminalni zatrzymali również 56-letniego właściciela narkotykowego biznesu. Podejrzany to osoba poszukiwana dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci namierzyli go na terenie wynajętej posesji w województwie mazowieckim, gdzie mężczyzna ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości zajmował się narkotykowym procederem.Teraz najbliższy czas spędzi za kratami.
Łódź -
Ruszyli z kopyta na pomoc choremu Antosiowi
Wrocławski policjant sierż. Michał Dardziński wraz z zaprzyjaźnionym właścicielem stajni ruszyli konno nad polskie morze, żeby pomóc 14-miesięcznemu Antosiowi z zaburzeniami hematologicznymi i choremu na zespół TAR. Mają do pokonania trasę 450 km, która zakończy się w Grzybowie. Aktualnie zostało podróżnikom ok. 100 km do zamierzonego celu.
Wrocław -
Kolejne zarzuty w sprawie tzw. karuzeli podatkowej
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili kolejne osoby wchodzące w skład zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej nienależny podatek VAT. Zarzuty korupcyjne usłyszał 3 osoby, z których 1 trafiła do aresztu. W wyniku przestępczej działalności podejrzanych Skarb Państwa stracił co najmniej 1 mln zł. Ponadto sprawcy usiłowali wyłudzić kwotę ponad 1 mln 300 tys. zł.
Katowice -
Kolejny areszt za czynną napaść na funkcjonariuszy
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas wykonywania czynności służbowych w jednym z mieszkań w Żaganiu zostali zaatakowani przez właściciela tego mieszkania. Decyzją sądu 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Nie ma społecznego i prawnego przyzwolenia na zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe.
Gorzów Wlkp. -
Strzeleccy policjanci spełniają marzenia
Policjanci ze Strzelec Opolskich postanowili spełnić jedno z marzeń 12-letniego Kacpra. Chłopiec od kilku tygodni walczy o powrót do zdrowia po poważnej chorobie. Parę dni temu obchodził swoje urodziny. Z tej okazji, przyjaciele oraz sąsiedzi, odwiedzili Kacpra aby złożyć mu życzenia oraz okazać wsparcie. Wśród gości nie mogło zabraknąć policjantów ze strzeleckiej komendy. Funkcjonariusze pokazali mu prawdziwy radiowóz, jego wyposażenie i policyjne akcesoria używane w codziennej służbie. Chłopczyk dostał również tort z logiem Policji.
Opole -
40-lecie Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku obchodzą 40-lecie swojej działalności. Ci doskonale wyszkoleni funkcjonariusze uczestniczą w najpoważniejszych akcjach na terenie całego kraju. Często narażając swoje życie i zdrowie. Wczoraj, dalszych sukcesów życzył im Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc oraz Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA inspektor Dariusz Zięba.
Białystok -
Groźna kolizja w Suchedniowie. Wśród pasażerów kozy
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Suchedniowie. W kolizji brały udział trzy samochody. Nie byłoby w sprawie niczego szczególnego gdyby nie fakt, że pojazdem sprawczyni oprócz ludzi podróżowały dwie kozy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 20-latka z powiatu opatowskiego straciła prawo jazdy. Może również spodziewać się kary grzywny.
Kielce -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi
70 krzaków konopi i ponad 4 kilogramy gotowej marihuany zabezpieczyli kluczborscy kryminalni. Plantacja konopi znajdowała się w gminie Wołczyn. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 150 000 zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 lat. Sąd wobec jednego nich zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.
Opole -
Zwolnij dla bezpieczeństwa pieszych. Policjanci zakończyli jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy
Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, to jeden z priorytetów dla policjantów, szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego. We wtorek funkcjonariusze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczna jazdę kierowcy samochodu dostawczego, który jadąc drogą krajową numer 22 przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.
Gorzów Wlkp. -
Był pijany i strzelał w pokoju hotelowym z broni hukowej
Policjanci interweniowali wobec pijanego klienta hotelu w Bartoszycach. Mężczyzna strzelał z broni hukowej w zajmowanym pokoju. O interwencję poprosiła pracownica hotelu, po tym jak otrzymała informację od zaniepokojonego hałasem lokatora innego pokoju. Pijany 54–latek strzelał w pokoju, bo – jak twierdził - ktoś na parkingu podchodził do jego samochodu. Mężczyzna popełnił dwa wykroczenia, jedno przeciw ustawie o broni palnej i amunicji, kolejne przeciw ustawie kodeks wykroczeń.
Olsztyn -
Podpalił dom. Zatrzymany dzięki działaniom Policji
Podpalił mieszkanie w budynku wielorodzinnym, po czym wyszedł i odjechał na rowerze. 18-latek został szybko ustalony i zatrzymany przez policjantów. Za sprowadzenie pożaru, który zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy.
Gorzów Wlkp. -
Wykorzystali trudną sytuację 18-latki i zarabiali na jej prostytucji
Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi zatrzymali dwóch sutenerów w wieku 32 i 38 lat. Młodszy z nich wykorzystał trudne położenie życiowe 18-latki i zwerbował ją do uprawiania prostytucji, a następnie obaj mężczyźni zarabiali na tym przestępczym procederze traktując kobietę jak „żywy towar”. Obaj usłyszeli zarzut handlu ludźmi. Grozi im do 15 lat więzienia.
Katowice

