Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Oszustka, która chciała wyłudzić 40 tys. zł została zatrzymana
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-letnia oszustka, która metodą "na wypadek chciała wyłudzić od starszej kobiety 40 tys. złotych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy wydziału kryminalnego konińskiej Policji oraz czujności rodziny niedoszłej ofiary, podejrzana została zatrzymana. Za kratkami może spędzić nawet 8 lat.
Poznań -
Policjanci pomogli uratować 5-letniego chłopca
Mały chłopiec, który jechał z rodzicami na wakacje, przestał nagle oddychać i stracił przytomność. Przerażeni rodzice zatrzymali się na poboczu autostrady. Tę sytuację zauważyli policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Jeden z policjantów przywrócił oddech dziecku, drugi podał dokładną lokalizację ratownikom medycznym.
Rzeszów -
Policjanci ustalili sprawcę wyrzucenia śmieci w terenie zielonym
Prawdziwą bombę ekologiczną przyrodzie i zamieszkującym Wał Rudę osobom zafundował jeden z mieszkańców tej małej wioski w gminie Żabno. Pozbył się sterty plastikowych śmieci, zrzucając je z ciężarówki, na łono natury. Na szczęście na jego trop wpadli policjanci i dzięki ich determinacji mężczyzna odpowie za nielegalne pozbycie się odpadów.
Kraków -
Odbył się półfinał konkursu „Najbezpieczniejszy młody kierowca”
Zakończył się polski półfinał trzeciej edycji konkursu zorganizowanego przez Polski Związek Motorowy pn. „Najbezpieczniejszy młody kierowca”, którego partnerem merytorycznym było Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Tegoroczny Europejski Finał przedsięwzięcia pn. „FIA Region I International Best Young Driver”, odbędzie się 17 października na Torze Modlin.
KGP -
Odyseja w Radomiu
Już za kilka miesięcy do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu trafi Odyseja. To półtoraroczna suczka rasy owczarek belgijski malinois maści płowej. Jej rodzice mają europejskie korzenie, pochodzą z holenderskiej hodowli. Zakupiona przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, została przekazana na tresurę indywidualną doświadczonemu instruktorowi z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
Radom -
Nikoś znowu potrzebuje naszej pomocy!
Nikodem jest siostrzeńcem dzielnicowego z Namysłowa. Urodził się ze złożoną wadą serca. Już raz pomagaliśmy jego rodzicom, ogłaszając zbiórkę nakrętek na leczenie małego chłopca. Niestety stan serduszka znowu się pogorszył i mały „wojownik” znów potrzebuje pomocy. Razem możemy więcej!
Opole -
Narkotyki miały być sprzedane w nadmorskich miejscowościach
Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję. Narkotyki miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Podczas zatrzymania dwóch mężczyzn, jeden z nich podjął próbę ucieczki ulicami nadmorskiego kurortu. Został zatrzymany chwilę potem, a następnie obu doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie po wszczęciu śledztwa, przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków.
CBŚP -
Policjanci ratowali ludzi z płonącej kamienicy
Policjanci z łęczyckiej komendy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru kamienicy. Dzięki ich szybkiej reakcji zaalarmowani mieszkańcy mogli bezpiecznie opuścić płonący budynek. Niestety przez rozprzestrzeniający się ogień i kłęby dymu, pomimo determinacji stróżów prawa i jednego z mieszkańców nie udało się uratować 66-letniej kobiety. Wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach pożaru wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich stróżów prawa pod nadzorem miejscowej prokuratury.
Łódź -
Polscy policjanci w Czechach
W dniu dzisiejszym dwójka polskich policjantów, na mocy porozumienia między Prezydium Policji Republiki Czeskiej a Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej o realizacji wspólnych patroli, rozpoczęła służbę patrolową na terenie Republiki Czeskiej w miejscowości Mlada Boleslav.
KGP -
Policjanci zatrzymali księgową podejrzaną o kradzież kilkuset tysięcy złotych
Policjanci zatrzymali 64-letnią mieszkankę Gdyni, która w ciągu 4 lat pracy w jednej z gdańskich szkół ukradła prawie 240 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.
Gdańsk -
81. rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września w godzinach porannych pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża w Gdańsku odbyły się uroczystości związane z obchodami 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tegoroczne uroczystości na Westerplatte zostały zorganizowane przez Wojsko Polskie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym Prezydent RP Andrzej Duda. Obecni byli również Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejem Łapińskim, a także przedstawiciele władz samorządowych i służb. W uroczystościach w Wieluniu, przy reliktach zniszczonego przez hitlerowców kościoła farnego, uczestniczył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Gdańsk, Łódź -
Policyjna grupa Speed nie zwalnia tempa. Kolejni piraci drogowi namierzeni przez funkcjonariuszy
Pomimo wielu apeli policjantów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wciąż pojawiają się piraci drogowi, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, realizując zadania w ramach grupy Speed, tylko podczas jednej służby zatrzymali kilku kierujących, którzy w sposób rażący przekroczyli obowiązujące limity prędkości. Niechlubnym rekordzistą, który został namierzony przez funkcjonariuszy, był kierujący samochodem osobowym, który drogą S3 pędził 221 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h.
Wrocław -
Łódzcy policjanci mistrzami Europy w trójboju siłowym
Dwóch funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi stanęło na najwyższych stopniach podium w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym. Lżejszy z policjantów w kategorii do 90 kg łącznie osiągnął 540 kg, a jego o 10 kilogramów cięższy kolega 662,5 kg. Gratulujemy znakomitej formy i osiągniętych rezultatów. Życzymy kolejnych sukcesów!
Łódź -
Uderzenie w przestępczość narkotykową
Skuteczne działania bełchatowskich policjantów doprowadziły do przejęcia blisko 2,5 kilograma suszu marihuany oraz zlikwidowania plantacji zakazanej rośliny. Kryminalni zatrzymali też właściciela narkotykowego biznesu. W pomieszczeniu zajmowanym przez 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli przyrządy służące do wytwarzania narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt.
Łódź -
Potężny pocisk artyleryjski w Bobrownikach Wielkich
W ostatni dzień wakacji operator koparki, podczas pracy w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich, wykopał potężny niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski armatohaubicy.
Kraków -
Poszukiwany zatrzymany w Australii jest już w polskim areszcie
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zajmujący się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców, ustalili miejsce ukrywania się 42-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi, europejskim nakazem aresztowania oraz międzynarodowym listem gończym. Został zatrzymany w Australii, a w środę trafił do polskiego aresztu. Teraz za przestępstwa jakie na nim ciążą odpowie przed sądem.
Białystok -
Złodzieje samochodów zatrzymani przez płockich policjantów
Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 33 lat zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podejrzani kradli samochody na terenie Płocka oraz powiatu nowodworskiego. Śledczy postawili im zarzuty kradzieży trzech pojazdów. Grozi im do 10 lat więzienia.
Radom -
Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na Warmii i Mazurach
Policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Warszawie doskonalili swoje umiejętności podczas szkolenia taktyczno-wysokościowego, które odbyło się w naszym regionie.
Olsztyn -
Areszt za usiłowanie zabójstwa 15-latka
Zabrzańscy stróże prawa zatrzymali 28-letnią kobietę, która w trakcie awantury zaatakowała nożem 15-letniego syna swojej znajomej. Po analizie zebranego materiału dowodowego zabrzańscy śledczy przedstawili 28-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował kobietę na 3 miesiące.
Katowice -
Podsumowanie okresu wakacji na wodach i terenach przywodnych w 2020 r.
Za nami okres wakacji spędzanych przez miliony Polaków na wodach i terenach przywodnych. Nad ich bezpieczeństwem czuwała m.in. Policja. Pomimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, w bieżącym roku doszło do wielu utonięć.
KGP -
Charytatywny projekt krośnieńskiego policjanta
70 uczestników wzięło udział w „Charytatywnym rajdzie rowerowym”, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie chorego dziecka w specjalistycznej klinice. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów zawodów był krośnieński policjant.
Rzeszów -
Bezpieczna droga do szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.
KGP -
Seniorka nie wiedziała, że została oszukana. Policjanci zatrzymali oszustkę i odzyskali pieniądze
Policjanci z wydziału kryminalnego tarnogórskiej komendy, wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali 20-letnią oszustkę. Kobieta wpadła w ręce mundurowych chwilę po tym, jak odebrała od seniorki 40 tys. złotych. Wobec podejrzanej prokurator zastosował policyjny dozór. Za oszustwo mieszkance Chorzowa grozi 8 lat więzienia.
Katowice -
Policjant odnalazł rannego orła bielika
W miniony weekend szef średzkiej komendy powiatowej policji, podinsp. Dariusz Smoliński, pomógł uratować niezwykle rzadkiego i chronionego na terenie naszego kraju ptaka drapieżnego - orła bielika. Policjant realizując jedną ze swoich życiowych pasji, obserwował dziką przyrodę w okolicach miejscowości Rusko, gdy w pewnym momencie zauważył pośród zarośli rannego ptaka. Zwierze znajdowało się w bezpośrednim sąsiedztwie linii wysokiego napięcia i ewidentnie potrzebowało pomocy. Średzki policjant, któremu los zwierząt nie jest obojętny, natychmiast zareagował na zaistniałą sytuację i wezwał właściwe służby, dzięki czemu orzeł trafił do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie pod okiem specjalistów dochodzi do pełni sił.
Wrocław -
Policjanci zabezpieczyli ponad 6,3 tys. porcji narkotyków oraz skradzione rowery i motocykl
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 34-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę znaleźli znaczne ilości środków odurzających, motocykl i rowery pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec, a także amunicję. Sąd zastosował już wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Odpowie za znęcanie się nad psem oraz kradzież telefonu
W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego, który znęcał się nad psem. Nastolatek podczas awantury wyrzucił czworonoga z okna na pierwszym piętrze. Zwierzę trafiło pod weterynaryjną opiekę. Dodatkowo mieszkaniec Świętochłowic odpowie za kradzież telefonu. Jeszcze dzisiaj trafi do uprzednio przydzielonej placówki. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Katowice -
Fałszywi policjanci zatrzymani podczas kontroli drogowej
W niedzielę w miejscowości Juszczyn funkcjonariusze suskiej drogówki zatrzymali parę umundurowaną jak policjanci i poruszającą się pojazdem oznakowanym jak radiowóz policyjny. Apel Policji do świadków.
Kraków -
Zaoferowali pomoc i uratowali życie
Funkcjonariusze z posterunku policji w Dobrzyniu nad Wisłą, pow. lipnowski, pomogli mieszkańcowi w najbardziej kryzysowym momencie, gdy ten chciał targnąć się na życie. Po rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzn odstąpił od swojego zamiaru.
Bydgoszcz -
XIX Turniej Służb Mundurowych w Szachach rozstrzygnięty
Już po raz dziewiętnasty, funkcjonariusze różnych służb zmagali się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Do rywalizacji stanęło 35 funkcjonariuszy z całej Polski. Najlepszym szachistą reprezentującym Policję okazał się Dariusz Cyra z Komendy Stołecznej Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.
Opole -
Zatrzymany za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 37-latek, który usłyszał zarzuty uprawy, zbioru i posiadania znacznej ilości narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał od początku roku wytworzyć blisko 40 kilogramów suszu marihuany. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli także ponad 5 kilogramów środków odurzających – w tym marihuanę oraz MDMA. Zatrzymany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Teraz musi liczyć się z karą nawet do 10 lat więzienia.
Opole
