Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Bus z uchodźcami uległ awarii. W naprawie pomogli policjanci
Policjanci z lubartowskiej komendy pomogli kierowcy w naprawie busa, po tym jak wioząc ukraińskich uchodźców nagle uległ awarii w Lubartowie. Jak się okazało, powodem usterki był pęknięty przewód układu chłodniczego. W busie znajdowało się kilkanaścioro pasażerów – kobiety z małymi dziećmi. Wspólnymi siłami auto zostało szybko naprawione, a podróżni ruszyli w dalszą podróż.
Lublin -
Każda pomoc jest cenna
Polscy policjanci zaangażowali się w pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy uciekają na teren naszego kraju z obszarów objętych wojną. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pełnią m.in. służbę w punktach informacyjnych na terenie miasta oraz miejscach, gdzie lokowani są migranci. Pomagają wszędzie, gdzie jest taka potrzeba. Dzisiejszej nocy wsparcie od policjantów z kieleckiej drogówki otrzymali ukraińscy kierowcy, mający awarię samochodu.
Kielce -
Opolski policjant przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy
Od kilku dni, wielu obywateli Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, szuka schronienia na terenie naszego kraju. W tej sytuacji mało kto pozostaje obojętny na ich los. St. sierż. Tomasz Kierat zaoferował, że przyjmie pod swój dach osoby potrzebujące pomocy. Od kilku dni gości u siebie mamę z dwójką dzieci. Sam będąc mężem i ojcem nie pozostał obojętny na trudną sytuację uchodźców.
Opole -
Współpraca służb mundurowych na rzecz uchodźców
Od kilku dni, na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice, odbywają się cykliczne rejsy osób uciekających przed wojną na Ukrainie. O bezpieczeństwo dbają policjanci, wspierani przez Straż Graniczną i Służbę Ochrony Lotniska.
Katowice -
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskiej w powiecie suskim
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i suskiej komendy powiatowej zatrzymali 2 mieszkańców powiatu nowotarskiego w wieku 50 i 37 lat oraz jednego mieszkańca powiatu suskiego w wieku 22-lat, którzy w domu jednorodzinnym w gminie Bystra-Sidzina uprawiali konopie indyjskie. W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego i gospodarczego policjanci zabezpieczyli łącznie 311 krzewów oraz ponad 1 kg gotowego suszu roślinnego.
Kraków -
Mobilna Platforma Kryminalistyczna do szybkiej identyfikacji
Przez dwa dni na strzelnicy garnizonowej specjaliści techniki kryminalistycznej mieli możliwość zapoznania się z nowoczesną Mobilną Platformą Kryminalistyczną do szybkiej identyfikacji na miejscu zdarzenia masowego – ataku terrorystycznego lub katastrofy (MPK).
SP Piła -
Korupcja w ośrodku pomocy społecznej. Pieniądze zamiast do potrzebujących, trafiły do kieszeni skorumpowanych urzędniczek
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Gorzowie Wlkp. przedstawili zarzuty czterem, byłym już urzędniczkom z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Wśród nich jest dyrektorka tej placówki. Kobiety wydawały decyzje administracyjne o przyznaniu świadczeń socjalnych określonym beneficjentom. Ale pieniądze zamiast do potrzebujących, trafiały do skorumpowanych urzędniczek. Co najmniej 640 tysięcy złotych. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie.
Gorzów Wlkp. -
Kradli, legalizowali i sprzedawali samochody – rozbity gang
Działania CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Słupsku doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z trzech odłamów. Samochody kradziono w Szwecji, Niemczech i w Polsce, następnie legalizowano je i sprzedawano. Do sprawy zatrzymano 20 osób, odzyskano 6 aut i zabezpieczono części i podzespoły samochodowe, o łącznej wartości ok. miliona zł. Zatrzymani są podejrzani m.in. o kradzieże z włamaniami, paserstwa, oszustwa czy poświadczanie nieprawdy w dokumentacji.
CBŚP -
Gdy 4-letnia dziewczynka z Ukrainy zadławiła się i nie mogła oddychać, z pomocą przyszli jej policjanci
Dolnośląscy policjanci od miesięcy pełnią służbę w pobliżu wschodniej granicy naszego państwa. Dotychczas swoje działania prowadzili głównie w rejonie województwa podlaskiego, jednak od kilku dni swoje siły skierowali też w okolice granicy polsko-ukraińskiej, gdzie tysiące kobiet z dziećmi przybywa do naszego kraju, uciekając przed zagrożeniem. Jednym z miejsc, gdzie mundurowi z Dolnego Śląska dbają o bezpieczeństwo i porządek jest punkt recepcyjny w Lubyczy Królewskiej. To właśnie tam doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdy 4-letnia dziewczynka z Ukrainy zadławiła się jedzeniem i nie mogła oddychać. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.
Wrocław -
Dbamy o bezpieczeństwo na granicy!
Nie otrzymaliśmy potwierdzonych zgłoszeń o osobach, które miałyby wykorzystywać trudną sytuację naszych sąsiadów uciekających przed wojną. Reagujemy na bieżąco również na sygnały pojawiające się w przestrzeni medialnej także poprzez policjantów ze służby kryminalnej. Pomagamy uchodźcom na granicy w różny sposób, ale przede wszystkim zapewniamy bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.
Lublin -
Sprawcy kradzieży "na BLIK" aresztowani
Polescy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy po przejęciu dostępu do kont bankowych wypłacali gotówkę z kont oszukanych osób. 22 i 25-latek usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Łódź -
Policjanci organizują pomoc uchodźcom z Ukrainy
Policjanci i pracownicy z puławskiej komendy włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pierwszy transport żywności, artykułów higienicznych oraz leków dla dzieci dotarł do potrzebujących już w poniedziałek. Poza pomocą rzeczową, organizowaną z potrzeby serca, każdego dnia funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem na terenie naszego powiatu i są wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy.
Lublin -
7-latka wezwała pomoc dla chorej mamy dzwoniąc pod 112
Dziś rano w Lęborku mała bohaterka pomogła swojej mamie. 7-letnia dziewczynka widząc, że jej rodzicielka potrzebuje pilnej pomocy medycznej, zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i przekazała dyspozytorce niezbędne informacje. Dzięki temu kobieta uzyskała pomoc na czas. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy monitorowali jej czynności życiowe do czasu przybycia karetki pogotowia.
Gdańsk -
Dyżurny sopockiej komendy uratował życie 18-latkowi
Dzięki profesjonalnym działaniom dyżurnego Policji udało się zapobiec tragedii. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Sopocie po tym, jak dostał informację od sopocianina, że na jednej ze stron do czatowania pewna osoba napisała mu, iż chce popełnić samobójstwo, instruował zgłaszającego, jak ma prowadzić dalszą rozmowę i o co pytać. W ten sposób policjant zdobył informacje, które najpierw pozwoliły mu zawęzić krąg osób, a potem dokładnie ustalić tożsamość niedoszłego samobójcy. Ustalenia pilnie przekazano policjantom z województwa wielkopolskiego, którzy dotarli do 18-latka. Na szczęście pomoc przyszła na czas i 18-latek trafił pod opiekę lekarzy.
Gdańsk -
Szczęśliwe zakończenie podróży zagubionych ukraińskich dzieci, którym pomogli policjanci z Krzeszowic i Krakowa
Policjanci z Krzeszowic zaopiekowali się dwójką ukraińskich dzieci podróżujących pociągiem bez opiekuna. Okazało się, że ich matka nie zdążyła wsiąść do wagonu podczas jednego z postojów. Dzięki pomocy policjantów, także z Krakowa została szybko odnaleziona, a chłopcy bezpiecznie trafili pod jej opiekę.
Kraków -
Opolscy policjanci z pomocą dla uchodźców
Opolscy policjanci włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W ramach pełnionej służby są na naszej wschodniej granicy, gdzie razem z innymi funkcjonariuszami wspierają osoby uciekające przed wojną. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem także na terenie Opolszczyzny. Są na dworcach kolejowych, autobusowych oraz w pobliżu punktów informacyjnych dla uchodźców. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni, pomagamy i chronimy.
Opole -
Policjanci pomagają uchodźcom w Hali Kijowskiej
Punkt recepcyjny zlokalizowany w Hali Kijowskiej w Młynach codziennie przyjmuje kilkaset uchodźców. Funkcjonariusze całodobowo czuwają nad ich bezpieczeństwem. Policjanci pomagają wsiąść do autobusu, przenoszą bagaże i rozmawiają z tymi, którzy potrzebują porady i wsparcia. W rejonie przygranicznym kierują ruchem, aby osoby bezpiecznie trafiły do docelowego miejsca tymczasowej pomocy.
Rzeszów -
Sieradzcy policjanci wsparli ukraińskie rodziny
Od kilku dni na terenie Ukrainy rozgrywają się dramatyczne wydarzenia. Wielu Ukraińców, głównie kobiet z dziećmi, szuka schronienia w naszym kraju. Sieradzcy policjanci po raz kolejny udowodnili, że pomoc drugiemu człowiekowi to przewodnie motto naszej służby. Dzięki inicjatywie dzielnicowej sierż. szt. Anny Kalisiewicz, funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dwóch ukraińskich rodzin z dziećmi.
Łódź -
Doradca ubezpieczeniowy podziękował mikołowskiej policjantce
Na skrzynkę mailową szefa mikołowskich stróżów prawa wpłynęło podziękowanie. Słowa uznania skierowane są do policjantki, która na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Doradca w sprawach przeciwdziałania nadużyciom jednej z firm ubezpieczeniowych, który jest ich nadawcą, zwrócił uwagę na profesjonalizm, zaangażowanie i umiejętności analityczne prowadzącej dochodzenia Aleksandry Cichoń.
Katowice -
Dzielnicowi pomogli seniorowi
Dzielnicowy to policjant, który jest blisko ludzi i ma wpływ na to, co dzieje się w jego rejonie. Tak było również i tym razem. Policjanci pomogli schorowanemu mężczyźnie, który miał problem z poruszaniem się. Ogromną rolę w życiu 70-latka odgrywał telefon, który niestety się zepsuł. Z pomocą i telefonem przyszli dzielnicowi.
Białystok -
Kobieta podziękowała dzielnicowemu "...za pomoc i wsparcie mimo przebywania na urlopie..."
Tym razem wpłynęło podziękowanie, skierowane do dzielnicowego sierżanta sztabowego Rafała Domańskiego "... za pomoc i wsparcie...mimo przebywania na urlopie". Ich autorką jest mieszkanka gminy Przerośl, która zwróciła się o pomoc do policjantów i "...nigdy nie usłyszała od dzielnicowego, że nie ma czasu...".
Białystok -
Kolejne oszustwo metodą "na covid". Ofiarą padł 75-letni jaworzanin
Wczoraj przestępcy podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy metodą „na covid”. W ten sposób został oszukany jeden z mieszkańców naszego miasta. Przestępcy wyłudzili od niego ponad 56 tys. zł. Pomimo nieustannych licznych apeli Policji o zachowanie czujności, seniorzy nadal wypłacają i przekazują pieniądze nieznanym osobom. Seniorze obejrzyj film i nie daj się oszukać.
Wrocław -
21-letnia obywatelka Łotwy aresztowana za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy
Na 2 miesiące do aresztu trafiła 21-letnia obywatelka Łotwy podejrzana o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Kobieta na widok radiowozu łódzkich policjantów zatrzymała bmw, z którego do lasu wybiegły 4 osoby. Okazało się, że byli to obywatele Iraku nielegalnie przebywający na terenie Polski. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Przewozili ponad 50 kilogramów narkotyków w busie
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno–Skarbowego zatrzymali 22 i 26-latka. Obaj mężczyźni podejrzani są o przemyt znacznych ilości narkotyków. Mieli przewozić pod podłogą busa ponad 50 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 000 000 złotych. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Opole -
Uciekali z kraju z dzieckiem podłączonym do aparatury podtrzymującej życie. Dzięki policyjnej eskorcie 10-latek trafił do szpitala
Policjanci z tomaszowskiej drogówki pomogli wczoraj ukraińskiej rodzinie, która uciekała ze swojego kraju z dzieckiem podłączonym do aparatury podtrzymującej jego życie. 10-latek wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Dzięki sprawnie zorganizowanej policyjnej eskorcie chłopiec trafił do szpitala w Kielcach.
Lublin -
Policjanci zaopiekowali się wyziębionym, przywiązanym do drzwi pieskiem
Jastrzębscy mundurowi zaopiekowali się wyziębionym i przestraszonym pieskiem, którego ktoś przywiązał do drzwi budynku, zostawiając na pewną śmierć. Szybkie dotarcie do zwierzęcia było możliwe dzięki reakcji osoby, która o sytuacji powiadomiła policjantów. Stróże prawa wyjaśniają teraz okoliczności sprawy.
Katowice -
Brawura kierowcy zakończona dzięki postawie policjanta po służbie
Mandat karny w wysokości 2700 zł oraz 20 punktów karnych – to efekt interwencji policjanta w czasie wolnym od służby wobec młodego kierowcy, który kierując swoim pojazdem, całkowicie ignorował przepisy drogowe. Tylko zdecydowana postawa i surowe konsekwencje, pomogą nam dążyć do wyeliminowania niebezpiecznych zachowań i brawury na drogach.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala
Policjanci łęczyckiej drogówki pilotowali mężczyznę wiozącego do szpitala żonę. Dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy kobiecie udzielono na czas niezbędnej pomocy medycznej.
Łódź -
Policjanci zatrzymali 22 i 52-latka. Mężczyźni przejmowali oszczędności podając się za policjantów
Policjanci zatrzymali na terenie Warszawy dwóch mężczyzn, którzy podając się za policjantów, telefonowali do pokrzywdzonych i prosili o przekazanie im swoich oszczędności. Na razie wiadomo o kilkunastu osobach, które straciły łącznie 64 400 złotych, ale funkcjonariusze nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej. Ponadto w ich miejscach zamieszkania zabezpieczono narkotyki oraz telefony, karty płatnicze i dokumentację bankową. Wobec obydwóch zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
KSP -
Specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy i ich rodzin na terenie RP
Komenda Główna Policji uruchomiła telefony dyżurne oraz kontakty drogą mailową dla osób, które chcą przekazać Policji informacje o przypadkach handlu ludźmi, przestępstwach na tle seksualnym oraz zaginięciach uchodźców i ich rodzin, przebywających na terenie RP w związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy.
KGP

