Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci przekazali blisko tonę nakrętek
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przyłączyli się do zbierania nakrętek. W ten sposób pomagają 5-miesięcznemu Nikodemowi, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Tym razem przekazali blisko tonę nakrętek. "Nakręcamy" się dalej.
Białystok -
Grójeccy policjanci ustalili co się stało z zaginionym 7 lat temu mężczyzną
W październiku 2013 roku pod Jasieńcem zaginął 34-letni mężczyzna. Grójeccy policjanci pomimo upływu czasu, wrócili do sprawy i wykorzystując możliwości techniczne ustalili, że znalezione w 2017 roku szczątki ludzkie należą do zaginionego 7 lat temu mieszkańca Radomia.
Radom -
Kolejny raz podium Grom Challenge należy do śląskich kontrterrorystów
Na poligonie w miejscowości Czerwony Bór odbyły się Grom Challenge - prestiżowe zawody wzorowane na pierwszych selekcjach do elitarnej jednostki wojskowej GROM. Ekstremalny bieg terenowy zgromadził blisko 260 osób, które musiały pokonać 27-kilometrową trasę i kilkadziesiąt wymagających przeszkód. A wszystko to w wojskowym ekwipunku. W zmaganiach udział wzięli również śląscy kontrterroryści, którzy stanęli na podium zawodów. Gratulujemy!
Katowice -
Zero tolerancji dla ataków na policjanta. Areszt za uderzenie funkcjonariusza szklaną butelką w głowę
Nie ma i nie będzie zgody dla ataków na policjantów, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich, a każdy, kto się tego dopuści, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Mężczyzna, który podczas interwencji szarpał policjanta, a następnie uderzył go szklaną butelką w tył głowy, został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Działał on w warunkach recydywy, przez co wyrok, który może usłyszeć, z pewnością będzie surowy.
Gorzów Wlkp. -
Czy wiesz, że w przypadku udzielenia pomocy policjantowi w odparciu ataku na niego służy Ci ochrona prawna?
Czy wiesz, że w przypadku udzielenia pomocy policjantowi w odparciu ataku na niego służy Ci ochrona prawna?
KGP -
Broń, narkotyki i kradzione drogie rowery
Przerabianie i handel bronią, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, kradzieże markowych rowerów na terenie Europy i ich sprzedaż za pośrednictwem portali internetowych – wyjaśnianiem takich przestępstw zajmowali się od kilku miesięcy policjanci warszawskiego CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Efektem ich działań jest zatrzymanie 19 osób, zlikwidowanie 2 magazynów narkotyków i przejęcie ponad 13 kg różnego rodzaju narkotyków, 5 jednostek broni, wielu elementów i urządzeń służących do jej przerabiania oraz odzyskanie blisko 250 rowerów wartych od kilku do kilkunastu tys. zł za szt., a skradzionych w Niemczech, Niderlandach i Norwegii.
CBŚP -
XIX. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
Delegacje policjantów z całego kraju uczestniczyły dzisiaj w XIX. Ogólnopolskich Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dra Józefa Guzdka, uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w MSWiA Bartosz Grodecki, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz gospodarz Przewodniczący ZG NSZZP Rafał Jankowski. Śląski garnizon reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.
Katowice -
Uciekł z miejsca wypadku. Kilka godzin później zatrzymali go kryminalni
Kryminalni z Ryk zatrzymali minionej nocy 27-latka, który wczoraj wieczorem kierując fordem mondeo zderzył się z mitsubishi. W wyniku wypadku z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala kierujący mitsubishi 35-latek. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy kilka godzin później został zatrzymany przez funkcjonariuszy, miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.
Lublin -
Podniebny patrol nad autostradą - podsumowanie działań
W piątek 25 września 2020 roku odbyły się działania „ Podniebny patrol”. Do akcji ruszył policyjny śmigłowiec oraz grupa Speed wspierana przez funkcjonariuszy z 4 powiatów. Policjanci skoncentrowali swoja uwagę autostradę A2. Była ona monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. Sygnał z kamer był przekazywany do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie.
Łódź -
Straciła pieniądze po udostępnieniu zdalnie swojego komputera
Ponad 18 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta uwierzyła telefonicznemu rozmówcy i zezwoliła mu na zdalny dostęp do komputera. Później wykonywała jego polecenia. Gdy zobaczyła, że z jej konta wykonany został przelew znajdujących się tam środków, sprawę zgłosiła organom ścigania. Teraz oszusta szukają bialscy policjanci.
Lublin -
Nowe radiowozy dla podkarpackiej Policji
4 nowe pojazdy o łącznej wartości blisko 420 tys. zł. trafią do komend Policji na Podkarpaciu. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków z Programu Modernizacji Policji i środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Rzeszów -
Zasłabł w mieszkaniu, z pomocą przyszli policjanci
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla po otrzymaniu informacji o braku kontaktu rodziny ze swoim krewnym, udali się do miejsca jego zamieszkania. Aby ratować życie mężczyzny mundurowi weszli do jego mieszkania przez okno. 52-latek leżał na podłodze i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, pod opiekę specjalistów.
Opole -
Policjant po służbie udzielał pomocy poszkodowanej w wypadku rowerzystce
Głogowski policjant z Wydziału Kryminalnego był już po służbie kiedy dowiedział się, że na jednej z ulic miasta, niedaleko miejsca gdzie wówczas przebywał, doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu poszkodowana została młoda rowerzystka. Policjant udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorował jej stan.
Wrocław -
Zatrzymany mężczyzna próbował siłą wyrwać narkotyki, które chwilę wcześniej policjant ujawnił w jego odzieży
Młody legniczanin został zatrzymany chwilę po tym, jak podczas interwencji próbował siłą odebrać policjantowi środki odurzające ujawnione w jego kieszeni. Za stosowanie przemocy fizycznej wobec funkcjonariusza oraz naruszenie jego nietykalności grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Wrocławscy policjanci wyciągnęli z rzeki tonącą kobietę
W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. Rafał Cieśla i sierż. Grzegorz Dzik wyciągnęli kobietę tonącą w Odrze. Kobieta znajdująca się w rzece ledwo utrzymywała się na powierzchni. Bez chwili zwłoki wskoczyli do wody, by ją ratować. Po przepłynięciu kilku metrów jeden z funkcjonariuszy przejął niemal całkowicie opadającą z sił kobietę, która zanurzyła się pod powierzchnię wody i odholował na brzeg. Uratowana 38-latka została przekazana pod opiekę medyków.
Wrocław -
Puchar przechodni przekazany organizatorom II Charytatywnego Turnieju Futsalu
Delegacja z 6. Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego z Gliwic wraz z przedstawicielem rodzin poległych i poszkodowanych w Kuźni Raciborskiej saperów 24 września br. odebrała w siedzibie Komendy Głównej Policji z rąk Andrzeja Kuczyńskiego kierownika reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej kobiet i mężczyzn puchar przechodni za zwycięstwo w „I Charytatywnym Turnieju Futsalu o Puchar Dowódcy 6 Batalionu Powietrznodesantowego”.
KGP -
Po służbie zareagowali na bójkę
Dwaj gryficcy policjanci po służbie zareagowali na bójkę trzech mężczyzn przy głównej ulicy miasta. Jeden z napastników zaatakował policjanta. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy Policji.
Szczecin -
Zarzuty w sprawie przewozu odpadów
Sprawy dotyczące gromadzenia odpadów w sposób, który może zagrażać ludziom lub środowisku są bulwersujące. Ta, dotyczy odpadów składowanych m.in. w gminie Jeziora Wielkie, a także niewłaściwego transportu śmieci, a nawet ich zakopania na polu. Zarzuty usłyszało na razie pięciu mężczyzn
Bydgoszcz -
Medal i nagroda Glogera dla policjanta ze Szczecina
W dniu 25 września 2020 roku komisarz Marek Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odebrał II nagrodę i medal imienia Zygmunta Glogera. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kultury w Łomży. Kapituła XXXI edycji konkursu pod przewodnictwem prof. dra hab. Tadeusza Paneckiego odznaczyła policjanta za duży wkład w zakresie odzyskiwania zaginionych dzieł sztuki i wyjaśnianie losów zaginionych zabytków.
Szczecin -
Policjanci zatrzymali podpalacza
Policjanci zatrzymali 38-latka, który rozniecił ogień w swoim mieszkaniu i uciekł. Konieczna była ewakuacja innych lokatorów. Mężczyzna jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzuty spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców bloku oraz kierowania gróźb karalnych. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Przeciw handlowi ludźmi
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych handel ludźmi jest trzecim, po handlu bronią i narkotykami, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie i dotyczy każdego regionu świata. Cyklicznie już od wielu lat polska Policja przeprowadza operacje zapobiegające i zwalczające handel ludźmi.
KGP -
Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę z zakazem
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie mł. asp. Michał Tylak, w czasie wolnym od służby, wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 32-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Bydgoszcz -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-latka, który wyszedł na ryby i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. W działania prowadzone całą noc zaangażowane były wszystkie patrole prewencji oraz służby kryminalnej kędzierzyńskiej komendy. Nad ranem policjanci zauważyli osłabionego i zdezorientowanego seniora na polanie nad rzeką. Odnaleziony mężczyzna cały i zdrowy wrócił do swojej rodziny.
Opole -
Nietrzeźwy spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę policjantowi po służbie
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję. 47-letni rajdowiec chciał wręczyć policjantowi łapówkę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Broń i amunicja zabezpieczona u 44-latka
Około 350 sztuk amunicji, broń długą, 4 sztuki broni krótkiej, 2 tłumiki oraz magazynki do broni krótkiej ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci na terenie posesji w gm. Głusk. Właścicielem okazał się 44-letni mieszkaniec posesji. Znalezisko trafiło już do laboratorium celem wykonania ekspertyzy. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Przewoził pochodzące z kradzieży artykuły higieniczne warte ponad 300 tys. zł
Policjanci z komendy w Kłobucku, na podstawie informacji przekazanej przez jedną z firm detektywistycznych z Warszawy, zatrzymali mieszkańca powiatu częstochowskiego i odzyskali przewożony przez niego towar, który pochodził z kradzieży. Jak się okazało, 29-latek od marca br. nabywał uprzednio skradzione artykuły higieniczne, których łączna wartość wyniosła ponad 300 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości, za który grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Katowice -
Do porodu na sygnałach - policjanci pomogli, aż dwa razy w ciągu jednego dnia!
W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba pomóc kierowcy nawet w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w sytuacjach wymagających szybkiego działania i w tym celu sprawnego wykorzystania radiowozu bywają nieocenione. Szczególnie, gdy w grę wchodzi życie. Nowe życie. Wczoraj (24.09.2020 r.) mundurowi dwukrotnie musieli użyć sygnałów uprzywilejowania, żeby rodzące kobiety zdążyły do szpitala.
Katowice -
Policjantka nakręcona na pomaganie. Dzięki rehabilitacji Wiktoria stanęła na nogi
Gorzowska policjantka, nadkomisarz Magdalena Ziętek już kilka razy zbierała nakrętki, z których środki przekazała na pomoc w rehabilitacji Wiktorii. To 14-letnia dziewczynki, która choruje na wrodzoną łamliwość kości. Czas potrzebny na próbę postawienia Wiktorii na nogi był długi, ale warto było walczyć, bo udało się. Dzięki żmudnej rehabilitacji 14-latka po ponad roku mogła zrobić kilka kroków. Pomoc policjantki będzie kontynuowana, bo rehabilitacja musi trwać.
Gorzów Wlkp. -
Areszt za narkotyki
W miniony wtorek włoszczowscy policjanci wydziału kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 31-letnego mieszkańca powiatu koneckiego. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6 kg zakazanych substancji. Wczoraj Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
Kielce -
Dzielnicowa o wielkim sercu zorganizowała zbiórkę dla potrzebującej rodziny
Dzielnicowa sierżant Michalina Purwiel zorganizowała zbiórkę rzeczy dla potrzebującej rodziny. Obdarowała rodziców i ich trójkę dzieci niezbędnymi do codziennego funkcjonowania rzeczami tj. pieluchami, odzieżą, obuwiem, środkami do higieny osobistej oraz innymi akcesoriami.
Gorzów Wlkp.

