Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kości ludzkie znalezione w rzece Sole mogą pochodzić czasów II Wojny Światowej
Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie odnalezienia kości ludzkich w korycie rzeki Soła. Wstępnie ustalono, że szczątki pochodzą najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej lub okresu bezpośrednio po jej zakończeniu.
Kraków -
Wioząc pasażerkę, pędził motocyklem z prędkością ponad 180 km/h
Policjanci z ząbkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali motocyklistę, który na odcinku kilku kilometrów popełnił szereg wykroczeń drogowych. Nieodpowiedzialny kierowca pędził przez obszar zabudowany, gdzie było ograniczenie do 40 km/h, z prędkością blisko 120 km/h. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał za swoje przewinienia także trzy mandaty i punkty karne.
Wrocław -
Mężczyzna zatrzymany za kradzież oraz znieważenie na tle narodowościowym
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym na podstawie uzyskanych informacji ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za dokonanie szeregu kradzieży oraz znieważenia na tle narodowościowym obywatela Egiptu. Mieszkaniec powiatu wołowskiego odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Wykonujący i zlecający zmianę wskazania licznika zatrzymani na gorącym uczynku
Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali na gorącym uczynku zmiany wskazania licznika dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze udowodnili 44-latkowi z powiatu chełmskiego wykonanie ponad 200 zwiększeń wskazań drogomierzy, głównie na zlecenie obywateli Ukrainy. Dzięki którym podczas przekraczania granicy płacili oni mniejsze opłaty celne.
Lublin -
Dołącz do najlepszych. Wstąp do Policji jak Szymon
Służba w Policji jest dla osób, które chcą w życiu robić coś pożytecznego. Nie boją się wyzwań, są zawsze chętne i gotowe do działania. W zamian Policja oferuje stabilność zatrudnienia, bardzo dobre zarobki, dodatkowe świadczenia, możliwość rozwoju zawodowego. O służbie w niebieskim mundurze opowiedział posterunkowy Szymon Koncur, który w szeregach Policji jest od kilkunastu dni.
Gorzów Wlkp. -
Weterani RP w Ultramaratonie Powstańca 1944 – 2020
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w podwarszawskim Wieliszewie zorganizowany został Ultramaraton Powstańca 1944. Na wymagającej trasie o długości 63 km, indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób), zawodnicy musieli przebyć szlak "kuriera powstańczego" i zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej.
KGP -
Jak nie paść ofiarą oszustwa "na wypadek"
Gorzowska policja ostrzega wszystkich, jak nie dać się oszukać metodą „na wypadek śmiertelny” 5 sierpnia 2020 roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał aż 20 takich połączeń od osób, które próbowano oszukać tą właśnie metodą. Na szczęście żaden z mieszkańców nie dał się wciągnąć w manipulację dzwoniącego i tym samym zachował oszczędności życia.
Gorzów Wlkp. -
Mistrzyni jest tylko jedna
Co łączy Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych w Toruniu z Mityngiem wakacyjnym w Słubicach? Spektakularna wygrana asp. szt. Małgorzaty Krzyżan – młodszego wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki!
SP Piła -
Oszukali metodą "na koronawirusa"
Minionej doby na terenie Szczecina doszło do oszustwa metodą „na koronawirusa”. Jest to modyfikacja oszustwa stosowanego wcześniej przez przestępców, gdzie starsze osoby wprowadzane były w błąd co do tożsamości rozmówcy telefonicznego i utrzymywane w przeświadczeniu, że dzwoni do nich funkcjonariusz służb państwowych. Tym razem przestępcy wykorzystali troskę seniorów o los ich najbliższych, wmawiając, że potrzebne są pieniądze na leczenie zakażenia koronawirusem.
Szczecin -
Policjanci ratowali 61-letnią kobietę
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach ratowali życie 61-letniej mieszkanki Obornik. W trakcie interwencji domowej zauważyli nieprzytomną kobietę. Miała mieć atak epilepsji. Okazało się jednak, że jej funkcje życiowe ustały.
Poznań -
Szczęśliwy finał poszukiwań 81-latka
Wczoraj policjanci z „czwórki” prowadzili akcję poszukiwawczą za zaginionym 81-latkiem z Lublina. Zaniepokojony córka zgłosiła zaginięcie ojca wymagającego stałej opieki i przyjmowania leków. Zaginiony został odnaleziony przez funkcjonariuszy, dzięki telefonicznemu zgłoszeniu.
Lublin -
Policjanci zabezpieczyli podróbki warte blisko 2 miliony złotych
Policjanci z komórki do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę blisko 2 milionów złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Zawsze gotowy nieść pomoc - kolejny raz w czasie wolnym od służby policjant pomógł potrzebującemu
Sierż. Hubert Prusinowski to policjant Wydziału Ruchu Drogowego wyszkowskiej komendy, który wypełnia rotę ślubowania. Zawsze jest gotowy nieść pomoc potrzebującym. Empatyczny i profesjonalny w swoim działaniu. Nawet w czasie wolnym od służby nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej krzywdy i bez wahania rusza „do akcji”. Jak sam mówi „Pomagam i chronię, bo zależy mi na bezpieczeństwie obywateli”.
Radom -
Przedstawicielka WHO w Komendzie Głównej Policji
„Wymiana doświadczeń” - to zdanie, które podczas spotkania w KGP, 5 sierpnia br. pojawiało się wielokrotnie. Z dr Palomą Cuchi – szefową Przedstawicielstwa Światowej Organizacji Zdrowia spotkali się nadinsp. Kamil Bracha - zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. dr n. med. Adam Frankowski - zastępca Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i mł. insp. dr hab. n. med. Magdalena Spólnicka - kierownik Zakładu Biologii CLKP.
KGP -
Zarzuty dla podejrzanego o zlecenie podpalenia mieszkania, w którym zginęły 4 osoby
Kolejna osoba podejrzana o zlecenie podpalenia mieszkania w 2007 roku została doprowadzona przez policjantów CBŚP do dolnośląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Policjanci i prokuratorzy rozwiązali sprawę pożaru w kamienicy sprzed 13 lat, w którym zginęła czteroosobowa rodzina. Do sprawy najpierw zatrzymano i doprowadzono z ZK dwóch mieszkańców Wrocławia, a ostatnio zarzuty usłyszał trzeci mężczyzna obecnie przebywający również w Zakładzie Karnym. Według śledczych przyczyną dramatu mogły być porachunki.
CBŚP -
Policjant wałbrzyskiego komisariatu wyróżniony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji
Wałbrzyski policjant, sierżant sztabowy Paweł Głębocki, odebrał wczoraj z rąk I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Rafała Siczka list gratulacyjny wystosowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Dariusza Wesołowskiego. Profesjonalne działanie wałbrzyskiego funkcjonariusza w marcu tego roku pozwoliło na uratowanie życia starszego mężczyzny, który bez funkcji życiowych, leżał na chodniku w Wałbrzychu. Z okazji 101. rocznicy powstania Policji Państwowej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił sierżanta sztabowego Pawła Głębockiego nagrodą pieniężną.
Wrocław -
„...Służyć wiernie Narodowi...” Nowi policjanci w Lubuskiej Policji
Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W środę (5 sierpnia) aż 38 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po ukończeniu kursu podstawowego skutecznie i profesjonalnie będą służyć społeczeństwu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Gorzów Wlkp. -
Poszukiwany kierowca tira - uciekł z miejsca wypadku
W poniedziałek, 3 sierpnia br. na obwodnicy północnej Opola, doszło do wypadku drogowego. Samochód ciężarowy po wjechaniu w osobowe audi, miał pchać je jeszcze przez kilkaset metrów. Kierowca tira uciekł, a kierujący samochodem osobowym trafił do szpitala. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wyjaśniają teraz okoliczności tego wypadku i poszukują osobę siedzącą za kierownicą ciężarówki.
Opole -
Policjanci, narażając własne życie, uratowali mieszkańców dwóch kamienic
Funkcjonariusze z Komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim, narażając własne życie i zdrowie, uratowali życie kilkunastu osób zamieszkujących kamienice. Z dwóch mieszkań wynieśli rozgrzane butle gazowe pozostawione na włączonych kuchenkach.
Wrocław -
Interwencja antyterrorystów w tarnowskim komisariacie
Starsza pani przyniosła na Policję słoiki z silnie wybuchowym kwasem pikrynowym. Słoiki znalazła w szafie po zmarłym ojcu.
Kraków -
Uderzenie w przestępczość samochodową
Dolnośląscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Niemiec i Europolu zlikwidowali dziuplę samochodową. W czasie przeprowadzonych czynności dokonano sprawdzenia kilku mieszkań i jednej posiadłości rolnej. W wyniku realizacji zadań policjanci ujawnili i zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z co najmniej 13 pojazdów utraconych na terenie Niemiec. Ponadto zabezpieczono amunicję i sprzęt elektroniczny.
Wrocław -
Zasłabł w mieszkaniu. Pomoc służb przyszła na czas
Dzięki czujności bliskich, policjanci i strażacy dotarli do chorego mężczyzny, który zasłabł w domu. Strażacy weszli przez okno do mieszkania, a policjanci do przyjazdu pogotowia kontrolowali funkcje życiowe chorego. Dzięki temu udało się uniknąć nieszczęścia.
Gorzów Wlkp. -
Kontrole autobusów – wakacje 2020
Sezon wakacyjny w pełni, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.
KGP -
Ponad 242 km/h motocyklem bez badań technicznych
Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich pędził motocyklem ponad 242 hm/h.
Katowice -
"Garbi" wraca do domu
Leszczyńscy policjanci odzyskali skradzionego zabytkowego VW Garbusa. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat, którzy usłyszeli już zarzuty. Podczas zatrzymania u jednego z nich znaleziono również narkotyki. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Poznań -
Kierował tirem z bananami mając blisko 2,5 promila
Policjanci z rawskiej „drogówki” zatrzymali 34-letniego kierującego, który na trasie S 8 prowadził tira, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
Łódź -
Policjant reanimował nieprzytomnego mężczyznę
Wczoraj wieczorem dzięki szybkiemu działaniu policjantów została udzielona pomoc przedmedyczna 77-letniemu mężczyźnie. Sierżant sztabowy Tomasz Podgórniak z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie przez kilka minut prowadził resuscytację nieprzytomnego mężczyzny. To kolejny raz kiedy policjanci pomogli uratować ludzkie życie.
Lublin -
Ponad 13 mln zł w gotówce znaleźli policjanci CBŚP
Wczoraj 9 osób wpadło w ręce policjantów poznańskiego CBŚP, którzy działali przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu we Wrocławiu i Gorzowa Wlkp. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy poprzez działającą legalnie hurtownię farmaceutyczną i apteki, zdobywali tabletki zawierające pseudoefedrynę, które następnie były sprzedawane polskim i czeskim gangom. Z pozyskanych tabletek produkowano metamfetaminę. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu.
CBŚP -
Zatrzymany za nielegalny handel lekami na potencję
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 27-letniego mieszkańca Krzepic, który za pośrednictwem jednego z portali internetowych nielegalnie sprzedawał leki na potencję. Mężczyzna został zatrzymany w chwili nadawania w paczkomacie przesyłki z zamówieniem. Po przeszukaniu jego mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 2 tys. tabletek i saszetek z lekami. Za handel produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia grożą mu 2 lata więzienia i wysoka grzywna.
Katowice -
Areszt za wprowadzanie do obrotu narkotyków
Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące w celi spędzi 31- letni mieszkaniec miasta, który został zatrzymany w poniedziałkowe przedpołudnie. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej ustalili, że mężczyzna trudnił się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości zabronionych substancji. Podczas czynności kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu kielczanina ponad 2 kilogramy różnych narkotyków. Ponadto mężczyzna był poszukiwany listem gończym.
Kielce
