Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kujawsko-pomorscy policjanci doskonalili jazdę na motocyklach
Policjanci z kujawsko-pomorskiej "drogówki" doskonalili umiejętność jazdy motocyklem. Na zamkniętym terenie „Kartodromu PZMot”, przy ul. Fordońskiej, szkolili różne techniki jazdy, awaryjne hamowanie, omijanie przeszkód, dynamiczne pokonywanie zakrętów oraz szybką zmianę toru jazdy.
Bydgoszcz -
Nielegalne składowiska śmieci w gminie Purda
Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nielegalnych składowiskach śmieci na terenie gminy Purda. Funkcjonariusze znaleźli łącznie kilkaset zużytych opon oraz zbiorniki po paliwie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Olsztyn Południe. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne składowanie śmieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
W trakcie ucieczki zgubił dokumenty
Policjanci z ząbkowickiej drogówki po pościgu ustalili, że kierowca renaulta megane, który nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w mur na prywatnej posesji, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo samochód nie był ubezpieczony, nie miał tablic rejestracyjnych, a także był niesprawny technicznie. Podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Zarzuty i areszt w sprawie gromadzenia odpadów
Sprawy dotyczące gromadzenia odpadów w sposób, który może zagrażać ludziom lub środowisku są wyjątkowo bulwersujące. Ta, dotyczy odpadów składowanych m.in. w gminie Jeziora Wielkie, a także niewłaściwego transportu śmieci. Zarzuty usłyszał właściciel firmy transportowej.
Bydgoszcz -
Podczas szpitalnego badania wypadła mu amunicja
Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie 61-latek z powiatu janowskiego. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak do szpitala przeszedł z amunicją, która wypadła mu podczas badania. Ponadto podczas przeszukania jego posesji policjanci znaleźli kilka jednostek broni, granat ręczny i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Teraz mężczyźnie grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Nieprzytomny mężczyzna leżał na dworcu. Dzięki zgłoszeniu, szybko pomogli mu policjanci
Dzięki zgłoszeniu świadka oraz skutecznej interwencji sierż. Edyty Banaszkiewicza i sierż. szt. Grzegorza Ślipko zostało uratowane kolejne ludzkie życie. Policjanci szybko dotarli na miejsce, gdzie leżał nieprzytomny mężczyzna. W profesjonalny sposób udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Chełmińscy policjanci zapobiegli tragedii
Chełmińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu do Wisły. Dzięki skutecznemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a desperat bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Rzeczniczka sochaczewskiej komendy w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwą kierującą
27-letnia kierująca mercedesem miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na całe szczęście szybka reakcja sochaczewskiej policjantki będącej po służbie zapobiegła drogowej tragedii.
Radom -
Policjanci interweniowali wobec… bociana. Ptak noc spędził w komendzie
Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci szczycieńskiej komendy. Funkcjonariusze zaopiekowali się rannym młodym bocianem, który zagubiony spacerował po DK-57 na trasie Szczytno - Biskupiec. Ptak miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się. Z uwagi na wieczorną porę i brak możliwości zapewniania mu innej opieki, funkcjonariusze przewieźli go radiowozem do szczycieńskiej jednostki. Bociek niebawem trafi do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków, gdzie zostanie udzielona mu specjalistyczna pomoc.
Olsztyn -
Nasz policjant wygrał plebiscyt ,,Książki Roku”
,,Czas Wagi” sierż. sztab. Aleksandra Sowy otrzymała miano ,,Najlepszej książki na lato 2020”. Tytuł ten przyznany został przez portal Granice.pl. To już drugie takie wyróżnienie z rzędu. W zeszłym roku czytelnicy zagłosowali na jego książkę ,,Gwiazda Oriona”. "Czas Wagi" to kontynuacja cenionej i nagradzanej serii o policjancie Emilu Stomporze. Tym razem akcje dzieje się w latach 90-tych. Przed głównym bohaterem między innymi zadanie odnalezienia porwanej dziewczyny, ale więcej dowiecie się już z książki...
Opole -
Zarzuty dla 25-latka za znieważenie na tle narodowościowym
Ropczyccy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o znieważenie na tle narodowościowym dwojga obywateli Turcji. Mieszkaniec Ropczyc usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej i rasowej może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Rzeszów -
Policjanci uratowali rannego łabędzia
Dbają o bezpieczeństwo wypoczywających i niosą pomoc nie tylko ludziom. Policjanci z posterunku wodnego w Barkowicach Mokrych otrzymali zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły na szczęśliwy finał interwencji.
Łódź -
Ona podżegała do pobicia, oni pobili na śmierć
Policjanci z Woli zatrzymali trzy osoby w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dzięki ich sumiennej i rzetelnej pracy doszło do ustalenia okoliczności, jak i motywów działania sprawców. Okazało się, że znajoma pokrzywdzonego podżegała do jego pobicia. Jej znajomi, kobieta i mężczyzna, pod pretekstem spotkania pobili go. Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami ciała zmarł w szpitalu. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
KSP -
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W BIAŁYMSTOKU
W blisko 3 tysięcznym garnizonie podlaskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Dzisiejszy dzień był okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Robert Szewc, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego Tomasz Szeweluk Sekretarz Województwa Podlaskiego pogratulowali wyróżnień i awansów oraz złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom.
Białystok -
Nowa i nowoczesna Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach
Nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach to najnowocześniejsza policyjna siedziba na Warmii i Mazurach i jedna z najnowocześniejszych komend w kraju. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wzrośnie nie tylko komfort i efektywność pracy policjantów. Poprawią się także warunki, w jakich będą przyjmowani interesanci, a także zakres czynności wykonywanych na miejscu, co wpłynie pozytywnie na ogólny poziom bezpieczeństwa.
-
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie 60 przyjętych do służby policjantów złożyło uroczyste ślubowanie. Po przeszkoleniu zasilą oni szeregi małopolskiej Policji. To już drugie ślubowanie policjantów w Małopolsce tym roku – w marcu do służby wstąpiło 50 funkcjonariuszy.
Kraków -
Policjanci zabezpieczyli ponad 10 tys. porcji narkotyków oraz 4 kg czarnego prochu
Policjanci z wydziału kryminalnego ząbkowickiej komendy zatrzymali 20-latka, który posiadał marihuanę oraz prowadził jej uprawę. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające z których można by było uzyskać ponad 10 tys. porcji handlowych, a także 4 kg czarnego prochu. Wobec podejrzanego sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Wrocław -
Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 200 tysięcy złotych
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież i wyroby perfumeryjne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Policjant udaremnił próbę samobójczą
Dyżurny z kartuskiej komendy otrzymał informację, że mieszkanka Smętowa Chmieleńskiego zamierza popełnić samobójstwo. Na miejsce wysłał policjanta z patrolówki, który udzielił kobiecie pomocy medycznej, a następnie przekazał załodze karetki pogotowia.
Gdańsk -
#MNR2020CHALLENGE, czyli rowerem nad morze dla Darka
Z Zabrza do Gdańska, 548 km w 21 godzin to trasa, jaką na rowerach pokonali aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk i młodszy aspirant Piotr Dębicki. Policjanci włączyli się w ten sposób do akcji #MNR2020Challeng. Jej celem jest pomoc asp. szt. Dariuszowi Ratajczakowi, Instruktorowi Zakładu Kynologi Policyjnej w Sułkowicach, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
Katowice -
Policjant poza służbą zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zabójstwo
Łowicki funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę mającego związek z tragiczną śmiercią 16-latki, krótko po zdarzeniu. Zarówno jego szybka reakcja jak i ogromne doświadczenie pomogły w ujęciu 22-latka, któremu grozi dożywocie.
Łódź -
Zadbaj o bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą
Przed nami kolejne wakacyjne tygodnie, kiedy letnia pogoda sprzyja kąpielom w akwenach wodnych. Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą niezmiennie czuwają policjanci, w tym również policyjni wodniacy, którzy wykorzystując łodzie motorowe i inny sprzęt pływający, patrolują tereny, gdzie gromadzą się entuzjaści wodnej rekreacji. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich tym bardziej, że to właśnie od nas samych w głównej mierze ono zależy.
Wrocław -
Poszukiwany dachował fiatem
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na DW 473. 43-letni mężczyzna kierował fiatem seicento bez uprawnień. Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okazało się, że był poszukiwany.
Łódź -
Kaliski policjant wyróżniony przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Kaliski policjant – sierż Michał Knop został wyróżniony przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej podczas uroczystego podsumowania współpracy Policji z żołnierzami WOT w zakresie zapobiegania i opóźniania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, łagodzenia skutków kryzysu oraz zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom podczas pandemii.
Poznań -
Dzielnicowy czujny także po służbie
Dzielnicowy z Jastrzębia-Zdroju w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch złodziei. Sprawca po kradzieży kilku przedmiotów wybiegł z marketu i przekazał je czekającemu na zewnątrz koledze. Kiedy policjant wrócił z jednym ze sprawców do sklepu, namierzył kolejnego złodzieja. 32-latek został ukarany mandatem karnym, o losie dwóch pozostałych będzie decydował sąd.
Katowice -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
Pajęczańscy kryminalni na terenie gminy Działoszyn ujawnili w sumie 140 krzewów konopi, z których można było uzyskać ponad 3 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości 90.000 złotych.
Łódź -
Raciborscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę
Raciborscy policjanci zostali skierowani wczoraj na nietypową interwencję. Z treści zgłoszenia wynikało, że ulicą Starowiejską w Raciborzu jedzie audi, w którym znajduje się rodząca pasażerka. Mundurowi natychmiast przeprowadzili niecodzienny pilotaż. Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Po bezpiecznym i szybkim pilotażu przyszła mama trafiła pod opiekę medyków, gdzie po kilku minutach szczęśliwie urodziła syna.
Katowice -
Nietypowa interwencja zakończyła się szczęśliwie dla trzech porzuconych szczeniąt
Policjanci z jaworskiej drogówki pomogli trzem szczeniętom, które zostały podrzucone pod jeden z kościołów. Pieski były umieszczone w zamkniętym, jutowym worku. Dzięki szybkiej interwencji zwierzęta znalazły bezpieczne schronienie.
Wrocław -
Jako policjant przez 15 lat pomagał i wspierał. Dziś sam potrzebuje pomocy
Policjant z Ustronia, dzielnicowy asp. szt. Piotr Glenc zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Angażował się w powierzone mu obowiązki, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. Teraz, po ciężkim wypadku, potrzebuje wsparcia finansowego, żeby walczyć o powrót do zdrowia.
Katowice -
Śmiertelne potrącenie 13-latka
W Sitańcu Wolicy, w gminie Zamość doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem marki Audi potrącił 13-latka idącego poboczem. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej na miejscu zdarzenia, chłopiec zmarł. Policjanci zatrzymali 22-latka, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Lublin
