Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie policyjnych działań podczas spotkania przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie
W Krakowie odbył się szczyt przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, w którym uczestniczyli członkowie rządu Polski, Słowacji, Czech oraz Węgier. Ich pobyt w stolicy Małopolski zabezpieczało ponad 50 krakowskich funkcjonariuszy. W trakcie policyjnych działań nie odnotowano zakłóceń porządku i ładu publicznego w miejscach ich przebywania.
Kraków -
Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy ustalili miejsce, gdzie zorganizowane zostało domowe laboratorium chemiczne służące do produkcji środków odurzających. Na gorącym uczynku - w trakcie produkcji metamfetaminy - policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu legnickiego. Na posesji zabezpieczyli gotowe już narkotyki oraz prekursory służące do ich produkcji. Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Spotkanie Komendanta Głównego Policji z przedstawicielami NSZZ "Solidarność"
Wczoraj (21.06.2021) odbyło się spotkanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka z Jerzym Wielgusem, Przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" oraz innymi przedstawicielami NSZZ "Solidarność".
KGP -
Utrwalają wiedzę i doskonalą umiejętności, by skutecznie pomagać
Policjanci cyklicznie i na różne sposoby doskonalą swoje umiejętności, utrwalają posiadaną wiedzę i zdobywają nową. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej realizować powierzane im zadania oraz służyć skuteczną i profesjonalną pomocą mieszkańcom i turystom. Policyjni wodniacy z Warmii i Mazur, dla których zaczął się najbardziej pracowity czas w roku, swoje umiejętności doskonalą podczas szkolenia zorganizowanego wspólnie przez KWP w Olsztynie i WSPOL w Szczytnie.
Olsztyn -
Dzielnicowy odznaczony przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
Suwalski dzielnicowy otrzymał honorową odznakę Primus in Agendo. Odznaczenie przyznawane jest od prawie 6 lat przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej za szczególne działania lub zasługi na rzecz pracy, polityki społecznej albo rodziny.
Białystok -
Policjant w dniu wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Chełmnie, w dniu wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę. Policjanta zaniepokoił styl jazdy samochodu, którym kierował mężczyzna. Okazało się, że 40-latek ma ponad 3 promile alkoholu, natomiast nie ma uprawnień, bo cofnięto mu je już wcześniej.
Bydgoszcz -
Kierowca tira nie zauważył czerwonego światła i pieszych. Trzyletnie dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Lęborku
Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 10 na przejściu dla pieszych w Lęborku na ul. Kossaka. Kierujący samochodem ciężarowym marki renault, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrącił znajdującą się na nim 3-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez ulicę wraz z mamą.
Gdańsk -
Policjanci uratowali życie 60-latkowi
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uratowali życie mężczyzny, który w ponad 30-stopniowym upale leżał nieprzytomny na nagrzanym asfalcie jednej z ulic Sosnowca. Natychmiastowa reakcja mundurowych i podjęta przez nich resuscytacja doprowadziły do przywrócenia jego funkcji życiowych. 60-latek trafił do szpitala.
Katowice -
Policjanci znaleźli zaginionego 10-latka, który wpadł w grzęzawisko
Sierż. szt. Miłosz Kozak i sierż. Artur Wójcik wyciągnęli z grzęzawiska 10-letniego chłopca. Chłopiec po szkole poszedł do pobliskiego parku w pobliżu, którego są mokradła. Chłopiec wpadł do grzęzawiska i nie mógł się z niego wydostać przez około godzinę. Jego wołanie o pomoc usłyszeli świadkowie, którzy zaalarmowali policjantów.
Gdańsk -
Policjanci eskortowali ciężarną kobietę do szpitala
Policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni eskortowali do szpitala ciężarną kobietę. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił mąż kobiety, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Mundurowi bez wahania podjęli decyzję o pilotowaniu samochodu, dzięki temu ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.
Gdańsk -
Policjanci znaleźli kolejne miejsce nielegalnego demontażu pojazdów i zatrzymali dwie osoby
Lęborscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Słupsku i funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska znaleźli kolejne miejsce nielegalnego demontażu samochodów na terenie powiatu lęborskiego. Policjanci znaleźli 62 samochody w trakcie rozbiórki i zabezpieczyli kilkadziesiąt kart pojazdów, dowodów rejestracyjnych oraz umów sprzedaży również tzw. in blanco. Za składowanie, usuwanie lub przerabianie niebezpiecznych dla środowiska odpadów bez wymaganego zezwolenia grozi 5 lat pozbawienia wolności i kara administracyjna w wysokości nawet 500 tysięcy złotych.
Gdańsk -
Nowodworski dyżurny na rowerze zdobył kolarskie piekło w Alpach Wschodnich - Passo Dello Stelvio 2758 m n. p. m. Najtrudniejszy podjazd w Europie!
Dyżurny nowodworskiej policji st. asp. Marek Zwiewka na rowerze zdobył piekielną szosę we włoskiej przełęczy Passo Dello Stelvio. St. asp. Marek Zwiewka od kilku lat pasjonuje się jazdą na rowerze, biorąc przy tym udział w różnych zawodach m.in. Mazovia MTB u Zamany, Tauron Race Czesława Langa, Cyklo Gdynia czy super zawody w górach izerskich, Bike Maraton Piechowice, gdzie teren był tak wymagający, że na niektórych odcinkami musiał biec z rowerem.
Gdańsk -
Policjanci i strażacy z Andrespola odnaleźli zaginionego mężczyznę
Kiedy dochodzi do zaginięcia człowieka liczy się każda minuta i tak było również podczas poszukiwań 70-letniego mieszkańca gminy Andrespol. Już po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony przez policjantów i strażaka na terenie Łodzi. Osłabiony senior trafił pod opiekę lekarzy.
Łódź -
Odpowiedzą za wyłudzenie kredytu
Żyrardowscy policjanci zatrzymali 4 osoby, które usiłowały wyłudzić kredyt w wysokości 200 tys. złotych na szkodę placówki bankowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Jeden ze sprawców został objęty policyjnym dozorem, a pozostała trójka spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających.
Radom -
Podziękowania za wsparcie walki z pandemią
Zarząd Powiatu w Nysie złożył podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafała Kochańczyka i Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flagi za zaangażowanie we wspólną walkę z Covid-19. Starosta Nyski, Pan Andrzej Kruczkiewicz przekazując podziękowania skierował szczególne słowa uznania za wkład i pracę dla policjantów, na których pandemia nałożyła dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie lokalnej społeczności.
Opole -
Podziękowania za pomoc rodzinie, która utknęła z chorym dzieckiem w korku
Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęły podziękowania od rodziców trzymiesięcznej dziewczynki. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych umożliwili mieszkańcom Janowa Lubelskiego bezpieczny przejazd przez korek powstały w wyniku wypadku drogowego. Rodzina wracała z dzieckiem ze szpitala. Liczyła się każda chwila, ponieważ dziewczynka wymagała pilnego podania leku.
Lublin -
Licznik w citroenie cofnięty o niemal 400 tysięcy kilometrów
Cofnięty prawie o 400 tysięcy kilometrów licznik drogomierza ujawnili policjanci podczas sprawdzenia zatrzymanego do kontroli citroena jumpera. 36-letni kierowca tłumaczył policjantom, że drogomierz przy stanie 400 tysięcy zaczął wskazywać od zera ilość przebytych kilometrów. Policjanci przypominają, że ingerencja w stanu urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Lublin -
Stargardzcy wodniacy pomogli bezpiecznie dotrzeć na brzeg
Policjanci pełniący służbę na jeziorze Miedwie zauważyli dwie osoby, które z uwagi na wyczerpany akumulator i brak wioseł nie mogły wrócić na brzeg. Funkcjonariusze zapewnili im bezpieczny hol.
Szczecin -
Sprzedawał na aukcjach testery diagnostyczne – wpadł w ręce policjantów
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę sprzedającego na portalach internetowych testery diagnostyczne. Teraz może on trafić za kraty więzienia nawet na dwa lata.
Wrocław -
Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby zatrzymało nietrzeźwą kierującą
Policjantem jest się przez całą dobę, w trakcie służby, ale również poza nią. Kolejnym przykładem potwierdzającym te słowa jest postawa policyjnego małżeństwa, które będąc w czasie wolnym od służby, zauważyło podejrzanie zachowującego się kierowcę. Jego tor jazdy wskazywał, na to że może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jak się okazało, za kierownicą siedziała kobieta, która miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Łódź -
Policjant i ratownik wodny uratowali mężczyznę. Jego motorówka eksplodowała
Na jeziorze Lubiąż doszło do wybuchu silnika w wyniku czego w płomieniach stanęła łódź motorowa. Na szczęście, mężczyzna znajdujący się na jej pokładzie zdążył wyskoczyć do wody. Dzięki wspólnym działaniom Policji, WOPR-u oraz innych wypoczywających udało się szybko ugasić pożar, a także udzielić pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu. Dwa dni wcześniej funkcjonariusze szukali w trawie kompletnie pijanego mężczyzny, który wraz ze swoim kompanem zaniemógł w drodze powrotnej do domu.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli cudzoziemcowi w trudnej sytuacji. Otrzymali podziękowania z ambasady
Policjanci z ostródzkiej drogówki pomogli obywateli Bułgarii, który w wyniku szeregu niefortunnych zdarzeń znalazł się w bardzo trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Dzięki zaangażowaniu i empatii funkcjonariuszy mężczyzna uzyskał niezbędną pomoc, za którą Ambasada Bułgarii w Warszawie pisemnie podziękowała policjantom.
Olsztyn -
KREW = ŻYCIE. Policjanci i mieszkańcy podzielili się cząstką siebie
Nowosolscy policjanci oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. W dobie pandemii, gdzie wiele osób ma przeciwwskazania do jej oddania, jest ona jeszcze bardziej potrzebna.
Gorzów Wlkp. -
Garażowa krajalnia tytoniu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 800 kilogramów tytoniu. Akcyzową kontrabandę namierzyli w jednym z garaży na terenie powiatu będzińskiego. Na gorącym uczynku wpadli dwaj mężczyźni, którzy obsługiwali maszynę do krojenia tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą ponad 927 tysięcy złotych.
Katowice -
Policja apeluje o ostrożność nad wodą!
Za nami kolejne bardzo ciepłe dni. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Tylko w minioną sobotę, niedzielę i w poniedziałek w Polsce utonęły aż 23 osoby! Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!
KGP -
6 mln papierosów ukryte w transporcie buraków
Dzięki informacjom CBŚP i KAS czeskie służby celne przejęły transport nielegalnych wyrobów tytoniowych na autostradzie D2 w kierunku Brna. „Przykrywkę” dla papierosów stanowiły buraki. Samochodem ciężarowym kierował Polak, który został zatrzymany przez czeskich funkcjonariuszy. Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 38 mln koron czeskich czyli blisko 7 milionów złotych.
CBŚP -
Ratunek dla życia w zasięgu ręki
Wielu z nas już udzielało lub będzie komuś udzielać pierwszej pomocy. Jej podstawy powinien znać każdy, gdyż w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu, każda sekunda jest niezmiernie ważna. Aby zwiększyć szanse na przeżycie ratowanej osoby, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Urządzenia te coraz częściej można spotkać w budynkach instytucji publicznej. Wkrótce z pomocy automatycznego defibrylatora będzie można również skorzystać w każdej komendzie Policji województwa śląskiego.
Katowice -
Policjanci eskortowali samochód z mężczyzną, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej
Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci ruchu drogowego sztumskiej komendy. Wczoraj funkcjonariusze na sygnałach uprzywilejowania pilotowali do szpitala samochód z mężczyzną, który doznał częściowego paraliżu. Sytuacja była poważna, gdyż mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.
Gdańsk -
Policyjni wodniacy wyciągnęli z wody dwóch mężczyzn, których łódź zatonęła
Policjanci z komisariatu wodnego interweniowali wczoraj w okolicy sopockiego molo. Funkcjonariusze zauważyli jak skuter wodny holuje do brzegu łódź motorową, która bardzo szybko nabierała wody do kabiny i gdy podpłynęli do niej, ta była całkowicie zalana wodą i opadała na dno. Policjanci udzielili pomocy i wciągnęli na pokład łodzi policyjnej dwóch mężczyzn, oznakowali też miejsce zdarzenia i o całej sytuacji powiadomili służbę dyżurną kapitanatu portu oraz bosmana przystani jachtowej.
Gdańsk -
Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich, zabezpieczone duże ilości gotowych narkotyków - to kolejne wyniki działań dolnośląskich policjantów
Dolnośląscy policjanci tylko w miniony weekend zlikwidowali plantacje konopi indyjskich, zabezpieczyli duże ilości gotowych narkotyków i zatrzymali trzech kierowców prowadzących auta znajdując się pod wpływem środków zakazanych ustawą. Nie ma przyzwolenia w naszym kraju na posiadanie narkotyków, ich uprawę, sprzedaż, zażywanie. Przestępcy odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.
Wrocław
