Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Tarnowski policjant uratował nieprzytomnego mężczyznę
Młodszy aspirant Łukasz Jankowski, przewodnik psa służbowego z Tarnowa, w drodze do domu uratował mężczyznę, który stracił przytomność.
Kraków -
Żart, który będzie słono kosztował
Sejneńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poinformował o ładunku wybuchowym w sejneńskiej komendzie. Okazało się, że był to żart. 31-letni mieszkaniec Sejn usłyszał już zarzut zawiadomienia o zagrożeniu, które nie istnieje. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności i sankcje finansowe w wysokości 20 tysięcy złotych.
Białystok -
Nie daj się oszukać podczas sprzedaży w Internecie!
Sprzedajesz coś przez portal aukcyjny? Uważaj! Jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych, przekonały się dwie mieszkanki powiatu krapkowickiego. Kobiety na jednym z portali aukcyjnych sprzedawały obuwie. Zamiast otrzymać na swoje konto pieniądze za sprzedaż przedmiotu, zostały oszukane. Z konta bankowego 45-latki zniknęło blisko 130 tys. złotych, a konta 30-latki prawie 15 tys. złotych.
Opole -
Policjant z wrocławskiej drogówki ukończył Szlem Komandosa – cykl 5 ekstremalnych biegów
Funkcjonariusz, na co dzień pracujący we wrocławskim Wydziale Ruchu Drogowego, sierż. szt. Michał Banaś cały czas pokazuje, że bieganie to jego wielka pasja. Policjant zdobył odznaczenie za ukończenie Szlema Komandosa, w którego skład wchodzi 5 wymagających i ekstremalnych biegów. Za kilka dni miał wystartować po raz trzeci w biegu o nazwie „Setka Komandosa” na dystansie 100 kilometrów. Niestety ze względu na panującą epidemię, wydarzenie to zostało przeniesione na czerwiec.
Wrocław -
Areszt za nieodpowiednie postępowanie z odpadami
Podlascy policjanci na terenie powiatu augustowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o transport i składowanie nielegalnych odpadów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tysięcy litrów substancji niewiadomego pochodzenia. Decyzją sądu 33 i 46-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Białystok -
Policjanci zatrzymali kierowcę oszustów
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z białostockiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali na terenie Mazowsza 34-latka. Był on kierowcą fałszywego policjanta, który w styczniu odebrał od seniorki 10 tysięcy złotych oraz biżuterię. Mieszkaniec województwa mazowieckiego usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Policjanci z grupy Speed pomogli chorej dotrzeć do szpitala
Policjanci grupy Speed eskortowali do szpitala samochód, którego kierowca wiózł chorą żonę do szpitala. Liczyła się każda minuta, gdyż stan kobiety był poważny. Kiedy mundurowi bezpiecznie doprowadzili bmw do Centrum Chorób Serca w Zabrzu, na miejscu na chorą czekał już zespół medyków.
Katowice -
Ostrołęccy kryminalni wyciągnęli mężczyznę z wody
Oficer dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony przez kobietę, że jej były mąż pozostawił u niej swoje rzeczy osobiste i wyszedł z domu. Okoliczności zgłoszenia wskazywały na to, że może on podjąć próbę samobójczą. Prawdopodobnie w ostatniej chwili udaremnili ją ostrołęccy kryminalni wyciągając mężczyznę ze stawu.
Radom -
Publicznie nawoływał do popełnienia zbrodni
Przy każdej okazji przypominamy: łamiesz prawo w Internecie i myślisz że jesteś anonimowy? Nic bardziej mylnego. Przekonał się o tym mężczyzna podejrzewany o nawoływanie w mediach społecznościowych, w nienawistnym wpisie, do popełnienia zbrodni. Został namierzony przez policjantów zwalczających cyberprzestępczość.
Szczecin, KGP -
„Dziękuję za spokój i życzliwość pań policjantek ...”
Podziękowania dla st. sierż. Katarzyny Filipowicz oraz sierż. Angeliki Grzywny, policjantek Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji, za wsparcie udzielone mieszkance Bierunia, która spowodowała kolizję drogową, wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, insp. Roberta Chowańca oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, kom. Grzegorza Żmudki.
Kraków -
Policjanci pomogli mężczyźnie w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę, której kierująca przekroczyła prędkość. Jak się okazało, kobieta wiozła do szpitala ojca, który potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Funkcjonariusze widząc, że życie 77-latka jest zagrożone i liczy się każda minuta, bez wahania podjęli decyzję o eskortowaniu samochodu do szpitala.
Opole -
I Ty możesz zostać policjantem- spotkania on-line z kandydatami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić obywateli. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.
Gorzów Wlkp. -
Areszt dla podpalacza
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 65-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu umyślnie podpalił kotłownię w miejscu zamieszkania. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległo wnętrze pomieszczenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się oraz uszkodzenia mienia. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.
Łódź -
Ponad 1,5 kilograma narkotyków nie trafi na czarny rynek
Policjanci z Łasku zatrzymali 43-latka podejrzewanego o uprawę konopi. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma gotowego już suszu oraz 20 doniczek z roślinami konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania oraz uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Aresztowany za napad z użyciem noża
Po wniosku śledczych i prokuratora rybnicki sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 41-latka. Mężczyzna napadł na stację paliw i przy użyciu noża sterroryzował obsługę stacji, żądając wydania pieniędzy. Agresywny mieszkaniec Rybnika nie wykonał poleceń policjanta. Mundurowy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia użył broni służbowej i postrzelił go w nogę. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 12 lat więzienia.
Katowice -
Policjant z muzyczną pasją
Sierżant Piotr Ostaszewski w Policji służy od ponad 4 lat. Swoim uśmiechem i pozytywną energią zaraża koleżanki i kolegów. W codziennej służbie w wydziale kryminalnym hajnowskiej komendy prowadzi dochodzenia. "Po godzinach" jego pasją jest muzyka. Swoim zamiłowaniem do niej zaraża córkę oraz inne dzieci i młodzież. Na początku marca za swoją działalność kulturalną otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Białystok -
Policjanci pomogli seniorce
Sanoccy policjanci pomogli starszej kobiecie bezpiecznie wrócić do domu. Zdezorientowana i zagubiona seniorka, sama w nocy, stała na chodniku. 83-latka nie potrafiła wyjaśnić, co tam robi, ani gdzie mieszka.
Rzeszów -
Prawie 5 mln papierosów przejęte przez CBŚP i KAS
Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami CBŚP zlikwidowali magazyn z nielegalnymi papierosami i tytoniem pod Oświęcimiem. Przejęli 4,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 3 osoby podejrzane. Wartość przejętych towarów to 3,7 mln zł, natomiast gdyby nieopodatkowane towary trafiły na rynek Skarb Państwa mógłby stracić 5,8 mln zł. Papierosy miały prawdopodobnie trafić na teren Śląska i Małopolski.
CBŚP -
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj”
To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.
KGP -
Badamy przyczyny katastrofy budowlanej w Rybniku
Tuż po 12.00 w Rybniku doszło do katastrofy budowlanej. Przy ul. Jana III Sobieskiego zawaliła się część XIX-wiecznej kamienicy. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci z rybnickiej komendy oraz strażacy, a gruzowisko przeszukane zostało przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju wraz z psami do poszukiwania ludzi. Nie natrafiono na żaden ślad wskazujący na to, aby w chwili zawalenia się budynku przebywały w nim jakiekolwiek osoby.
Katowice -
Działania wrocławskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, tym razem wspólnie z pracownikami MPK
Stan zagrożenia epidemicznego, to czas, kiedy wiele osób potrzebuje różnego rodzaju pomocy. Z taką pomocą przychodzą wolontariusze i funkcjonariusze różnych służb, bo sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, bywa niełatwa dla wszystkich. Często choroba dotyka najbliższych i kończy się niejednokrotnie tragicznie, aby takich zdarzeń było jak najmniej, musimy wszyscy czuć się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo. Biorąc to pod uwagę, wrocławscy policjanci codziennie wyjeżdżają do służby i wykonują wiele różnych czynności służbowych. Kontrolują osoby objęte kwarantanną, zatrzymują sprawców przestępstw, wykroczeń, a także realizują zgłaszane interwencje. Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, w tym także w środkach komunikacji współdziałając z pracownikami MPK.
Wrocław -
Policjanci zdążyli z pomocą
Zaniepokojeni mieszkańcy dzielnicy Podgórz w Toruniu zaalarmowali dyżurnego tamtejszego komisariatu, że od pewnego czasu nie mają kontaktu z sąsiadką w podeszłym wieku, zakażoną COVID-19. Policjanci bardzo szybko ustalili, że starsza Pani, pomimo wieku i choroby, przebywa w miejscu zamieszkania, a zatem istniało bardzo duże prawdopodobieństwo zagrożenia nawet jej życia. Jak się okazało, pomoc przyszła w samą porę.
Bydgoszcz -
17-latka zabłądziła w lesie. Odnaleźli ją policjanci
Sukcesem zakończyły się prowadzone dzisiejszej nocy przez policjantów poszukiwania nastolatki z gminy Nielisz. 17-latka wracając do domu od koleżanki zgubiła się w lesie. Telefonicznie powiadomiła o tym rodzinę, a ta zaalarmowała policjantów. Mundurowi odnaleźli ją kilka kilometrów od domu na terenie leśnego szlaku. 17-latka w organizmie miała prawie promil alkoholu, co niewątpliwie miało wpływ na utratę przez nią orientacji w terenie. Na szczęście nic się jej nie stało. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.
Lublin -
Policyjny śmigłowiec z Bambi Bucket nad Wisłą
W pamięci nadal mamy groźny pożar torfowisk na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, do którego doszło wiosną ubiegłego roku. Akcja gaśnicza trwała wówczas kilkanaście dni. Niestety doświadczenia służb wskazują, że i w tym roku wraz z nastaniem wiosny należy brać pod uwagę zagrożenie pożarowe, np. związane z wypalaniem traw. Aby przygotować się do szybkiego i skutecznego gaszenia pożarów, policyjni piloci i strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 KM PSP m.st. Warszawy przez dwa dni ćwiczyli wspólnie na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim, z wykorzystaniem podwieszanego pod śmigłowiec zbiornika z wodą, tzw. Bambi Bucket.
KGP -
Policjanci odzyskali skradzione audi
Mundurowi zatrzymali 25-latka i odzyskali samochód osobowy marki Audi A5, który został skradziony w nocy z jednej z olsztyńskich posesji. Policjanci odnaleźli auto, które ukryte było w lesie pod Straszewem, a w nim...śpiącego mężczyznę. Za kradzież z włamaniem 25-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci rozdają maseczki
Od rana gdańscy policjanci rozdają mieszkańcom maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Gdańska. Mundurowi rozdają maseczki podróżującym komunikacją miejską, kierowcom podczas kontroli drogowych, a także mieszkańcom w drodze do pracy i podczas spaceru.
Gdańsk -
Pomimo upływu czasu nie unikną kary za przestępstwa
Tucholscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych do sprawy śmierci mężczyzny, który zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych trzy miesiące wcześniej obrażeń. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Jeden z nich odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu nawet dożywocie.
Bydgoszcz -
Nie zatrzymał się do kontroli, potrącił policjanta, staranował radiowozy – był pijany, z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów
Wczoraj siedleccy policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki potrącił policjanta i staranował dwa radiowozy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany i osadzony w areszcie siedleckiej komendy.
Radom -
Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie
Mieszkaniec bydgoskiego Błonia zatrzymany do sprawy pobicia. 21-latek wpadł w ręce policjantów z wydziału narkotykowego i pseudokibiców bydgoskiej komendy. Zatrzymany to pseudokibic jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli też narkotyki. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Trwa namierzanie pozostałych dwóch napastników.
Bydgoszcz -
Policjanci zatrzymali kolejnego oszusta działającego metodą „na policjanta”
Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Dolnego Śląska współpracując z policjantami z KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy od jednej z mieszkanek Wrocławia. Pokrzywdzona, myśląc, że bierze udział w akcji policyjnej, przekazała 30-latkowi pieniądze i złotą biżuterię w łącznej kwocie 55 tys. złotych. Policjanci prowadząc działania operacyjne namierzyli „odbieraka” i odzyskali całą kwotę oraz kosztowności. Zatrzymany trafił już do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Wrocław

