Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Przed nami zapowiada się wyjątkowo ciepły weekend. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Wciąż jednak zdarzają się nieodpowiedzialni plażowicze. Alkohol, brawura i lekkomyślność to główne błędy, których konsekwencje często są tragiczne. Dlatego już teraz przypominamy, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.
Opole -
Zatrzymany z transportem nielegalnych papierosów. Wartość podatku akcyzowego to prawie 400 tys. zł
Kierowca został zatrzymany do kontroli na trasie S3. Jego tłumaczenia dotyczące podróży nie zwiodły gorzowskich policjantów, którzy w części ładunkowej busa znaleźli kartony wypełnione paczkami papierosów. Zabezpieczono kilkaset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to około 400 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.
Gorzów Wlkp. -
Powitanie wakacji!
Dzieci z Niepruszewa oraz pobliskich miejscowości już powitały wakacje. Na miejscowej plaży służby zorganizowały dla nich imprezę plenerową, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo nad wodą i nie tylko. Nie zabrakło ciekawych atrakcji. Jedną z nich była możliwość obejrzenia z bliska najnowszego śmigłowca Bell 407, który od niedawna jest wykorzystywany przez wielkopolskich policjantów.
Poznań -
Mężczyzna podający się za pracownika banku oszukał 52-latkę
Do mieszkanki powiatu strzeleckiego zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Telefonicznie oświadczył, że na koncie bankowym kobiety odnotowano próbę włamania i należy jak najszybciej je zablokować. Mężczyzna uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 52-latki, a następnie zaciągnął kredyt na jej dane osobowe. Za pomocą danych z karty kobiety przeprowadzone zostały również transakcje na zakupy w sklepie. W ten sposób mieszkanka powiatu strzeleckiego straciła ponad 100 tysięcy złotych.
Opole -
Seryjny grafficiarz spowodował straty na kwotę co najmniej 100 tys. zł
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię uszkodzeń mienia na terenie miasta. Nielegalny proceder uprawiał on od około 2 lat. Funkcjonariusze ustalili, że pozostawił graffiti na elewacjach około 50 obiektów, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. Malował za każdym razem swój podpis „SZTOS”. Teraz grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału procesowego jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
Wrocław -
72-latek zasłabł i leżał na jezdni - z ratunkiem przyszła policjantka i mieszkańcy
Policjantka z krośnieńskiej komendy w drodze do pracy wspólnie z innymi osobami pomogła 72-letniemu mężczyźnie, który leżał na jezdni i nie był w stanie się podnieść. Dzięki tej zdecydowanej i szybkiej reakcji starszy pan na czas otrzymał fachową pomoc.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli 73-letniemu mężczyźnie
73-letni mężczyzna upadł na balkonie swojego mieszkania i nie był w stanie podnieść się o własnych siłach. Zaalarmowani policjanci z komisariatu w Korczynie dostali się na piętro kamienicy i udzielili pomocy poszkodowanemu.
Rzeszów -
Policjanci z darem dla hospicjum. Odzew na zbiórkę przerósł ich oczekiwania
Funkcjonariusze gorzowskiej komendy odpowiedzieli na apel hospicjum i zorganizowali zbiórkę. Policjanci, pracownicy cywilni, uczniowie szkół, mieszkańcy Gorzowa i okolic - szybko okazało się, że wielu chce do niej dołączyć. Darów było bardzo dużo, a zbiórka przerosła oczekiwania wszystkich. Zaangażowało się w nią wiele osób i każdemu należą się słowa podziękowania za okazane serce. Przekazane produkty są niezbędne w codziennym działaniu hospicjum.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali parę oszustów działających metodą "na wypadek"
Policjanci zatrzymali parę podejrzaną o oszustwo metodą „na wypadek”. 26-latek i jego o dwa lata młodsza partnerka tydzień temu wyłudzili od mieszkanki Wasilkowa 17 tysięcy złotych. W całym procederze mężczyzna pełnił rolę "odbieraka", a kobieta jego kierowcy. Para z Poznania usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu 26-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.
Białystok -
Zatrzymani do sprawy zabójstwa na tle rabunkowym
Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali 2 osoby mające związek z zabójstwem przedsiębiorcy z powiatu łęczyckiego. Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2021 w niewielkiej miejscowości w gminie Piątek. Sprawcy po pobiciu i skrępowaniu mieszkającego tam małżeństwa skradli precjoza. Niestety 52-letni pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Za zabójstwo grozi najwyższy wymiar kary - dożywocie.
Łódź -
Mundurowi łączą siły w walce o zdrowie
Kłobuccy policjanci włączyli się w charytatywny rajd po zdrowie Mateusza. Wspólnie z mundurowymi z samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie pokonali ostatni odcinek trasy. Po jego ukończeniu spotkali się z Mateuszem, który nie krył zaskoczenia.
Katowice -
I miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w NO GI
Policjant z mokotowskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II w miniony weekend reprezentował jednostkę na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w NO GI (brazylijskie jiu-jitsu). Młodszy aspirant Sebastian Garbień stoczył dwie walki w masters dywizja pasy brązowe i czarne w kategorii + 100,5 kg, które przyniosły mu I miejsce na turniejowym podium. Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie nad nim kontroli poprzez zakładanie mu dźwigni.
KSP -
Ukradli przyczepę z towarem o wartości blisko pół miliona złotych
Zaledwie kilka godzin potrzebowali bełchatowscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży naczepy z kontenerem. Odzyskali też całość skradzionego mienia o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Podejrzani w wieku 34, 35 i 48 lat odpowiedzą za kradzież i kradzież z włamaniem. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.
Łódź -
Areszt dla mieszkańca Żyrardowa za nielegalne posiadanie broni oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków
Policjanci zatrzymali 25-latka, który mógł mieć związek ze zdarzeniem w Żyrardowie, w trakcie którego padł strzał z broni palnej. Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut nielegalnego posiadania broni, ale także zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany.
Radom -
Dawcy szpiku z WSPol
79 osób – policjantów, słuchaczy i studentów z WSPol - zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Każde zgłoszenie jest ważne, bo to dodatkowa szansa dla osób, które walczą z nowotworami krwi. Dzisiejsza akcja, to pierwsza w Polsce od czasu pandemii rejestracja z obecnością koordynatorów.
Akademia Policji w Szczytnie -
Tarnogórski dzielnicowy został Mistrzem Polski i ustanowił nowy rekord
Aspirant sztabowy Ryszard Preg już po raz drugi został Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi ważącej 100 kilogramów. Tym razem ustanowił nowy rekord Polski. Nasz mistrz wycisnął sztangę aż 40 razy, nie pozostawiając swoim konkurentom żadnych szans na zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.
Katowice -
Wspólna operacja międzynarodowa Labour Exploitation Empact Action Days 2021
Od 31 maja do 6 czerwca 2021r. polska Policja uczestniczyła w międzynarodowej operacji Labour Exploitation Empact Action Days 2021 mającej na celu zwalczanie handlu ludźmi wykorzystywanymi do pracy przymusowej. Wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, jako krajowy koordynator platformy EMPACT THB, koordynował działania podjęte przez wszystkie Komendy Wojewódzkie Policji i Komendę Stołeczną Policji. W operacji wzięli udział również funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy Okręgowych Inspekcji Pracy oraz Sanepidu. Całość działań koordynowana była przez Europol.
KGP -
Policyjni „wodniacy” szkolili swoje umiejętności
16 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie akwenów znajdujących się na terenie garnizonu mazowieckiego przez trzy dni szkoliło swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W czasie szkolenia zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.
Radom -
Policjant odznaczony orderem „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie”
W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń. Asp. szt. Roland Florek, dzielnicowy z komisariatu w Pruchniku, został odznaczony medalem „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” za zasługi na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego i działalność dla RCKiK w Rzeszowie.
Rzeszów -
Kolejne niebezpieczne wyprzedzanie ciężarówki na "ósemce"
Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy ciężarówki. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Dryga. 38-letni obywatel Rumunii wyprzedzał ciężarówkę na zakazie i skrzyżowaniu. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.
Białystok -
Zlikwidowany szlak przemytu marihuany z Hiszpanii
CBŚP zatrzymało 6 osób oraz we współpracy z francuskimi służbami przejęło 72 kg marihuany. Działania realizowano współpracując w ramach Europolu, a podczas jednej z akcji wsparcia udzieliła również dolnośląska KAS. Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze narkotykowym nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Śledczy szacują, że wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2,5 mln zł. Z takiej ilości narkotyków można by uzyskać około 72 tysiące porcji handlowych.
CBŚP -
Członkowie gangu współpracowali z pseudokibicami
Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali podejrzanych, zabezpieczyli m.in. 2 jednostki broni, maczety oraz narkotyki. 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W działaniach uczestniczyli policjanci z KWP w Olsztynie i Radomiu.
CBŚP -
Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak podziękowała włocławskim policjantom za pomoc niesioną Seniorom, którzy utknęli na A-1
Komendę Miejską Policji we Włocławku odwiedziła Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, aby w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego oraz własnym podziękować policjantom zaangażowanym w niesienie pomocy Seniorom, którzy z powodu awarii autokaru utknęli na autostradzie.
Bydgoszcz -
Bydgoski policjant z brązowym medalem XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters w odnoszeniu ciężarów
Aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji już 21 lat, natomiast od 17 jest przewodnikiem psa służbowego. O Krzysztofie i jego podopiecznych pisaliśmy już niejednokrotnie. Tym razem jednak powiemy o jego zajęciu poza służbą, a mianowicie o pasji podnoszenia ciężarów oraz ostatnim osiągnięciu w tej dyscyplinie- zdobyciu brązowego medalu.
Bydgoszcz -
99. rocznica utworzenia Policji Województwa Śląskiego
17 czerwca 1922 roku powołana została autonomiczna Policja Województwa Śląskiego. Dzisiaj przypada więc 99. rocznica tego wydarzenia. Dla uczczenia tej okazji przed grobem Policjanta Polskiego złożone zostały kwiaty.
Katowice -
Podlaski policjant mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu
Policjant zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Wojewódzkiej Policji został dwukrotnym Mistrzem Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w dwóch formułach Gi i No Gi. Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim i wzięło w nich udział około 400 zawodników. To kolejne zwycięstwo podlaskiego policjanta.
Białystok -
Policjanci gotowi do zabezpieczenia 77 Rajdu Polski
W dniach 18-20 czerwca 2021r. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego Polski Związek Motorowy Zarząd Główny w Warszawie organizuje „Orlen 77 Rajd Polski” jako Rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy ERC FIA i jednocześnie Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski. Jak zawsze nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w miejscach przebiegu trasy rajdu oraz na drogach dojazdowych, każdego dnia imprezy czuwać będą policjanci pionu prewencji i służby kryminalnej. Nie zabraknie funkcjonariuszy drogówki, m.in. tych pełniących służbę na motocyklach.
Olsztyn -
Posiadał ponad 2,5 kg narkotyków
Policjanci z komendy wojewódzkiej, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec jednej z miejscowości pod Kielcami posiadał narkotyki. Kilogram mefedronu, oraz podobne ilości amfetaminy i marihuany zostały zabezpieczone w miejscu zamieszkania mężczyzny. Za posiadanie znacznych ilości tych substancji 31-latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
W ramach Światowego Dnia Krwiodawcy dzierżoniowski dyżurny otrzymał państwowe odznaczenie
14 czerwca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Jest to również okazja do uhonorowania działalności osób związanych z tak szlachetną ideą, jaką jest dzielenie się tym, co najcenniejsze, czyli własną krwią. Tym razem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał państwowe odznaczenie „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
Wrocław -
#Nie Bajka o Porwaniu
Za kilka dni rozpoczynają się wakacje i nasze dzieci częściej będą spędzać swój wolny czas na placach zabaw, boiskach czy nad wodą. To dobry moment, by przygotować dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Przygotowaliśmy dla Państwa spot filmowy ukazujący jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, gdy dojdzie już do ataku. Pamiętajmy, że to nieprawda, że potwory żyją tylko w bajkach...
Katowice

