Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Chory na Covid-19 uciekł ze szpitala
Hospitalizowany ze względu na zarażenie koronawirusem 33-latek uciekł z namysłowskiego szpitala. Chwilę później został ujęty przez ochronę sklepu przy próbie kradzieży. Został zatrzymany przez namysłowskich policjantów i natychmiast odwieziony do izolatorium. Usłyszał zarzut narażenia na zakażenie wielu osób. Dodatkowo okazało się, że jest odpowiedzialny za liczne kradzieże w marketach. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.
Opole -
Oddaliśmy hołd poległym policjantom
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z zastępcami nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem, nadinsp. Kamilem Brachą i nadinsp. Tomaszem Szymańskim w imieniu kierownictwa polskiej Policji, wszystkich policjantów i pracowników Policji, złożyli kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska" oraz przed Tablicą Pamięci w KGP. Szefowie Policji uczcili w ten sposób pamięć o poległych policjantach i oddali hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli podczas wypełniania obowiązków służbowych.
KGP -
Policyjni ozdrowieńcy oddali osocze, aby pomóc chorym
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Mielca oraz jednostek podległych, którzy pokonali koronawirusa, udali się wczoraj do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oddać osocze, aby pomóc innym, którzy walczą z chorobą. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z wirusem.
Rzeszów -
Strzelił w plecy i zabrał auto – policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój
W wyniku intensywnych działań policjantów już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymany został 35-latek podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna przyłożył pokrzywdzonemu do pleców przedmiot przypominający broń, oddał strzał, a potem zabrał jego pojazd i uciekł. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.
Gorzów Wlkp. -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Wywiadowcy z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 29-latka. Mężczyzna został zatrzymany tuż po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.
Katowice -
Uchroniona przed wychłodzeniem
Zgłoszenie i podjęte działania pomogły kobiecie, której groziło wychłodzenie. 36-latka leżała w nocy pod garażem prywatnej posesji. Była mocno wyziębiona. Mundurowi wezwali służby medyczne. Mieszkanka powiatu brzozowskiego trafiła do szpitala.
Rzeszów -
Konkurs pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje!” został rozstrzygnięty!
Konkurs został zorganizowany przez Małopolską Policję wraz z partnerem projektu Samorządem Województwa Małopolskiego. Do udziału w nim włączyli się również Kurator Oświaty, obejmując wydarzenie honorowym patronatem oraz Prezes Zarządu Radia Kraków S.A., udzielając patronatu medialnego. Konkurs miał na celu popularyzację zasad bezpieczeństwa zwłaszcza wśród seniorów – osób najbardziej narażonych na bezwzględną działalność oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia.
Kraków -
Przewozili nielegalne papierosy
Policjanci z Baranowa Sandomierskiego udaremnili wprowadzenie do obrotu 3 tys. paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dwóch mieszkańców województwa śląskiego zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty. Przez ich działanie Skarb Państwa mógłby stracić blisko 70 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności albo wysoka grzywna.
Rzeszów -
Narkotyki ukryli w oponach – mogli przemycić 48 kg marihuany
CBŚP wspólnie z NOSG przejęło prawie 7 kg marihuany pochodzącej z przemytu. Narkotyki były ukryte w kołach. Zatrzymano łącznie 4 osoby, a w całym śledztwie ustalono, że podejrzani mogli przemycić blisko 48 kg marihuany o szacunkowej wartości hurtowej prawie 770 tys. zł, w ramach siedmiu transportów z Hiszpanii do Polski. Śledztwo nadzoruje białopodlaski ośrodek Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
CBŚP -
Wsparli Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Przeworscy policjanci i pracownicy cywilni wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Przeworsku, wsparli podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Przekazane prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach dzieci.
Rzeszów -
Policjant z niezniszczalnym charakterem
Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele – zdrowy duch. Wie o tym doskonale sierżant sztabowy Jarosław Płowucha z Samodzielnego Pododdziału Policji w Bielsku-Białej, który z sukcesami startuje w morderczych biegach przeszkodowych, wymagających szczególnego wysiłku, odporności fizycznej i charakteru.
Katowice -
Chrzanowscy policjanci ratowali życie 13-letniemu chłopcu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej komendy pospieszyli z pomocą 13-latkowi, który połknął dużą ilość tabletek.
Kraków -
Niebezpieczna jazda mogła doprowadzić do tragedii - policyjny pościg za nietrzeźwym 17-latkiem
W niedzielną noc (20 grudnia) zielonogórscy policjanci zatrzymali młodego kierującego osobowym chryslerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz oraz inny samochód, a także zniszczył barierki ochronne przy jednym z przejść dla pieszych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 17-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczyli podrobiony płyn do prania
Grodziscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ujawnili magazyn z podrobionymi środkami piorącymi. W trakcie przeszukania zabezpieczyli blisko 16 500 litrów płynu do prania. Za sprzedaż produktów z podrobionymi znakami towarowymi nieuczciwemu hurtownikowi może grozić nie tylko wysoka grzywna, ale i również 2 lata pozbawienia wolności.
Poznań -
Wyścig z czasem przez zablokowaną autostradę
Policjanci z Nowego Tomyśla eskortowali do szpitala 5-letniego chłopca, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Funkcjonariusze umożliwili sprawny przejazd przez zablokowany odcinek autostrady A-2.
Poznań -
Kolejne prezenty trafiły do dzieci
Gdańscy policjanci kolejny raz zorganizowali mikołajkowe prezenty. Za środki, które przekazała jedna z gdańskich firm zajmujących się technologią informatyczną, mundurowi kupili słodycze. Kosze z prezentami o wartości kilku tysięcy złotych pod koniec minionego tygodnia przekazano dzieciom jednego z gdańskich hospicjów.
Gdańsk -
Bydgoscy policjanci zatrzymali 37-latka, który przewoził „lewy” spirytus
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obsługiwali zdarzenie drogowe, podczas którego spłonęło częściowo auto dostawcze. Na tym historia jednak się nie kończy. Finałem jej są zarzuty dotyczące posiadania wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie dochodów skarbu państwa z tego tytułu szacuje się na niemal 140 tysięcy złotych.
Bydgoszcz -
40-latek nie zapłacił za kosz pełen zakupów. Interweniował policjant w czasie wolnym od służby
Policjant ze słupskiej komendy w czasie wolnym od służby ujął złodzieja na gorącym uczynku. Reakcją funkcjonariusza na widok mężczyzny wychodzącego z koszem pełnym zakupów wejściowymi drzwiami marketu było zainteresowanie się podejrzanym zachowaniem i udaremnienie kradzieży. 40-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Zatrzymany sprawca kradzieży katalizatorów
Kryminalni z komisariatu śródmieście zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna odpowie za kradzież katalizatorów. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili skradzione elementy samochodowe oraz narzędzia. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 100 tys. zł. Zatrzymany usłyszał dziewięć zarzutów. Grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Szarik - nowy policyjny pies w Suwałkach
Do suwalskiej jednostki Policji dołączył owczarek niemiecki– Szarik. Jego opiekunem jest starszy aspirant Karol Pieczulis, który od 10 lat jest przewodnikiem psów służbowych. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli specjalne szkolenie i mogą już wspólnie wyruszyć w teren.
Białystok -
Miliccy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży ponad dwudziestu królików i odzyskali większość skradzionych zwierząt
Dwadzieścia dwa króliki padły łupem włamywaczy działających na terenie milickich ogródków działkowych. Sprawcy kradzieży z włamaniem zostali już zatrzymani, policjanci odzyskali także prawie wszystkie skradzione zwierzęta. Podejrzanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Dzielnicowi z Boguszowa-Gorc zareagowali natychmiast i uratowali kolejne życie ludzkie
Dzięki szybkim działaniom dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg. Mężczyzna trafił ostatecznie do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej.
Wrocław -
Ugodził nożem swoją byłą partnerkę, odpowie za usiłowanie zabójstwa
Policjanci z Rudy Śląskiej wyjaśniają okoliczności i przyczyny niedzielnego ataku na 34-latkę. Kobieta została kilkukrotnie zraniona nożem przed jednym ze sklepów przez swojego byłego partnera. Ofiara w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a sprawca do policyjnego aresztu.
Katowice -
Siemianowicki policjant otrzymał list gratulacyjny od Ministra SWiA
Sierż. szt. Łukasz Kubziakowski to policjant z siemianowickiej drogówki. W czerwcu podczas kontroli drogowej został potrącony przez samochód. Pomimo odniesionych obrażeń, policjanci nadal prowadzili pościg. Okazało się, że kierowca był poszukiwany, miał dożywotnie zakazy kierowania pojazdami oraz przewoził w aucie amfetaminę. Policjant przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w podziękowaniu za ofiarność w służbie przesłał list gratulacyjny.
Katowice -
Policyjna pomoc na święta nie przestaje płynąć
Kolejny raz gorzowscy policjanci przekazali zebrane rzeczy dla osób najuboższych, samotnych i bezdomnych. Funkcjonariusze, podobnie jak w latach ubiegłych pomagają potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym.
Gorzów Wlkp. -
Na finiszu przedświątecznych przygotowań nie dajmy się zwieść przestępcom
Jeszcze tylko kilka dni i rozpoczną się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas oznacza to czas gorączkowych zakupów i przygotowań. W codziennym pośpiechu możemy jednak stracić czujność i w konsekwencji paść ofiarą oszustów lub kieszonkowców. Przestępcy działają zarówno w świecie realnym jak i w wirtualnym. Pamiętajmy, że liczą na nasze rozkojarzenie, presję czasu i chęć szybkiego załatwienia różnych spraw. Zachowajmy ostrożność i na finiszu przedświątecznych przygotowań nie dajmy się zwieść przestępcom.
Opole -
Dzięki szybkiej reakcji uratowali ludzkie życie
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolborzu otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie pozwoliło na uratowanie jej życia. 52-latka w porę trafiła pod opiekę lekarza.
Łódź -
Pomoc dla skrajnie wygłodzonego psa, zarzuty dla właściciela
Dzięki interwencji dzielnicowej skrajnie wygłodzony pies trafił pod fachową opiekę medyczną. Zwierzę było tak wychudzone, że doprowadziło to do poważnych chorób. Policjanci zatrzymali właściciela psa, któremu wczoraj przedstawili zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Lublin -
Tu liczyła się każda sekunda
W pracy policjantów są momenty, kiedy muszą podjąć odpowiednią decyzję w ułamku sekundy, ponieważ od tego może zależeć czyjeś życie. Tak było też tym razem. Policjanci kontrolujący prędkość zatrzymali osobowe renault. Okazało się, że mężczyzna wiózł swoją partnerkę do szpitala, której ciąża była zagrożona. Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia podjęli decyzję o eskortowaniu pary do szpitala.
Opole -
Spadł z ławki uderzając głową o chodnik. Reanimowali go policjanci
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie reanimowali mężczyznę, który na jednym z przystanków autobusowych stracił przytomność i funkcje życiowe. Nadjeżdżający patrol zaalarmowała kobieta, która wcześniej sama próbowała pomóc mężczyźnie, po tym, jak spadł z ławki uderzając głową o chodnik. Mundurowi ruszyli z pomocą przywracając mu funkcje życiowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.
Lublin
