Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Walka z bezmyślnością na drogach i wodach. Weekend na Warmii i Mazurach okiem policjantów
Apelujemy, ostrzegamy, przypominamy o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągamy konsekwencje. Ludzka głupota czasami jednak i na takie działania wydaje się być odporna. Jednak policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach i szlakach wodnych regionu. W miniony weekend przekonali się o tym zarówno nieodpowiedzialni kierowcy, jak i sternicy oraz osoby, które podczas beztroskiego wypoczynku posunęły się za daleko. Choć szczęśliwie na drogach regionu nikt nie zginął, to niestety dwie osoby straciły życie w wodzie.
Olsztyn -
Trzy miesiące aresztu dla sprawcy kilku kradzieży, w tym pomnika marszałka Konstantego Rokossowskiego
Kilka zarzutów przedstawiono w legnickiej prokuraturze młodemu mieszkańcowi miasta. Mężczyznę podejrzanego o kradzież 3 pojazdów, przyczepki samochodowej oraz pomnika Marszałka Konstantego Rokossowskiego zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Straty, jakie spowodował, opiewają na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Legniczanin był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu wielbiciel cudzego mienia najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.
Wrocław -
W upalne dni zapewnij swoim zwierzętom właściwą opiekę. Nie pozwól krzywdzić zwierząt – kolejny spot zachodniopomorskiej Policji
Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami, mimo że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie, jakie niesie pozostawienie go zamkniętego w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni, a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.
Szczecin -
Policjant po służbie pomógł rannemu
Policjant, wracając po zakończonej służbie, pomógł rannemu mężczyźnie. Funkcjonariusz, widząc przy drodze rozbity samochód, który wcześniej go wyprzedzał, natychmiast zareagował. Rozpoczął poszukiwania kierowcy, którego nie było w środku. Poinformował swoich kolegów i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Dzięki jego natychmiastowej reakcji, 22-latek odnaleziony na polu trafił pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Kobieta zatrzymana przez wałbrzyskich policjantów w sprawie oszustwa „na policjanta”. Uwaga! Kolejne telefoniczne próby wyłudzenia pieniędzy
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zgłoszeniu doprowadziły do zatrzymania w ubiegłym tygodniu na gorącym uczynku przestępstwa młodej wałbrzyszanki. Kobieta działając metodą „na policjanta” - jako kurier - przyjechała odebrać od pokrzywdzonej 9 tysięcy euro. W ostatnich dniach na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego doszło do kilku innych podobnych zgłoszeń, dlatego policjanci po raz kolejny ostrzegają, aby nie przekazywać jakiejkolwiek gotówki osobom nieznajomym, które często podają się za kurierów, policjantów, adwokatów, a nawet prokuratorów, a są zwykłymi oszustami.
Wrocław -
Szczeniaki uratowane w ostatniej chwili
Cztery szczeniaki miały dużo szczęścia, gdyż dzień po swoich urodzinach zostały zakopane i spędziły pod ziemią kilka godzin. Ratunek przyszedł w samą porę. Pieskom nic się nie stało i według opinii weterynarza są w dobrym stanie. Ich właścicielka odpowie teraz za przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt.
Radom -
Wpadł oszukując "na policjanta”
W czwartek (6.08) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa „na policjanta”. Mężczyzna, który podając się za policjanta, doprowadził do przekazania pieniędzy przez seniora. Zatrzymany 38-latek odpowie teraz przed sądem, nie tylko za to przestępstwo. Jak się okazało, powiązany jest z innymi oszustwami na terenie miasta, w których seniorzy stracili łącznie blisko 80 tysięcy złotych.
Bydgoszcz -
Zakład podczas wieczoru kawalerskiego mógł kosztować życie
Piotrkowscy policyjni wodniacy wraz z ratownikami piotrkowskiego WOPR-u uratowali 30-latka. Mężczyzna w trakcie wieczoru kawalerskiego założył się z kolegami, że przepłynie szerokość Zalewu Sulejowskiego. Będąc pod wpływem alkoholu, przecenił swoje możliwości. Szybkie działanie służb pozwoliło uniknąć tragedii.
Łódź -
Matizem bez drzwi, ale na podwójnym gazie
Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy. Mężczyzna poruszał się po drodze publicznej samochodem, który zwrócił uwagę policjantów, gdyż… nie posiadał tylnego zderzaka, pokrywy bagażnika, pokrywy silnika, tylnych świateł, tablicy rejestracyjnej ani drzwi.
Łódź -
Komenda Powiatowa Policji w Wołowie włączyła się w licytację
Kasia Ryszka to pogodna 28-letnia mieszkanka Brzegu Dolnego, która toczy walkę z nowotworem złośliwym mózgu. W walce wspierają Kasię mieszkańcy Brzegu Dolnego, którzy zainicjowali licytację, z której fundusze przekazane zostaną na leczenie immunoterapią. Komendant Powiatowy Policji w Wołowie oraz Komendant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym nie pozostali obojętni i chętnie włączyli się do akcji. Przekazali na licytację wyjątkowe przedmioty. Dzięki ich sprzedaży wołowska jednostka mogła dołożyć swoją cegiełkę do walki Kasi z nowotworem.
Wrocław -
Policjanci uratowali tonącą w Odrze
W miniony weekend policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu uratowali tonącą w Odrze kobietę. Znajdowała się ona już pod taflą wody, kiedy funkcjonariusz zeskoczył z motorówki, by udzielić pomocy. Nieprzytomną reanimowano, a następnie po odzyskaniu czynności życiowych przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.
Wrocław -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Policjantem jest się cały czas, a nie tylko podczas pełnionej służby. Przykładem jest policjant, który w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Jak się okazało, 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego mężczyzny zajmie się sąd.
Bydgoszcz -
Wyprzedzanie na krajowej ósemce w policyjnej kamerze
Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli dwa tiry, których kierowcy nieprawidłowo wyprzedzali na jednej z najniebezpieczniejszych dróg w regionie. W rejonie Kumiały pierwszy z kierowców nie zastosował się do znaku "zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe", znaku "linia podwójna ciągła" oraz zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu. Chwilę później, drugi z kierowców popełnił te same wykroczenia. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne manewry na drodze otrzymali wysokie mandaty karne.
Białystok -
Mężczyzna topił się w bagnie. Uratował go dzielnicowy
Aspirant Przemysław Matczak w czasie wolnym od służby zajął się ustalaniem osób, które biwakują w lesie i robiąc przy tym niemałe szkody. Dzielnicowy, wspólnie z leśniczym, pojechał w miejsce gdzie przebywać miała grupa mężczyzn. Kiedy biwakowicze zorientowali się, że ktoś zmierza w ich stronę, jeden z nich postanowił uciec z lasu. Nie przewidział jednak, że obok znajduje się bagno, w które wpadł aż po szyję. Na szczęście z pomocą ruszył mu policjant.
Gorzów Wlkp. -
O krok od tragedii - pomoc nadeszła w ostatniej chwili
Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Opolu uratowali życie 32-latka. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż młody człowiek biegł wprost pod jadący pociąg. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zapobiec tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.
Opole -
Tylko wczoraj utonęło aż 14 osób. Policja apeluje o ostrożność nad wodą!
Do wczoraj, 9 sierpnia 2020 r., najtragiczniejszymi dniami tych wakacji były sobota i niedziela, 25 i 26 lipca. Tylko w ciągu dwóch dni utonęło 17 osób. Z kolei tylko wczoraj życie straciło aż 14. Pogoda zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale niestety część osób zupełnie lekceważy zagrożenia i przecenia swoje możliwości podczas kąpieli.
KGP -
Podziękowanie dla policjantów za zatrzymanie sprawców kradzieży 250 000 zł
Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęło podziękowanie za zatrzymanie sprawców kradzieży 250 000 zł. Zostało ono skierowane do funkcjonariuszy biorących udział w realizacji. Policjanci zatrzymali dwójkę oszustów na terenie Kielc.
Lublin -
Czy wiesz, że fałszywe oskarżenie policjanta o popełnienie przewinienia dyscyplinarnego jest przestępstwem?
Policjant jest zobowiązany do przestrzegania dyscypliny służbowej, która określona jest w przepisach regulujących sposób pełnienia służby. Naruszenie tych reguł stanowi przewinienie dyscyplinarne, które nie zawsze równocześnie jest przestępstwem. Jednakże fałszywe oskarżenie policjanta nawet za przewinienie dyscyplinarne, które nie jest przestępstwem (np. niewłaściwie umundurowanie, niewłaściwe przeprowadzenie czynności służbowej) jest przestępstwem ściganym z urzędu, określonym w art. 234 Kodeksu karnego. Jeżeli uważasz, że policjant zachował się nieprofesjonalnie, np. czynił osobiste uwagi podczas interwencji, odmówił przedstawienia się, wówczas możesz złożyć skargę na policjanta.
KGP -
Zlikwidowana wytwórnia medykamentów, działała w domu poszukiwanego mężczyzny
Przejęcie 3 tabletkarek oraz innych urządzeń służących do produkcji fałszywych środków farmaceutycznych, a także zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego od 5 lat listami gończymi, to efekt ostatnich działań CBŚP. Oferowane do sprzedaży środki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby np. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia. „Farmaceutyki” były oklejane etykietami zawierającymi nazwę handlową, opis oraz hologram.
CBŚP -
Mobilizacja służb dla bezpieczeństwa mieszkańców – 430 niewybuchów zabezpieczonych przez saperów i policjantów
Dyżurny szprotawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu trzech niewybuchów w miejscowości Krzywczyce (powiat żagański). Kiedy patrol saperski pojawił się na miejscu, w trakcie sprawdzania terenu okazało się, że pocisków artyleryjskich jest aż 430 sztuk. Żagańscy policjanci zabezpieczali miejsce ujawnienia niewybuchów i najbliższą okolicę. Pociski zostały wywiezione na poligon, a miejsce zdarzenia sprawdzone przez saperów.
Gorzów Wlkp. -
Policjantów z Nielisza „Kręci bezpieczeństwo nad wodą”
Policyjni wodniacy spotkali się z reporterką, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą oraz o specyfice policyjnej pracy na wodzie. Młodszy aspirant Fabian Samulak mówił o najczęściej podejmowanych interwencjach wobec wypoczywających nad nieliskim zalewem i apelował o rozsądek. Policjant pytany, czy służba przynosi mu satysfakcje odpowiada, że tak ponieważ… będąc na wodzie może komuś pomóc.
Lublin -
Poszukiwania właściciela psa zakończone sukcesem
Policjanci zabrali błąkającego się w Okunince owczarka niemieckiego. Pies nakarmiony i napojony spędził noc we włodawskiej komendzie. Dzięki mediom społecznościowym informacja dotarła do jego właścicieli z gminy Włodawa. Dziś zobowiązali się do zabrania swojego pupila. Policjanci przypominają, że niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt jest wykroczeniem. Apelujemy również o umieszczanie adresówek na obrożach, które w przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwią szybkie dotarcie do właścicieli, a psom oszczędzi to stresu związanego z rozłąką z właścicielami.
Lublin -
Zgłosili kradzieże samochodów, tymczasem zapomnieli gdzie zaparkowali
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie odnaleźli samochody marki Kia i Volkswagen, które według zgłoszenia miały być skradzione z parkingu przy jednej z galerii handlowych w Lublinie. Okazało się, że właściciele przez roztargnienie zapomnieli, w którym miejscu zaparkowali auta. Pojazdy zostały przekazane właścicielom.
Lublin -
Dzielnicowi odwiedzili uczestników obozu harcerskiego
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Leśnej odwiedzili uczestników obozu harcerskiego rozbitego na terenie gminy. Policjanci sprawdzili czy w obozie przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz udzielili opiekunom i obozującym cennych wskazówek.
Wrocław -
Pomorscy policjanci na helskiej plaży – „Bezpieczne wakacje 2020”
Pomorscy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali „Bezpieczne wakacje 2020” i spotkali się z mieszkańcami oraz turystami wypoczywającymi na Helu. Funkcjonariusze przekazywali porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, także w kontekście ograniczeń związanych z COVID-19. Zachęcano do wstąpienia do służby w Policji, promowano także aplikację Moja Komenda i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Gdańsk -
Śmiertelne wypadki z udziałem rowerzystów
Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków drogowych do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce wczoraj wieczorem w miejscowości Bonów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 53-latek wyjechał zza ciągnika rolniczego wprost pod forda. Z kolei dzisiaj na drodze krajowej numer 19, 52-latek kierujący samochodem marki Volkswagen potrącił rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Niestety rowerzyści w wyniku zdarzeń ponieśli śmierć na miejscu.
Lublin -
Narkotykom mówimy zdecydowane NIE!
Trwają wakacje i dla większości uczniów czy studentów to okres radości, wyjazdów z rówieśnikami i wolności od obowiązków. Wiele młodych osób nastawionych jest na zawieranie nowych znajomości i ciekawe doznania. Jednak w czasie wolnym nie należy zapominać o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Korzystanie z mądrych sposobów spędzania urlopu, pozwoli na szczęśliwe wakacje i bezpieczny z nich powrót. Okres letni, gdy młodzież nie chodzi do szkoły, to też niestety czas kiedy najczęściej sięgają po narkotyki. Narkotykom mówimy zdecydowane NIE!
Wrocław -
Kontrterrorysta z Katowic przepłynął Polskę… kajakiem
41-letni policjant z Katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach samotnie przepłynął nasz kraj kajakiem. Mundurowy w 12 dni pokonał liczącą blisko 1000 km trasę, przemierzając Wisłę od Oświęcimia aż do Gdańska. Nocował w namiocie, a podczas swojej wyprawy zmagał się nie tylko z naturą, ale również z nieoczekiwanymi sytuacjami. Jak podkreśla, w czasie spływu spotykał się z ogromną życzliwością ludzi, którzy kibicowali jego nietypowej eskapadzie.
Katowice -
Areszt za uszkodzenie ciała ekspedientki
Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Mężczyzna będzie odpowiadać za uszkodzenie ciała oraz groźby karalne. 44-latek uderzył pięścią w twarz ekspedientkę po tym, jak zwróciła mu wcześniej uwagę na temat braku maseczki ochronnej.
Bydgoszcz -
Ruszyła trzecia edycja konkursu Najbezpieczniejszy młody kierowca
Dla młodych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, jak również promować bezpieczną jazdę, Polski Związek Motorowy, wraz z partnerami, zorganizował konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.
KGP
