Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant po służbie pomógł uratować życie
Policjant będący poza służbą zauważył, że mężczyzna jadący na rowerze nagle zasłabł - natychmiast ruszył mu z pomocą. Dzięki szybkiej i fachowo przeprowadzonej resuscytacji udało się go uratować.
Szczecin -
KMZB w Małopolsce cieszy się dużą popularnością wśród społeczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w świadomość naszego społeczeństwa, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Mieszkańcy Małopolski chcą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy i dlatego chętnie korzystają z tego narzędzia.
Kraków -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego kierownik dzielnicowych golubsko-dobrzyńskiej komendy policji, który w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowej mazdy, a następnie przekazał rypińskim policjantom.
Bydgoszcz -
Interwencja policjantów i obrońców praw zwierząt. Psy oraz zwierzęta hodowlane zostały odebrane właścicielowi
W miniony weekend gostynińscy policjanci otrzymali informację, że na terenie gminy Sanniki znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.
Radom -
Policjanci ratowali rodzinę, której łódka wywróciła się na Wiśle
Policjanci z włocławskiej jednostki, w kilka minut po zgłoszeniu, dotarli do potrzebującej pomocy rodziny, której łódka wywróciła się na Wiśle. Funkcjonariusze odnaleźli najpierw matkę z trójką dzieci, którym pomogli wydostać się na brzeg, a następnie wrócili po ojca, o położeniu którego nie było żadnych informacji. Pomimo zapadającego zmroku i konieczności przeczesywania podmokłych terenów mundurowi zlokalizowali stojącego na wysepce mężczyznę. Dzięki pomocy ratowników WOPR-u wkrótce i on znalazł się na brzegu.
Bydgoszcz -
Mieszkaniec Krakowa zatrzymany za fałszywy alarm bombowy
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. W prokuraturze usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu za co grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.
Kraków -
Muzyczna niespodzianka w wykonaniu Orkiestry KWP w Katowicach
Muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrali z okazji Święta Policji dla małych pacjentów oraz personelu medycznego szpitala w Gliwicach. Melodie z najpiękniejszych bajek m.in. "Mam tę moc" z Krainy Lodu, a także aktualne przeboje w wykonaniu policyjnej orkiestry, zabrzmiały na szpitalnym dziedzińcu. Podczas koncertu policjantom towarzyszył Sznupek - maskotka śląskiej Policji.
Katowice -
Zatrzymani za liczne oszustwa. Poszkodowanych może być ponad 700 firm i osób fizycznych
Kilka miesięcy policyjnej pracy operacyjnej oraz analiz materiałów dowodowych m.in. zabezpieczonej dokumentacji, plików znajdujących się w blisko 30 komputerach i informacji w kilkudziesięciu telefonach komórkowych, przyniosły pierwsze efekty w postaci zatrzymań osób podejrzanych o liczne oszustwa. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy poprzez zarządzanie spółkami zawierali umowy dotyczące publikacji reklam na łamach różnych gazet, czym wprowadzali w błąd liczne podmioty gospodarcze co do zakresu, czasu trwania oraz dalszych konsekwencji finansowych. Oboje usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad 1 miliona złotych, a teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.
Wrocław -
Legniccy policjanci eskortowali do szpitala samochód z dzieckiem
Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowało się dziecko wijące się z bólu. Do policjantów podjechała kobieta, która poddenerwowanym głosem poinformowała funkcjonariuszy, że wiezie syna, który uskarża się na bardzo silne bóle brzucha. Funkcjonariusze bez chwili wahania na sygnałach zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
Wrocław -
Policyjni wodniacy ruszyli z pomocą
Augustowscy wodniacy pomogli kajakarzom na Jeziorze Białym. Turyści twierdzili, że zaskoczyła ich fala, która przewróciła kajak. Para nie była w stanie dopłynąć do brzegu. Policjanci bezpiecznie przetransportowali kajakarzy na brzeg.
Białystok -
Policjant na wolnym pomógł w zatrzymaniu sprawców kradzieży rozbójniczej
Komendant Komisariatu w Blachowni podinsp. Paweł Krzemiński był świadkiem kradzieży rozbójniczej na terenie jednego ze sklepów w Częstochowie. Jego reakcja była natychmiastowa. Wezwał sprawców do zachowania zgodnego z prawem, a gdy nie reagowali, obezwładnił jednego z nich, uniemożliwiając mu ucieczkę. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Nie była to ich pierwsza próba kradzieży sklepowej. 38-latek z Częstochowy kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie, a jego 56-letni znajomy został objęty policyjnym dozorem.
Katowice -
"Sprawdzaj, czytaj, pytaj!" - ogólnopolska kampania społeczna UOKiK
15 lipca br. ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, w której UOKiK ostrzega przed oszustami i ryzykiem utraty pieniędzy: Duży, szybki zysk bez ryzyka? Rzekome leki lub tajemnicze urządzenia medyczne? Konsumencie, uważaj! Możesz wpaść w pułapkę! Nie daj się nabrać lub oszukać: „Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”
KGP -
Dzielnicowi z Ostrołęki uratowali życie 50-latkowi
Policjanci z Ostrołęki po krótkich poszukiwaniach odnaleźli zaginionego 50-latka. Mężczyzna chciał jednak przy pomocy potłuczonej butelki podciąć sobie gardło. Dzielnicowi podjęli z desperatem negocjacje, które zakończyły się sukcesem. Mężczyzna z lekkim skaleczeniem szyi został zabrany do szpitala.
Radom -
Po 3 latach od zbrodni odpowie za zabójstwo męża
Praca śledczych z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Katowicach pozwoliła na postawienie zarzutu zabójstwa żonie zamordowanego 56-letniego mieszkańca Sławkowa. Dzięki wnikliwej i żmudnej analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym opinii policyjnego profilera, po trzech latach od zbrodni zatrzymana usłyszała prokuratorskie zarzuty zabójstwa, składania fałszywych zeznań oraz nakłaniania do takich zeznań. Decyzją sądu kobieta trafiła do aresztu. Za zabójstwo może jej grozić dożywotni pobyt w więzieniu.
Katowice -
Nowy anglojęzyczny serwis policyjny
Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP ma przyjemność oddać do użytku nowy anglojęzyczny serwis policyjny utworzony we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej KGP. Ideą przyświecającą niniejszemu projektowi było zaoferowanie osobom nie posługującym się językiem polskim, przebywającym lub planującym wizytę w naszym kraju, wszechstronnych i praktycznych informacji związanych z polską Policją oraz merytorycznego wsparcia informacyjnego w okolicznościach dyktowanych przez codzienne życie.
KGP -
Areszty za udział w oszustwach na „członka rodziny”
W czwartek i piątek w ręce skarżyskich policjantów trafili 23 i 28-letni mieszkańcy Starachowic. Obaj podejrzani są o udział w przestępstwach metodą na „członka rodziny”. Mężczyźni odbierali pieniądze od osób starszych, które padały ofiarami oszustów. Seniorzy ze Skarżyska i Wąchocka stracili 40 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące starachowiczanie spędzą w areszcie. Finalnie grozi im nawet 8 lat więzienia.
Kielce -
Zlikwidowany szlak narkotykowy oraz dwa laboratoria metamfetaminy i MDMA
CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, przy współpracy z Europolem, Eurojustem i śledczymi z Niderlandów rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie przemycali prekursory niezbędne do produkcji metamfetaminy, amfetaminy i tabletek ecstasy. Zlikwidowano również dwa olbrzymie laboratoria substancji psychotropowych, pracujące na skalę przemysłową. W Polsce zatrzymano 7 osób. Podczas akcji przejęto kilkadziesiąt kg narkotyków.
CBŚP -
Msza Święta w intencji Policji
Tradycyjnym zwieńczeniem centralnych obchodów Święta Policji jest Msza Święta w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Nie inaczej było w tym roku. Eucharystia odprawiona pod przewodnictwem krajowego duszpasterza Policji ks. bp. Józefa Guzdka z udziałem kierownictwa formacji transmitowana była przez Program Pierwszy Polskiego Radia.
KGP -
Dzielnicowi kontrolowali niestrzeżone kąpieliska
Wakacje już trwają, a co się z tym wiąże wielu z nas wypoczywa nad wodą, tym bardziej, że pogoda dopisuje. Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą„ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” dbają o to, aby osoby korzystające z letniego wypoczynku czuły się bezpiecznie. Funkcjonariusze kontrolowali obszary wodne i miejsca amatorskiego połowu ryb.
Wrocław -
Centralne Obchody Święta Policji 2020
W sobotę 25 lipca br. na placu przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyły się główne uroczystości upamiętniające 101. rocznicę powołania Policji Państwowej. W Święcie Policji uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.
KGP -
Życzenia od Marszałek Sejmu z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła życzenia funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Policji i podziękowała za codzienną służbę oraz pracę.
KGP -
Czy służba może być pasją?
Praca w Policji daje wiele możliwości, by łączyć pozapolicyjne pasje z obowiązkami służbowymi. Jest wiele komórek, w których funkcjonariusze mogą rozwijać swoje zainteresowania. Policjanci z częstochowskiego zespołu kryminalistyki i mundurowy z częstochowskiej drogówki swoje zamiłowanie do fotografii przekładają na zaangażowanie w realizacji zadań służbowych.
Katowice -
Nigdy nie wiemy, jaki zakręt nas czeka...
Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Bartosz Zmarzlik - żużlowiec, aktualny indywidualny Mistrz Świata, zawodnik Stali Gorzów. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Prezydent wręczył akty mianowania sześciu nowym generałom
Podczas drugiego dnia obchodów Święta Policji w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wręczył akty mianowania na stopnie generalskie sześciu oficerom Policji. Wśród awansowanych jest Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Tomasz Szymański.
KGP -
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas finału Pucharu Polski
Na stadionie Arena Lublin odbył się finałowy mecz Pucharu Polski w piłce nożnej. Spotkanie rozegrane zostało pomiędzy Cracovią i Lechią Gdańsk. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców miasta. Finał przebiegł bezpiecznie.
Lublin -
Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy
25 lipca już po raz 15. w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu policjanci przypominają kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.
KGP -
Prawosławne nabożeństwo za Policję
W dniu Święta Policji, 24 lipca br. w Cerkwi katedralnej pw. św. Jerzego Zwycięzcy w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się nabożeństwo w intencji funkcjonariuszy i pracowników polskiej Policji.
KGP -
Uroczyste spotkanie z laureatami 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”
- „Jest prawdziwym błękitnym pomagaczem. Był jedyną osobą, z którą mogłem szczerze porozmawiać o tym, co przeżywam i która mnie cały czas wspierała i była przy mnie” – to jedne ze słów nadesłanych na konkurs tegorocznej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”, które przytoczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podczas uroczystego spotkania z laureatami.
KGP -
Marszałek Sejmu upamiętniła funkcjonariuszy, którzy zginęli podczas pełnienia służby
Z okazji Święta Policji, w piątkowe popołudnie Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w obecności Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, złożyła wieniec pod obeliskiem "Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska", który znajduje się przed gmachem Komendy Głównej Policji, a następnie oddała hołd poległym na służbie funkcjonariuszom i złożyła wieniec przed Tablicą Pamięci w siedzibie Komendy Głównej Policji.
KGP -
Wystawa Policja Kobieca
W tym roku w czasie policyjnego święta szczególnie honorowane są funkcjonariuszki policji bowiem w 2020 r. przypada 95. rocznica powołania Policji Kobiecej. Z tej okazji BEH-MP KGP przygotowało ekspozycję poświęconą początkom żeńskiej formacji w czasie międzywojnia.
KGP
